Skocz do zawartości

NORWEGIA - pierwsza podróż z przyczepą. Co powinienem wiedzieć?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to pozostaje nam ciagnąć ten piękny wątek na własne potrzeby...

 

W załączonym artykule widniej zapis ze do Norwegii można wwieźć 10 kg żywności. Myślicie że całościowo czy na osobę?

Swoją drogą dziwny ten kraj, jakby turystów nie chcieli. Przecież powinni mieć świadomość że mają tam cholernie drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje (jak większość z nas pewnie), że te 10 kg. to na osobę :hmm: .

A z tym "DROGO" to kwestia dla kogo, bo dla nich chyba drogo nie jest skoro z tamtąd nie emigrują. No nie piszę o emigracji zimowej w "ciepłe kraje", bo tak to emigrują  :ee: .

 

Ired dzięki ale już na wikipedii czytałem o tych mostach a jakoś nie mogę się doczytać ile zapłacę za jeden przejazd w jedną stronę w/w mostami moim lub podobnym "zestawem " :swieca: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje (jak większość z nas pewnie), że te 10 kg. to na osobę :hmm: .

A z tym "DROGO" to kwestia dla kogo, bo dla nich chyba drogo nie jest skoro z tamtąd nie emigrują. No nie piszę o emigracji zimowej w "ciepłe kraje", bo tak to emigrują  :ee: .

 

Ired dzięki ale już na wikipedii czytałem o tych mostach a jakoś nie mogę się doczytać ile zapłacę za jeden przejazd w jedną stronę w/w mostami moim lub podobnym "zestawem " :swieca: .

@maciek76 napisał:

...jakoś nie mogę się doczytać ile zapłacę za jeden przejazd w jedną stronę w/w mostami...

 

Linki do obu mostów i wiaduktu Millau zawierają info o opłatach.

 

Ścieżka...

Most nad Wielkim Bełtem > Linki zewnętrzne > Strona oficjalna mostu > Wybierz język (UK) > Tool charges

 

Pozdrawiam i zapraszam do klikania.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Heniek za linka. Cenne źródło wiedzy.

 

Czyli nie jest tak źle... Interpretując te przepisy możemy wwieźć jadąc zespołem 2+2 :  20 piwek (w zgrzewce 24 szt, zrobili to na złość :czerwona: )

20 kilo mięsa/konserw/kielbas/parówek itd... A jak kogoś w podniebienie nie piecze może przegruzać wiskasem ( 20 kilo wiskasu, a za granicą kota w krzaki).

Idąc dalej 30 kilo marchewki/pietruszki/selara itd...   :puk:

Ziemniory - HALT - a frytki? zakazu nie ma... :nono:

Całe szczęście że o makaronie, mące i ryżu nic nie piszą :lol:

 

Generalnie nie jest źle. Myslałem że będzie gorzej. Ważne aby w razie czego rachunki z zakupów wyjazdowych zabrać.

Ach ponoc ryby w morzu łowimy bez ograniczeń a jest co wyciągać. 1 rybka 4 obiady, to rozumiem :jesc:.

 

Siedzę nad kosztami trasy w jedna promem w drugą mostami. Jak policzę to wkleję (opłaty i LPG / Pb)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisałem jakimi promami można się dostać na Półwysep Skandynawski z Polski, Niemiec i Dani. Uzupełnijcie jeśli coś pominąłem.

 

Colorline (http://www.colorline.no):
- Hirtshals - Kristiansand: 3 h 15 min - SuperSpeed - bez kabin

- Hirtshals - Larvik: 3 h 45 min - SuperSpeed - bez kabin

- Kiel - Oslo
- Strømstad - Sandefjord - to jako ciekawostka - prom, którym Norwedzy pływają na zakupy do Szwecji - w miarę tanie i można sobie trochę jeżdżenia zaoszczędzić

 

Stena Line (http://www.stenaline.pl):

- Frederikshavn - Oslo,

- Frederikshavn - Göteborg,

- Grenå - Varberg,

- Kiel - Göteborg,

- Sassnitz - Trelleborg,

- Rostock - Trelleborg,

- Gdynia - Karlskrona,

 

Scandlines (http://www.scandlines.com):

- Helsingborg - Helsingör,

- Puttgarden - Gedser

 

Fjordline (http://www.fjordline.com):

- Hirtshals - Sandefjord,

- Hirtshals - Bergen,

- Hirtshals - Kristiansand,

- Hirtshals - Langesund

 

Polferies (http://www.polferries.pl):

- Gdańsk - Nynäshamn,

- Świnoujście - Ystad

 

Unityline (http://www.unityline.pl):

- Świnoujście - Ystad.

