Skocz do zawartości

HOBBY 460 classic i dłubanie paluchem.


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przetrwaliśmy wielkie ulewy i wydaje się, że przyczepka jest całkowicie szczelna :yay:

 

ja też z duszą na ramieniu po 3 dniowej ulewie wchodziłem do budki.

Jest OK! :)

 

Dzisiaj podpinałem media po przeróbce elektryki.

Kuchenka i piec odpaliły, co dziwne - lodówka na gazie od pierwszego strzału!

Ciepła woda, pompki w łazience i kuchni, zalana spłuczka i pusta kaseta...

 

CZAS ZACZYNAĆ SEZON!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim bojlerze myślisz?

na 230V?

 

Stiebeleltron

 
kup coś takiego - na tabliczce znamionowej pisze 0 bar (bezciśnieniowy), pompka podpompuje ci wodę do zbiornika (3 lub 5 litrów), nagrzeje i masz.
Gdy odkręcasz ciepłą wodę ze zbiornika dostajesz gorącą, pompka w tym czasie uzupełnia zimną do zagrzania.
Układ nie wymaga ciągłego ciśnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adam. Fajnie Ci to wszystko wyszło. Mam nadzieję, że ja nie będę miał "przyjemności" sprawdzić się jak Ty w roli renowatora, stolarza, malarza itp. Chociaż moja tarabajka już też wiekowa, węc tylko patrzeć jak jakiś przeciek się pojawi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Miałem sporo pytań o sposób fabrycznego mocowania ściany przedniej, a w swoich postach faktycznie dokładnie tego nie przedstawiłem. Może to co przedstawię będzie pomocne.

post-14545-0-14670100-1405706292_thumb.jpg

Czerwone kreski z lewej i prawej strony: wkręty łączące trójkąty ze ściankami bocznymi.

Czerwone kreski od góry: trzy/cztery wkręty łączące poprzeczkę z górną powierzchnią ścianki (dostępne dopiero bo zdjęciu szafek nad oknem)

Czerwone kreski od dołu: wkręcane przez bakistę i parapet..

Niebieskie kreski: wkręty łączące ścianę przednią z trójkątami, wkręcane przed nałożeniem poszycia.

 

Pod uszczelką okienną od zewnątrz, poszycie przybite jest takerem do ścianki w odstępach kilkunastocentymetrowych, dookoła otworu okiennego.

Stary uszczelniacz usuwałem benzyną ekstrakcyjną. Da się, ale wymaga to cierpliwości.

Uszczelka okienna: idealnie pasuje z Niewiadówki.

Zalety: można ją kupić na metry, cena jest śmieszna w stosunku do oryginalnej, biała kedra ze starej uszczelki idealnie do niej pasuje, przy wyciąganiu warto się postarać, aby jej nie zniszczyć.

Wady: oryginalna ma już nałożony szary uszczelniacz, ale ja nałożyłem czarny uszczelniacz do szyb samochodowych i fajnie to wyszło.

 

Miłej zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój pokrowiec z Juli został zniszczony w sposób nieprawdopodobny :] Tak nieprawdopodobny, że mogę o tym opowiedzieć tylko przy ognisku (nie miał wpływu ani materiał, ani producent, ani sposób użytkowania). I nie za darmo :]  Mam nowy, ale muszę przyznać, że to pokrycie naprawdę działa. Pochłaniacze wypiły całą wilgoć. Zapach mam tylko drewna, który został po remoncie. Zaczyna się wiosna, zaczynam działać z tyłu, nie ma tam strasznych zniszczeń, ale wyczyszczę na maksa co się da. Nie zamierzam zmieniać przyczepy więc zrobię tylko dla siebie.

Witaj,

Jestem zainteresowany zakupem pokrowca na mój nowy nabytek wszak zima tuż, tuż że o jesieni nie wspomnę.

Gość od którego nabyłem przyczepę odradził z powodu braku "oddychania", Ty jak czytam chwalisz sobie.

W Juli na dzień dzisiejszy chyba są niedostępne, ale na allegro pełna oferta między 500-600 zł

Jakieś cudeńka 4 warstwowe, nieprzemakalne i oddychające, co o tym sądzisz, czy warto inwestować w pokrowiec?

Temat kurzu i brudu tu jeszcze pryszcz, ważna to ta cholerna wilgoć i woda która może się dostawać po śniegu w najdrobniejsze szczelinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się wypowiedzieć na temat pokrowców z allegro, mam kupiony w Julii i z pełną odpowiedzialnością moge go polecić. Jeśli teraz nie ma blisko Ciebie to zobacz, może jest dostępny w innym markecie, możesz prosić o sprowadzenie. Teraz zaczyna się sezon na pokrowce, więc na pewno się pojawią. Ja przed przykryciem pokrowca włożyłem do środka dwa pochłaniacze wilgoci. Warto wydać te kilka stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się wypowiedzieć na temat pokrowców z allegro, mam kupiony w Julii i z pełną odpowiedzialnością moge go polecić. Jeśli teraz nie ma blisko Ciebie to zobacz, może jest dostępny w innym markecie, możesz prosić o sprowadzenie. Teraz zaczyna się sezon na pokrowce, więc na pewno się pojawią. Ja przed przykryciem pokrowca włożyłem do środka dwa pochłaniacze wilgoci. Warto wydać te kilka stówek.

No właśnie, też tak myślałem. Przeboleć kaskę i nabyć. Przed chwilą sprawdzałem, brak w magazynie centralnym. Najbliższe dostawy połowa października, no może być i tak oby tylko były. Te pochłaniacze to jakieś najzwyklejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.