Skocz do zawartości
jaw

AKS 1300 - jak naprawić samodzielnie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na mój prosty robotniczo-chłopski rozum, dopasowanie haka do kuli jest jak najbardzej prawidłowe.

Przynajmniej organoleptyczne. Pewnie diabeł tkwi w szczegółach typu pomiar siły przesuwającej (odchylającej) 

albo skręcającej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wepne swój hak w zaczep i zacisnę stabilizator to nie jestem w stanie ruszyć hakiem

Tak mocno zaciska nie wiem czy to dobry objaw

To raczej dobrze. Ale w pionie powinieneś dać radę poruszać. ( nie wiem jak u ciebie rozmieszczone są okładziny ). Po za tym możesz nie domknąć wajchy na maxa. Wtedy ruszysz, a ślady i tak się odcisną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A swoją drogą jestem raczej legalistą więc staram się nie przekraczać przepisów w tym o ruchu drogowym.

Jak na razie z niewielkim doświadczeniem jeżdziłem z towarówką bez stabilizatora 2 albo 3 razy. 

Wielkich różnic (ale jednak) nie czuję. Może to też wynikać z tego, że towarówki nie mają hamulca,

a ja przynajmniej z takim nie hulałem. Budka z hamulcem jest stabilniejsza - jazda z górki na odpowiednim

(wcześniej włączonym biegu) rozwiązuje problem hamowania. Nie pisze tegogo gołosłownie, mam C+E i CND 

z niepełnym, chlupoczącym ładunkiem też prowadziłem. Z trzech opcji wolę cepkę ze stabilizatorem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi