Skocz do zawartości

NORWEGIA - pierwsza podróż z przyczepą. Co powinienem wiedzieć?


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz w Larvik 24 stopnie. Normalnie lato :)

Ale właśnie martwimy się trochę jak to będzie w długi weekend - bardzo mało ich w Norge - a planujemy jako zaczątek sekcji północnej ;) wspólny wypad. :)

Ired jakbyś się zdecydował na wyjazd, to jako że będziesz przejeżdżał prawie pod moim domem, może wstąpiłbyś na przynajmniej jeden wieczór podzielić się doświadczeniem karawaningowym - mam tylko nadzieję, że nie będziesz w czasie naszych wojaży przejeżdżał (pierwsze 3 tygodnie lipca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz w Larvik 24 stopnie. Normalnie lato :)

Ale właśnie martwimy się trochę jak to będzie w długi weekend - bardzo mało ich w Norge - a planujemy jako zaczątek sekcji północnej ;) wspólny wypad. :)

Ired jakbyś się zdecydował na wyjazd, to jako że będziesz przejeżdżał prawie pod moim domem, może wstąpiłbyś na przynajmniej jeden wieczór podzielić się doświadczeniem karawaningowym - mam tylko nadzieję, że nie będziesz w czasie naszych wojaży przejeżdżał (pierwsze 3 tygodnie lipca).

@Heniekag

Serdecznnie dziękujemy za zaproszenie. Nie mówimy tak, nie mówimy nie. Nigdy nic nie wiadomo ?

Od kilkum lat marzy nam się Skandynawia. Zawsze pogoda skutecznie nas płoszy, jedziemy "w stronę słońca".

 

Mamy też zaległą   Majówkę 2013r.  <  zerknij na nasz gotowiec, post #1

 

Z powodu zimna i opadów nie pojechaliśmy w ubiegłym roku.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Prognozy nie są zachęcające.

     D pogoda dziś ?                             D prognoza na 1-go maja ... bz !

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired cieszę się, że moje podpowiedzi w jakiś sposób Ci pomogły i mam nadzieję, że to Wasz pierwszy ale nie ostatni wyjazd do Skandynawii bo było by to z szkodą dla Was...

 

Zastanówcie się jeszcze nad jednym...czy macie takie parcie na Bergen i Oslo ? Po co ? Jesteście już niedaleko w Waszych planach koło gór Jotunheimen , Geiranger i Trollstigen . Przeanalizujcie to sobie bo to jest właśnie początek prawdziwej Norwegii w moim subiektywnym odczuciu  :yes:

Edytowane przez darboch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie się jeszcze nad jednym...czy macie takie parcie na Bergen i Oslo ? Po co ? Jesteście już niedaleko w Waszych planach koło gór Jotunheimen , Geiranger i Trollstigen . Przeanalizujcie to sobie bo to jest właśnie początek prawdziwej Norwegii w moim subiektywnym odczuciu  :yes:

@darboch

Dzięki raz jeszce za rzeczowe podpowiedzi...

Zastanawiamy się i analizujemy od kilku lat, parcie mamy na całą Skandynawię ... tylko ta pogoda + °C = ?

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Zerknij niżej na rozkład temperatur na jutro ... zobaczymy jakie będą prognozy po 15 czerwca ?

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co martwić się pogodą na zapas ? My nigdy tego nie robimy i zawsze jest fajnie...chyba trzeba zmienić troszkę nastawienie i mieć na uwadze że okolice koła podbiegunowego zobowiązują. Jeśli chcesz mogę wkleić kilka albumów z zeszłorocznego pobytu w Skandynawii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, jutro postaram się założyć osobny temat z naszego zeszłorocznego wyjazdu...będzie co oglądać no i może co ważniejsze komuś coś podpowie, poukłada a niezdecydowanych zachęci do wyjazdu i poczucia tego skandynawskiego klimatu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darboch napisał:

... a niezdecydowanych zachęci do wyjazdu i poczucia tego skandynawskiego klimatu.

Drugi raz spasowaliśmy Majówkę [ D ] post #47 tego wątku ...

Skandynawskie klimaty dziś D/PL godz.08:00...

 

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A mówiliśmy Mu, żeby ziemniaków i spirytusu nie brał. ;-)

 

Jestem :) trochę spraw prywatnych było i nie zakładałem tu. W wożenie ziemńiakow sie nie bawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czesc.

pytanie do stałych bywalców :) ... zamierzam zwiedzić wybrzeże (2 -2,5 tyg w trasie i parkowanie na 2-3 dni w jednym miejscy - tak m/w). biorąc pod uwagę klimat , temp oraz mój sposób podróżowania czy waszym zdaniem jest sens brać przedsionek ?

wiem ze pytanie może wydać się "gupie" :) ale jak to mowią kto pytanie błądzi.

(mówią tez - za Einsteinem - że nie ma głupich pytań ... :P )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.