Edytowane przez Heniekag (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie prościej "PI razy OKO" napisać ile za te 2 mosty zapłacę?

 

 

@maciek76 napisał:

To nie prościej "PI razy OKO" napisać ile za te 2 mosty zapłacę? < nie...

... za kilka dni będziesz znowu pytał jaka jest opłata za przejazd przez inny most itd...itp...

 

Dylemat „ryba czy wędka” ?

Przysłowiowa rybka zaspokaja  ciekawość tylko na chwilkę w przeciwieństwie do wędki.

 

Zarzuć wędką takie frazy do Google:

1. opłata za mosty w Danii

2. opłata za prom w Szwecji

3. ferry

Otrzymasz konkretne i wiarygodne info a nie przysłowiowe "PI razy OKO"

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dylemat „ryba czy wędka” ?

... Zarzuć wędką takie frazy do Google:...

 

 

To może zamknijmy :banned: to forum i chodźmy wszyscy na rybak.gif do Google ???

Traktujemy się tutaj chyba jak znajomi, więc warto dzielić się konkretami z własnego doświadczenia odpowiadając wprost na zadane pytanie + pomocniczo zamieszczać pomocne linki do sprawdzenia bo może coś uległo zmianom.

W Google jak się zechce to się znajdzie wszystko, wiadomo - tylko po co wtedy jakieś fora. Jak gadasz ze znajomym face to face to też mu na kartce linka piszesz żeby sobie sprawdził??? 

 

 

Rozmawiałam z koleżanką, faktycznie to trzepią na wyrywki jeśli chodzi o kontrole. Oni wieźli ze sobą te nieszczęsne ziemniory :D ukryte i po zjechaniu z promu nie sprawdzali ich ale sprawdzali 2 kolejne samochody przed nimi.

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżdzę tam do Skandynawii od 12 lat na wakacje...kiedyś namioty, później namioty /domki a od 4 lat kamperem i jeszcze nigdy nie sprawdzali mi żarcia a wiozę tego tyle, że jeszcze z zapasami wracam do Polski   :] Zazwyczaj jak widzą polskie auto są czujni bo "nasi" szmuglują piwo, wódę i papierosy w ilościach raczej nie na własny użytek :oslabiony: Kamper albo przyczepka to inna sprawa i zazwyczaj odpuszczają.

 

W tym roku płynęliśmy promem Hirtshals - Langesund...polecam, świetne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A z 3miasta ktoś może jeździł w okolice Oslo? Czy lepiej zabrać się do Karlsklony czy do Nynäshamn? Bo myślę że do Świnoujścia albo do Niemczech na prom to sie nie opłaca i nie chodzi o kasę ale raczej o czas?

 

Wybieram się do Szwecji i Norwegii w drugiej połowie lipca. Myślicie że będą już tam grzyby w tym okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie się wybierasz, my raczej Gdynia - Karlskrona lub połączenia z Niemiec i Danii. Nynashamn nie pływaliśmy, po kalkulacjach wyszło że taniej i szybciej do Karskrony ale tak jak pisałem...wszystko zależy gdzie się wybieracie.

 

Kurki na 100%, prawdziwki raczej za wcześnie...innych nie zbieram a więc się nie wypowiadam.

Edytowane przez darboch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie jechalem przez Nynashamn - rejs trwa ponad 18 godzin. Jak jedziemy PL - N czy N- PL to praktycznie zawsze przez Karslkrone. Glownie dlatego ze jest blizej z Gdynii do Wawy niz z Swinoujscia czy Sasnitz. 

Co do grzybow to mieszkamy 80km na wschod  od Oslo ( czyli okolice) i w zeszlym roku byly takie grzybki w pierwszej polowie sierpnia:

 

pd4wNnU.jpg

 

Tyle ze w zeszlym roku mielismy rekordowo cieple lato, jak bedzie w tym roku nikt nie wie..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.