Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przy ważeniu na wadze przeznaczonej dla pojazdów ciężarowych, warto zwrócić uwagę (osobiście najlepiej) na parametry wagi. Kilkukrotnie spotkałem się z sytuacja ,że to co pracownicy takich punktów podawali jako dokładność wagi było w rzeczywistości jedynie podziałką wagi...dokładność była nieco inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kożystając z okazji że pod domem zaparkowała nowa (używana) budka, nie mająca jeszcze absolutnie nic zapakowane do środka, po raz kolejny odwiedziłem lokalny punkt ważenia. Pacjentem tym razem był Knaus 500, DMC 1500.

Wg wskazań producenta, masa przyczepy gotowej do jazdy ma wynosić 1220kg.

W przyczepie znajdowało się jedynie koło zapasowe, zamontowany dodatkowo jest moover oraz akumulator żelowy.

Wynik w takim stanie to 1280kg, a po włożeniu przedsionka 1320kg.

Uznaje taki wynik jako zadowalający, bo tak czy siak zostaje mi jeszcze ponad200 kg ładowności ponieważ przedsionek i tak nie będzie z nami podróżował .

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna być ponieważ:

a) obciążenie zaczepu jest nie ważone (holownik poza wagą).

B) towar ważony powinien być na środku wagi a nie na jej obrzeżach (tak będzie gdy będzie podpięta do holownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem, że ważyłem budkę zarówno wjeżdżając na wagę zestawem jak i na moverze, było tak na 3 różnych wagach i każda miała na zewnątrz wyświetlacz elektroniczny. Na jeden dostałem nawet wydruk z systemu elektr. z datą i wagą. Były to wagi w skupie metali (miedź....) i w sprzedaży węgla. Nie wiem czy waga przed moim wjazdem była kalibrowana pod wynik uczciwy, ale na każdej z nich wynik tego samego dnia niezależnie od sposobu wjazdu był jednakowy. Z kolejną budką pojechałem już tylko na jedną wagę, gdzie miałem najlepszy dojazd, kiedy wynik potwierdził się praktycznie co do kg z wagą z dokumentów stwierdziłem, że dalsze jazdy nie mają sensu.

 

z racji prowadzonych remontów byłem ostatnio stałym bywalcem skupu złomu - z przyczepą towarową o wadze ok 600-700kg, zawsze po tym jak wchodziłem na wagę obok mojego złomu - mój wynik mieścił się w przedziale +/- 5kg bo przeważnie tak wyskalowane są te wagi.

 

Teraz tak - zakładając, że w sprzedaży węgla  dodało mi kilka / kilkadziesiąt kg, to nawet się cieszę - waga na drodze wskaże mniej a ja nie przeciążam budki.

 

Jestem bardzo ciekawy co pokazałaby waga dziś, kiedy w budce jest pełne wyposażenie wiosenno / zimowo / letnie oraz prawie cały dodatkowy ekwipunek na stałe (mover, aku itd). Być może znajdę 10 minut aby sprawdzić to przy najbliższym wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość opiera się na 3 punktach...

2kołach i zaczepie...


Jestem bardzo ciekawy co pokazałaby waga dziś, kiedy w budce jest pełne wyposażenie wiosenno / zimowo / letnie oraz prawie cały dodatkowy ekwipunek na stałe (mover, aku itd). Być może znajdę 10 minut aby sprawdzić to przy najbliższym wyjeździe.

Nic prostszego - trzeba pojechać i sprawdzić by później spokojniej jeździć na wypoczynek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę z tym naciskiem na kule, nie powinno odejmować z masy, bo to jest jak dźwignia, całość opiera się na kołach

 

Jacek, czyli rozumiem, że jak odepniesz budkę od auta to nie rozkładasz koła manewrowego bo nacisk na kulę masz = 0kg ;).

Nie masz bo masz tam około 60-100kg i ta waga nie jest na kołach tylko na tej dźwigni przecież czyli na dyszlu. A jak go masz na aucie to waga tego już nie widzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.