Skocz do zawartości
LMC

instalacja wodna - pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

LMC

Zachciało mi sie anglika , no i mam sporo do roboty ale największą wpadkę mam z wodą , mam do was prośbę  , czy mozecie opisać mi moje zdjęcia , co to są za urządzenia , do czego służą i co najwazniejsze , czego tam brakuje aby to chol....stwo odpalić i mieć wodę . Pytanie za 100 punktów , na jakiej zasadzie działają krany które nie mają mikro wyłączników , na jakiej zasadzie włącza się pompa ????

jskgf4.jpg

2958dnm.jpg

2enb676.jpg

j5a1bt.jpg

2mer0gg.jpg

ok4jsg.jpg

2a818as.jpg

16hnfk2.jpg

27y1ll5.jpg

f1bkf9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Wygląda to na wypasiony bojler gazowy ! Zapnij butlę, kup pompę ciśnieniową (nie zanużeniową) i powinno zadziałać. To chyba jedyna szansa żeby działały krany bez mikrowyłączników.

http://forum.karawaning.pl/topic/1814-ogrzewanie-primus-2480/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LMC

ale jak widzisz wężę są poodcinane więc nie zadziała :oslabiony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

Weże to najmniejszy problem, dokupisz. Pompa trochę kosztuje. Albo wytnij to wszystko w cholere i zrób po swojemu od nowa tak jak chcesz. Kupując widziałeś stan i chyba miałeś na to jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LMC

z ogrzewaniem juz pomału dochodzę jak to zrobić ale z wodą nie mogę pojąć do czego jest ten mały zawór czyżby ciśnieniowy ? to może on wyłącza pompę zewnętrzną ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kocer

z ogrzewaniem juz pomału dochodzę jak to zrobić ale z wodą nie mogę pojąć do czego jest ten mały zawór czyżby ciśnieniowy ? to może on wyłącza pompę zewnętrzną ?

Dokładnie. To jest zawór ciśnieniowy. Odkręcasz kran, ciśnienie w instalacji spada, zawór załącza pompę wody. Wystarczy zwykła pompa zanurzeniowa. Trzeba go tylko dobrze ustawić ( tym pokrętłem na górze), tak żeby pompa nie chodziła cały czas, ale żeby też załączał pompę w porę. U mnie to chodzi bez problemu. Przycisk "pump" na pulpicie musi być oczywiście włączony.

A gdzie prowadziły te węże ciepłej i zimnej wody?

Edytowane przez Kocer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LMC

a tego to nie wiem ale domyslam sie że do zbiornika wody gdzie jest podgrzewacz , muszę sam wszystko odtworzyć i zrobić , dam radę ale z waszą pomocą właśnie z identyfikowaniem części :] . Mam juz pomysła jak zrobić centralne ogrzewanie z wykorzystaniem tych ustrojstw i muszę to zrobić na sam początek abym mógł w zimie spokojnie w ciepłym grzebać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kocer

Dasz radę to odbudować bez problemu. Byle tylko piec chodził. Reszta to pikuś.

A masz tam grzejniki? Gdzieś czytałem w innym wątku, że ten Twój piec służy właśnie do c.o. i ciepłej wody?

I co to za przyczepka? Albo nie doczytałem, albo się nie pochwaliłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LMC

Pochwalę się jak już zrobię a mam sporo od wody po solary i zamontowanie klimatyzacji - jednak najpierw ogrzewanie abym mógł zimą robic w ciepłym . Kaloryferki są , teraz byłem i włączyłem elektrycznie i ? działa więc kwestia węży i zbiornika i tu będzie zonk bo jak sie domyślam tam był zbiornik z wężownicą ale i z tym sobie poradzę , w tym gazowym pompa się kręci więc jest nadzieja , dziwi mnie jednak dlaczego tam nie ma zbiorniczka wyrównawczego , powinien być do kontrolowanie ilości płynu w kalafiorach , założę samochodowy !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LMC

dupa , elektrycznie działa choć nie mogę dobrze odpowietrzyć kaloryferów ale gazowo klapa , niby gaz puszcza ale nie słychać zapalarki :( klapa .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nowy21

Witam. Jeżeli będziesz chciał sprzedać piec? To z chęcią kupie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Zachciało mi sie anglika , no i mam sporo do roboty ale największą wpadkę mam z wodą , mam do was prośbę  , czy mozecie opisać mi moje zdjęcia , co to są za urządzenia , do czego służą i co najwazniejsze , czego tam brakuje aby to chol....stwo odpalić i mieć wodę . Pytanie za 100 punktów , na jakiej zasadzie działają krany które nie mają mikro wyłączników , na jakiej zasadzie włącza się pompa ????

Witam!

W sprawie pieca skontaktuj się z Jackiem - ma bardzo dobre rozeznanie i doświadczenie z tym typem ogrzewania. Ludzie, którzy je mają, to chwalą, więc raczej bym się nie pozbywał. Może wystarczy kilka drobnych czynności i będzie działał, jak nowy. Rozmowa z Jackiem powinna Ci dużo rozjaśnić.

Co do wody, to pompę wody masz (widać ją na 3 fotce od góry). Tak, jak już napisano, włącznik ciśnieniowy widoczny również na zdjęciach, włącza pompę. Powinien mieć pokrętło, którym ustawiasz moment zadziałania/wyłączenia. Pierwsza sprawa, to uzupełnić brakujące odcinki węży w instalacji - musisz prześledzić ich drogę od każdego urządzenia, które jest w tym wodnym obwodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mik media

Witam!

W sprawie pieca skontaktuj się z Jackiem - ma bardzo dobre rozeznanie i doświadczenie z tym typem ogrzewania. Ludzie, którzy je mają, to chwalą, więc raczej bym się nie pozbywał. Może wystarczy kilka drobnych czynności i będzie działał, jak nowy. Rozmowa z Jackiem powinna Ci dużo rozjaśnić.

Co do wody, to pompę wody masz (widać ją na 3 fotce od góry). Tak, jak już napisano, włącznik ciśnieniowy widoczny również na zdjęciach, włącza pompę. Powinien mieć pokrętło, którym ustawiasz moment zadziałania/wyłączenia. Pierwsza sprawa, to uzupełnić brakujące odcinki węży w instalacji - musisz prześledzić ich drogę od każdego urządzenia, które jest w tym wodnym obwodzie.

Myślę, że od 2013. roku kolega poradził już sobie z wodą w przyczepce. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

:] Słusznie, masz rację  :ok: 

Niestety, zmylił mnie dzisiejszy post #11, więc daty na ekranie telefonu już nie dostrzegłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
orzeszek007
Napisano (edytowane)

Witam, chciałbym odświeżyć temat. Niedawno kupiłem przyczepę (pierwsza) i mam problem z wodą wrzucam fotki więc proszę o informację czy jest podłączone tak jak ma być? wąż niebieski się schodzi w jeden

20180402_130337.jpg

20180402_130345.jpg

Edytowane przez orzeszek007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi