Skocz do zawartości

AKS 1300 - jak naprawić samodzielnie


jaw

Rekomendowane odpowiedzi

To dobry zaczep, zacięcie wynikają z kombinacji przy obsłudze. Zresztą bez problemów odsprzedasz go na giełdzie forumowej.

Nie mam zamiaru tak szybko się poddawać. Wierzę, że poradzę sobie z nim jakoś.

DMC cepki mam 1031 kg, a AKS 1300 obsługuje do 1360 kg. Zapłaciłem za niego 650 zł. Nie widziałem potrzeby płacić ok. 1500 zł za AKS 3004. Chociaż jak patrzę na obecne ceny na Alle (750 zł za 3004) to pewnie bym inaczej zdecydował i dołożył 100 zł.

 

Niemniej jednak pierwsi rozmówcy w tym temacie: finger, vitus i ja, z różnych przyczyn mieliśmy problemy z AKS 1300.

 

Obsługa jest super, może dla obcokrajowców już trudniejsza, bo jest wajcha i kółeczko....

Widać, że dobrze znasz Angoli. :]  :]  :]  Chyba tu byłeś.

Oni dokładnie tak myślą :] :] :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Obiecałem napisać, jak sobie poradzę z naprawą i nie mogę tego zrobić.

Gdy przyjechałem po cepkę okazało się, że stabilizator działa poprawnie.

 

Na parking, raz w tygodniu przyjeżdża (o ile ma zlecenia) facet prowadzący serwis przyczep i naprawił i to. Za darmo. Chyba chce pozyskać mnie jako nowego klienta. I nie przeliczył się. Tak mnie tym ujął, że zleciłem "full serwis" przyczepy. Przyda się, bo za rok lub dwa zechcę ją sprzedać.

 

Rozmawiałem wcześniej z właścicielem parkingu, że jestem zainteresowany naprawą stabilizatora i movera, ale jako że cepka już pełnoletnia chcę znać ceny napraw przed ich wykonaniem i o ile będą rozsądne to może się zdecyduję.

A on zrobił mi taki gratis.

 

Dziękuję wszystkim chęć niesienia pomocy.

 

 

 

BTW. Pisałem, że wybieram się do Kornwalii.

Wiedziałem, że angole są bardzo skarawaningowani. Ale ilość napotykanych po drodze kamperów, caravanów przerosła wszelkie moje wyobrażenie. Na trasie do Hayle (400km) spotkałem ich może 1000 a może 2000. To się po prostu w pale nie mieści ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego serwisanta nie widziałem jeszcze na oczy. :) On przyjeżdża raz na 1-2 tygodnie o ile ma co serwisować. Kontakt odbywa się przez właściciela parkingu. Mam co prawda jego wizytówkę i wystarczyłoby zadzwonić ale ... on po polsku ani w ząb :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

To dzięki bogu nikt więcej nie miał z AkS 1300 problemów, bo mnie dzisiaj napadło i właśnie taki  nowy zakupiłem, bo miałem zwykły szajs w przyczepie zamontowany.Nie wiem tylko po co kupiłem, bo w sumie przyczepka pięknie się prowadziła i najmniejszych problemów nie było. No ale jak sąsiad kupił i ma, to też musiałem, żeby głupio nie wyglądało  :]  :]

A tak na poważnie, to małą wiarę mam w to, że takie cudactwo coś w ogóle daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...............małą wiarę mam w to, że takie cudactwo coś w ogóle daje...

Bo nie daje nic, jak masz sprawną przyczepę i poprawnie załadujesz to nic nie polepszy, jak źle zapakujesz to nic nie pomoże. Taki poprawiać samopoczucia.

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak myślałem - szkoda, że wywaliłem tyle kasy  :oslabiony: Można ją było spożytkować na coś konkretniejszego, tylko właściwie nie wiem już na co, bo chyba  i tak wszystko co możliwe jest kupione  :hmm:  Właściwie to się zastanawiam , czy w ogóle opłaca mi się wszystko co nowe kupiłem do starej babiny montować.Wbrew pozorom w zakupach "udogodnień" już sporo przewyższyłem wartość całej budy.Czy to wszystko ma jakiś sens? Buda niby zdrowa jak rydz, bo stałą , a nie jeździła - no ale stara, oldtimer jakby nie było  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak myślałem - szkoda, że wywaliłem tyle kasy

 

Ale nie ma wstydu przed somsiadem.

 

Niektórzy wierzą w stabilizator jak w Jarosława i wszystkie niepowodzenia zrzucają na ten śmieszny element

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak na poważnie, to małą wiarę mam w to, że takie cudactwo coś w ogóle daje...

Jeżeli stabilizator jest sprawny z dobrymi i prawidłowo wyregulowanymi okładzinami, to naprawdę czuć różnicę, oczywiście na plus i to nie tylko

psychicznie. Wiem bo testowałem jazdę z zapiętym i rozpiętym stabilizatorem.

 

Ale jeśli jest stary, żle wyregulowany i ma starte okładziny lub zardzewiałe podkładki dociskowe, to faktycznie w niczym się nie różni od zwykłego zaczepu.

 

Oczywiście posiadanie stabilizatora nie zwalnia z prawidłowego wyważenia zestawu i rozsądnej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak to ze wszystkim - jedni  chwalą, drudzy twierdzą, że nic nie daje.Tylko skoro to kosztuje niemałe pieniądze, to chyba powinno coś tam dawać, inaczej ludziska w ogóle by tego nie kupowali. A jednak sporo osób ze stabilizatorem jeździ , bo sam widziałem.Ale jeżeli większość kupiła sobie tylko dla poprawienia własnego samopoczucia, to raczej pożałuję głupiego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość jeździ bo kupiła taką budę, również większość nie wie czy ma stabilizator sprawny bo nie dbają o to

, nawet na forum są tacy.

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość jeździ bo kupiła taką budę, również większość nie wie czy ma stabilizator sprawny bo nie dbają o to , nawet na forum są tacy. Wysłane z mojego Tapatalka

Różni ludzie są na tym forum , są też tacy którzy wypisują kompletne bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.