Skocz do zawartości

HOBBY 460 classic i dłubanie paluchem.


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To kiedy można obejrzeć efekt tak udanego remontu  :] i wprosić się na małą parapetówkę. Mieszkamy po sąsiedzku ja w mojej też robiłem przedni parapet i uszczelnienia.Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koniec sezonu. Buda zapakowana i czeka na lepsze czasy. Sezon potwierdził szczelność i niezawodność, ale przydałoby się metr dłużej i troszkę szerzej :) Chyba trzeba robić kategorię E i rezerwować środki na viazłodzieja. Jedyny denerwujący mankament, to brzęcząca obudowa piecyka przy większym nadmuchu. Analizuję problem.

post-14545-0-64903000-1417981462_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czym wyczyścić uszczelkę okna z pozostałości kleju? U mnie ktoś napakował grubo silikonu, uszczelka jest cała. I jaki najlepszy uszczelniacz do listwy aluminiowej nad oknem i samej listwy okna? Czy dekalin dekaseal 8936 się do tego nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź bo zrywałbym to dziadostwo tydzień, a tak szczotka i polewanie ekstrakcyjna. Uszczelka i listwy jak nowe. Dobrze , że tam zaglądnęłem bo pojawiły się początki złego a przyczepa miała już przygode z przeciekiem w tym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam kolego niemam pojecia czy ta wiadomosc do ciebie dotrze ale licze ze tak,mam prosbe ogladalem twoje zmagania z kempingiem i mam w zwiazku z tym pytanie:posiadam hobby 510 i mam zgnila podloge w miejscu gdzie znajduje sie butla gazowa niemam bladego pojecia jak zdemontowac ta przednia plastikowa sciane zeby wyminic ten element podlogi.mam nnadzieje ze sie odezwiesz.podaje moj nr.tel.693586986 lub e-mail wiesko56@tlen.pl.pozdrawiam wieslaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Wiadomość do mnie dotarła. Przede wszystkim zanim cokolwiek zaczniesz robić musisz znaleźć powód z jakiego podłogę w bakiście (tak nazywa się ten przedni plastikowy schowek) masz przegniłą. Mogą być dwa powody: plastik jest popękany i woda się przez szczeliny wlewa do środka, lub uszczelka pod klapą sparciała ze starości i tędy dostaje się woda. A tak najprawdopodobniej masz do czynienia z obydwoma przypadkami. Ciężko cokolwiek poradzić, nie widząc na własne oczy tego, co się dzieje. Przede wszystkim proponuję, aby uzupełnił swój profil, być może któryś z kolegów jest Twoim sąsiadem i mógłby to na żywo zobaczyć.

Teraz wracam do pytania: aby zdemontować bakistę musisz odkręcić listwy narożne, listwy poprzeczne i dopiero możesz odkręcić samą bakistę. Jeśli nie ma problemu z innymi nieszczelnościami poza bakistą to po usunięciu możliwych przyczyn o których wyżej napisałem (podklejenie bakisty od środka, wymiana uszczelki klapy) możesz wymienić podłogę sposobem, który sam sobie wymyśliłem, bez rozbierania całej bakisty.

Wytnij starą podłogę w kilku elementach, tak aby można było ją wyciągnąć przez otwór klapy. Kup dwa arkusze sklejki wodoszczelnej, złóż te wycięte części tak jak puzzle w jeden kawałek i odrysuj całą podłogę na sklejce, zrób dwa takie elementy. Wytnij je, a następnie potnij w następujący sposób:

warstwa dolna:                                       warstwa górna:

post-14545-0-42374000-1436209704_thumb.jpg       post-14545-0-35468100-1436209723_thumb.jpg.

Trzeba to robić w kawałkach gdyż nie ma żadnej możliwości wyciągnięcia i włożenia podłogi w jednym kawałku bez ściągania całej bakisty.

Jak ułożysz dolną warstwę posmaruj ją solidnie klejem do drewna i ułóż górną poprzeczną warstwę. Następnie skręć je wkrętami do drewna. Jak klej wyschnie będziesz miał solidną podłogę. Potem pozostaje zabezpieczenie od spodu i od góry i po robocie. Poniżej masz kilka zdjęć które ułatwią Ci jeśli czegoś nie zrozumiałeś.

post-14545-0-50433400-1436209931_thumb.jpgpost-14545-0-46524300-1436209959_thumb.jpgpost-14545-0-55569900-1436210022_thumb.jpg

post-14545-0-64398500-1436210106_thumb.jpgpost-14545-0-02148100-1436210140_thumb.jpg

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy :)

 

 

 

Edytowane przez Robak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Już końcóweczka remontu, pora na fotorelację.

