Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem 3.030

Ale co się da na pewno pójdzie do auta

Zwróciłem uwagę na DMC samochodu, bo w wielu wątkach sposobem na ograniczoną ładowność przyczepy jest planowane "przerzucenie" wielu kilogramów do samochodu tak jakby jego ładowność była nieograniczona

Warto by zwrócić uwagę na to że dla niektórych samochodów o ładowności bagażnika określonej np. na 100kg zaczepienie przyczepy z naciskiem na hak 75 kg już wykorzystuje 75% ładowności bagażnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1) małym druczkiem...to porownujmy dziecięcy rowerek z dorosłym (lub ze stalową rama kontra karbon...)...dla mnie logiczne że porównujemy podobne rowery z różnym rodzajem ramy...

 

2) przed karawaningiem mój rower ważył ponad 20 kg, Mariolki trochę mniej ale też podobnie...

teraz mamy dwa, ktore ważą około 30kg w sumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój po ostatnich zmianach, mimo alumioniowej, 12 letniej ramy warzy ponizej 10 kilo przy rozmiarze 19,5".

widać zaprawiony z Ciebie w bojach karawanignowiec :)

 

u na rowery używane niestety praktycznie tylko na wyjazdach i nie było sensu wydawać kilka tyś więcej na sztukę aby urwać w sumie ze 4 kg. Wolę jechać z pustym baniakiem na wodę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed wyjazdem na zlot zważyłem swojego Burstnera 435 fun sportiv. Z dokumentów wynika że MW 900 kg, DMC 1100 kg. Zapakowana na wyjazd oczywiście podstawowe rzeczy.

Wg. listy zrobionej w excelu waga przyczepy powinna wynosić 1095 kg plus minus kilka pierdołek nie zważonych a tu zonk. 

Po ważeniu wyszło że waga przyczepy wynosi :

ważona na haku 1117 kg,

ważona bez haka 1105 kg.

Wszystko było dokładnie ważone gdzie uwzględniłem koło zapasowe, sanie na koło, solar, akumulator wraz ze sterownikiem, Teraz muszę zejść z wagi ponieważ zbiornik na wodę i kaseta WC były puste czyli lekko licząc muszę jeszcze odchudzić o 15 kg. Musze jeszcze doważyć kila rupieci, w sumie to siekierka, saperka, 15 m grubej liny do wyciągania cepki, gril +węgiel śledzie swoją wagę też maja.

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważona na haku 1117 kg,

ważona bez haka 1105 kg.

 

 za mało.... duzo za mało ...nacisk powinien byc oko 50-70kg w zależności od konfiguracji zestawu

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Wiosenny powrót z badania technicznego, przy okazji zahaczyłem o wagę.

Wyszło 1085kg na pusto to o równe 60kg więcej niż w DR. Zostaje 215kg na pakowanie

jachata, a doposażałeś sam cepkę, że MW wzrosła o te 60 kg (solary, klima, akumulatory) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.