Skocz do zawartości

Wybór samochodu na holownik


Pawel67

Rekomendowane odpowiedzi

Ford Galaxy 1996r- 2.0 DOHC /8v/ 116PS - DMC 2400

DMC przyczepy 1200/750 kg

 

Audi 80 -1992r- 1.9 TDI 90PS- DMC 1730

DMC przyczepy brak wpisu :D:hop1::-]

 

 

wrzućcie mi prosze masy Scenica, Space Stara , Volvo V40 i Audi A4 kombi w rocznikach 1997-2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ford Galaxy 1996r- 2.0 DOHC /8v/ 116PS - DMC 2400

DMC przyczepy 1200/750 kg

 

Audi 80 -1992r- 1.9 TDI 90PS- DMC 1730

DMC przyczepy brak wpisu :D:hop1::-]

 

 

 

zadz do diagnosty ona ma wszyskie dane odnosnie mozliwosci ciagniecia przyczep w komputerze.hehe podasz rok, pojemnośc , i ona juz wszystko powie. Ja tak zrobiłem z autem mojego teścia Toyota Yaris.

 

Pozdrawiam serek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko: VW Passat B3 1,8 8V LPG

przyczepa: LMC 400F DMC 1000kg MW 686kg

Moim zdaniem taka przyczepka to max dla tego autka. Nie znaczy to oczywiście że ledwo sobie z nią radzi, to po prostu maksymalna, optymalna masa przyczepki dla tego auta. Zapas mocy odpowiedni, z górkami radzi sobie dość dobrze. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale znowu kolejny watek leci po bocznicy.

Przypomne, ze zostal utworzony aby

W proponowanym temacie oczekuje opinii kolegow ktorzy dobierali juz samochody do przyczep. Uwagi czy im sie udalo lub dlaczego nie wyszlo. Co brali pod uwage wybierajac konkretny pojazd lub o czym zapomnieli i co wyszlo juz po fakcie.

Tak wiec z calym szacunkiem ale nic nie da jesli teraz 851 uzytkownikow forum przepisze tu dane z dowodu rejestracyjnego. Takie dane z powodzeniem mozna umiescic w stopce i beda widziane wszedzie gdzie piszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, Espace IV to moje marzenie i byłem zaskoczony, że i w nim pada sprzęgło. Z tego co pamiętam w zależności od silnika może ciągać przyczepy od 1800kg do 2000kg. Piszesz, że pociągnął i 4t, nieźle.

W serwisie, w którym byłem też musieli ściągać sprzęgło, bo nie mieli na magazynie. Twierdzili, że to trzeci przypadek kiedy wymieniają sprzęgło w Scenicu. Dwa poprzednie to: w nowym z przebiegiem 7,5kkm wymienili gościowi na gwarancji, po kolejnych 3kkm gość wrócił ze spalonym i nie chcieli już słuchać o gwarancji i musiał zapłacić.

Sceniciem ciągam przyczepę zgodnie z dowodem (dokładnie przyczepa ma 1350kg a w dowodzie auta jest 1300kg, ale jak pisałem wcześniej mam poważone rzeczy i nie przekraczam 1300kg). Mimo to sprzęgło padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin T - nie chcę, aby forumowicze przepisywali dane z dowodów rejestracyjnych na strony forum. Są koledzy którzy kupili przyczepy nie oglądając się na żadne dane techniczne i teraz jeżdżą zestawami z których są zadowoleni albo im się tak wydaje. Inni zastanawiali się nad dopasowaniem przyczepy do samochodu lub odwrotnie - brali pod uwagę różne warianty oraz możliwości i od nich oczekuję uwag lub porad na temat doboru. Jednym udało się od razu, inni musieli szukać dalej a jeszcze inni odłożyli poszukiwania do czasu zdobycia większej forsy. Wiadomo, że traktor przyczepę pociągnie, maluch również ale czy to oznacza, że w obu przypadkach dobór jest właściwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercy! Tendencja do " wydłużania" jedynki trwa od II woj. św. Moje pierwsze auto - starsze niż ja - mogło na jedynce teoretycznie wjechać na pionową ścianę. Obecne wygodne nowe autaP mają problemy gdy ciągną przyczepy o max. dopuszczalnej wadze - zwłaszcza w korkach. Poruszają się w zdecydowanej większości bez przyczep, do tego zostały skonstruowane. Do holowania są dostawcze. Proponuję Ci zmienić przednie koła na mniesze - łatwiej ruszyć a i "szóstkę"włożysz. Z boku nie wygląda to żle bo i tak przy "miękich" renówkach tył Ci siądzie. Niestety w moim espasie mniejszych nie mogę założyć. Pozdrawiam :hop1: Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mtworus! Oczywiście WAKACJE , WAKACJE , WAKACJE. Bardzo dobre przyczepki dla 2+2 znajdziesz w katalogu Dethleffsa -www.dethleffs.de potem możesz je znależć kilkuletnie za pół ceny na www.mobile.de Pozdrawiam :hop1: adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając do Lepciaka:

Samo przepisanie z dowodu nie wystarczy. Zależy to również od wersji wyposażeniowej. Głównie od silnika ale nie tylko. Im więcej samochód ma dołożonych opcji tym MW rośnie a DMC niekoniecznie. Poza tym różnice między typem nadwozia też zachodzą, tzn. ten sam silnik, ten sam model to samo wyposażenie a różnica między sedanem a kombi w wartościach DMC może wystąpić.