Zacznę od tego mokrego miejsca przy prawej, tylnej rączce manewrowej. Ktoś już tam robił, a po robocie postanowił uszczelnić otwory na śruby zwykłym silikonem, co zakończyło się przeciekiem.

attachicon.gifDSC01428.JPGattachicon.gifDSC01429.JPGattachicon.gifDSC01430.JPG

Na całe szczęście od środka przy nakrętkach wstawił zwykłą płytę pilśniową (sic!), która po deszczu nasiąkła jak gąbka i od razu to znalazłem.

Mimo, że namókł niewielki kawałek po odkryciu okazało się, że przy poprzedniej pracy nie chciało mu się wymienić starego drewna, wymieniłem więc te kawałki i podkleiłem Patexem Fix. Stosowałem go już wcześniej, po związaniu tworzy bardzo silną i twardą spoinę.

attachicon.gifDSC01436.JPG

Nie udało mi się kupić sklejki 2 mm, która była stosowana w Hobby od wewnątrz dałem więc plexi 2mm :) Nie widać tego na zdjęciu, ale tam już jest scianka, tyle że przezroczysta. Jakby co, to sobie zedrę okleinę i zobaczę, czy coś się kroi :yay:

attachicon.gifDSC01437.JPG

Do bakisty kupiłem szpachlówkę do plastiku, która mi została i nią wypełniłem nierówności. Tak wygląda prawie na gotowo, nie przykręciłem tylko jeszcze rączki, więc nie ma śrub:

attachicon.gifDSC01439.JPG

Teraz pora na bakistę i moją prywatną komorę lakierniczą:

attachicon.gifDSC01432.JPG

Na szczęście wiatr był w komorze niewielki a i lampy działały, taki jest więc efekt końcowy:

attachicon.gifDSC01434.JPGattachicon.gifDSC01435.JPG

Kolor: kość słoniowa. Biały raził by w oczy, szary zlewa się ze ścianami.

I na koniec relacji, coś czego najbardziej się obawiałem. Podłoga bakisty, czyli zabawa w puzzle. Zrobiłem dwie warstwy: dolna grubsza, dwa elementy, górna cieńsza, cztery elementy. Warstwy połączyłem  vicolem,, szczeliny wypełniłem Patexem, o którym pisałem wyżej. Te zdjęcia nie przedstawiają końcowego efektu. Wkręty które widać na zdjęciu są tylko aby dobrze skleić górną i dolną warstwę, wykręcę je, a otwory zakleję.

attachicon.gifDSC01442.JPGattachicon.gifDSC01443.JPGattachicon.gifDSC01444.JPG

Na dzisiaj tyle. Plan na słoneczny dzień: Bitex od spodu bakisty, wewnątrz szlifowanie spoin, kilka warstw impregnatu z lakierem.

A! Zapomniałbym, Wymieniłem wszystkie kedry w listwach, poszło ok 30 m :)

Witam,jestem nowy w temacie kempingów.Nabyłem nie dawno przyczepę Euroland 450.Chciałem się dowiedzieć jakich materiałów użyć to poklejenia pokrywy bakisty bo jest popekana i chwieje się na wszystkie strony(jak ją usztywnić)Drugie pytanie odnośnie pęknięc na bakiscie(wygląda tak jakby ktoś szarpał za rączki do manewrowania przyczepą)i porobiły się duże tzw.pająki.Pozdrawiam  i czekam na podpowiedzi. :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. W tej przyczepie masz cały panel przedni, jak mi się wydaje. Najpierw trzeba ocenić, czy można to zrobić bez demontażu całego przodu. O ile podklejenie i zaszpachlowanie bakisty może się udać, to już z rączkami manewrowymi może być problem. Najpierw poczytaj podobne tematy na forum, a potem zrób kilka dokładnych zdjęć i otwórz swój temat. Pewnie ktoś, kto miał do czynienia z tym modelem się zgłosi i udzieli Ci wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.