Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

też jechałem przez taką ścieżkę zdrowia w Austrii :) nie jest wesoło, ale też waga zajęta, stanowiska do trzepania zajęte i puścili dalej. Za tą lodówkę to byś dostał ładnie po gaciach jak nie miałeś przeglądów gazowych, reduktora z CS itd :) .  Ja zakupiłem teraz taki zestaw do jazdy zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem na gazie, działa pięknie, chłodzi rewelacyjnie, lodówka nie gaśnie w trakcie jazdy. Zakupiłem też gaśnicę 5kg dodatkową aby ugasić ewentualną pochodnię.

 

Nie do końca jestem pewien jak to jest z tym gazem w Austrii. Ja mam przyczepę z 2006 roku więc o ile dobrze pamiętam mnie te przepisy związane z CS jeszcze nie obowiązują. Dodatkowego przeglądu gazowego nie miałem, rozumiem że chodzi Ci o ten tzw. niemiecki więc pewnie byłby z tego problem. U mnie też lodówka nie gaśnie w czasie jazdy, ja mam reduktor duo control tylko bez CS więc taki sam jak u Ciebie tylko bez tej piłeczki.. Zresztą ja prawie zawsze jeżdżę na 12v ale było tak gorąco że mi ładowanie siadało w samochodzie jak się włączyły te wszystkie wiartaki, klimatyzacje itp więc część trasy jechałem na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moim zdaniem w Polsce jakoś tam będzie, myślę że się jakoś dogadacie bo u nas na prawdę rzadko się waży przyczepy kempingowe.

 

Ale w Austrii czy Niemczech jak Cię zważą to może być słabo. Nie wiem jak z samochodem ale przyczepą pewnie nie pozwoliliby Ci dalej jechać.

 

 

 

Nas w tym roku skierowali w Austrii na ścieżkę zdrowia z przyczepą ale już na samym parkingu puścili nas bez ważenia, sprawdzili tylko czy mamy winietę. Ale mi się miękko zrobiło w nogach bo nigdy nie wiadomo co im podczas takiej kontroli wyjdzie. A jeszcze lodówkę miałem na gazie bo zapomniałem przełączyć na 12v jak wyjeżdżaliśmy z kempingu…

 

Edit.

Ważą też chyba na Węgrzech i chyba na Słowacji

Ja też miałem taki przypadek zaraz przed granicą Austria - Słowacja wracając z Chorwacji. Autostrada zastawiona pachołkami i pan machający lizaczkiem w prawo na zjazd. Nóżki mi się troszkę zatrzęsły, pomyślałem pewnie ścieżka zdrowia i waga. Drugi pan policjant w odblaskowej kamizelce sprawdził tylko ilość paszportów, zajrzał przez szybę do auta i machnął rekom. Kamień z serca bo zapas winka z Peljeśca i travaricy zrobiłem konkretny.

Przyczepa ważona dzień przed wyjazdem zapakowana na 90% i zonk 1420kg przy DMC 1400kg. Jakieś przepakowania robiłem ale pewnie i tak dorzucone jeszcze coś było. A tak się cieszyłem, że mam 340kg ładowności w papierach.

Ale za to auto praktycznie co do kg jak w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butle 1 pusta 1 pełna, i ogólnie takie stałe klamoty co się wozi - przedsionek, pojemniki na wode, akumulator, jakieś narzędzia, przedłużacze, przewód 50m do wody itp. fakt że coraz tego więcej. No to w sumie faktycznie nie jest MW, ale bez żadnych ubrań, bez wody w zbiorniku ani piwa i wódki w lodówce, bez tego co się pakuje za każdym razem. Teraz jeszcze klime i markizę dołoże :) - tak jak mówiłeś na zlocie: "kupisz markize z dopinanymi ścianami" - i tak się stanie :) bo juz zamówiłem PS. czy w allcampie karawaningowcy z forum mają jakiś rabat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś chłopaki pisali na naszym forum o wysyłaniu pism do producenta, by otrzymać jakiś dokument, na podstawie którego coś z tą DMC w swoich wydziałach komunikacji robili. Wiem że komuś się to udało. 

 

Chyba już o tym przypominałem ale tak na wszelki wypadek jeszcze raz, wszystko masz tu i tu.

DMC tamtej przyczepy w rezultacie podniosłem ale to inna trochę bajka. :)

Z tego co pamiętam, gdzieś ktoś na forum pisał, że u krajowego przedstawiciela Knausa sprawa kosztuje więcej, więc lepiej uderzać bezpośrednio do niemieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważyłem swoją adie, w dokumentach: DMC: 1500, MW: 1300,

w Praktyce, MW: 1480 - musiała naciągnąć wilgoci :)

 

:look:  180 kg ??? Tyle waży wilgoć ??? Chyba specjalnie podczepie holownik i wytargam swoją na wage. I modlił się będe żeby nie było więcej haha

Edytowane przez zigi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.