AdamH to co piszesz nie jest pocieszające :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin T - nie chce, aby forumowicze przepisywali dane z dowodow rejestracyjnych na strony forum.

Mi tez na tym nie zalezy, dlatego popieram Twoja propozycje aby szerzej opisywac swoje wrazenia i doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercy! Tendencja do " wydłużania" jedynki trwa od II woj. św. Moje pierwsze auto - starsze niż ja - mogło na jedynce teoretycznie wjechać na pionową ścianę. Obecne wygodne nowe autaP mają problemy gdy ciągną przyczepy o max. dopuszczalnej wadze - zwłaszcza w korkach. Poruszają się w zdecydowanej większości bez przyczep, do tego zostały skonstruowane. Do holowania są dostawcze.

 

 

Ford w Mondeo MK II 1.8 TD myślał inaczej. Zrobił tak krutką 1 i 2, że przy zwykłej jeździe to nieco wnerwia - musisz się namachać w jeździe w korkach lub gęstrzym ruchu. Tak jakby skrzynia była z dostawczaka :hop1: Jednak z przyczepą to pomaga - rusza się lekko i masz przyzwoite wybicie. W focusie z tym samym motorkiem zrobili już "normalne" biegi - długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZYZNAM SIĘ

Dobierałem autko pod zakup przyczepy- to mała historia ,miałem na oku przyczepke

Lord M.... waga ok 1300kg ,ale mój pasat 1,9td myślałem że będzie za słaby i kasiorka "poszła" na obecne auto Audi S4 2,2TQ. DMC 2290kg , uciąg przyczepy do 1700kg i oto chodziło moc 230KM przy 5500ob/min i moment 350,

podczas holowania , silnik bardziej się nagrzewa , pali 19l gazu/100km o 4l więcej niż normalnie ,żadnych problemów podczas wyprzedzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZYZNAM SIĘ

Dobierałem autko pod zakup przyczepy- to mała historia ,miałem na oku przyczepke

Lord M.... waga ok 1300kg ,ale mój pasat 1,9td myślałem że będzie za słaby i kasiorka "poszła" na obecne auto Audi S4 2,2TQ. DMC 2290kg , uciąg przyczepy do 1700kg i oto chodziło moc 230KM przy 5500ob/min i moment 350,

podczas holowania , silnik bardziej się nagrzewa , pali 19l gazu/100km o 4l więcej niż normalnie ,żadnych problemów podczas wyprzedzania

Miałem takie autko.

Bardzo miło wspominam. :)

Warto dodać, że jest to autko ze sportowym silnikiem :)

Kiedyś znów sobie kupię eSkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem (i mam) samochód o do niego "dopasowywałem" przyczepę (mogłem kupić do 1300 kg wg dowodu). Samochód mam Nissan'a Primerę P11 2,0 l 130 KM benzyna +LPG. Wybrałem 1100 kg i tu mnie zaskoczyło to, że ten samochód wcale nie za bardzo nadaje się do tej przyczepy. Jest strasznie mułowaty no chyba, że wkręca się go na wysokie obroty rzędu 4500-5000 obr/min. Słbo radzi sobie z wzniesieniami ale nie jest to dizelek trzeba zredukowac odpowiedni bieg i "wkręcić" go na odpowiednie obroty. Przy dośc dynamicznej jeździe pali 15-16 l LPG.

Teraz plusy jak jadę nazwijmy to płynnie i spokojnie zuzycie paliwa w trasie 11 l (tu miłe zaskoczenie) przy prędkości 80-90 km/h i tu plusy się kończą, samochód raczej słabo radzi sobie z przyczepką.

Z historii jeździłem kiedys Mercedes'em rok prod 1978, 3 l disel bez turbo automat, chyba cos koło 100 KM. Te samochód nie czuł przyczepy niewiadowskiej N126, zarówno jeśli chodzi o przyspieszenia, prędkośc jazdy do 110 km/h jak ispalanie (no może z pół litra więcej było). Ten samochód był muł, z przyczepoą tez był muł, ale taki sam - teraz juz takich nie ma, a szkoda bo na holownik nadawał sie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.