Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Commander – stosujecie demagogię, porównując przyczepę campingową do :lol2:  przeładowanej ciężarówki, niszczącej drogi w imię mamony .

Speedy nawija w tym przekalkowanym wątku, o bezpieczeństwie podczas jazdy, a nie niszczeniu nawierzchni przez tekturowe budy przeładowane pętem kiełbasy w lodówce .

Zwróciłem Wam uwagę na prawdopodobną winę producentów bud w określaniu ich DMC :krzykacz: , postulowałem zmianę przepisów i abolicję, sięgnąłem też do statystyk policji z których jasno wynika , że nie ma wypadków z budkami, a już na pewno z powodu przeładowania.

Gdyby twórca tego szkalującego carawaningowców wątku, przeczytał ze zrozumieniem :zarowka: ,jak zaleca innym Forum, to nie biłby swojej piany w plagiacie następujących pozycji :

  • Ostrzezenie przed wzmozonymi kontrolami

Rozpoczęty przez Magocik , 28 maj 2011 10:46

 

  • DMC PRZYCZEPY - wirtualnie i w rzeczywistości

Rozpoczęty przez barwol , 15 lip 2011 15:39

 

  • Masa Całkowiata = Masa Własna - co robić?

Rozpoczęty przez terenowiec , 16 lut 2011 11:46

 

  • Obniżenie DMC przyczepy

Rozpoczęty przez adi , 11 paź 2007 19:47

 

problem odnosnie DCM

Rozpoczęty przez kamilkawka , 27 sty 2008 12:03

 

W jednym z podanych przykładowo wątków widać na filmie, jak hitlerowcy podczas łapanki :policja:  ważą budy i zmuszają właścicieli do wylewania wody ze zbiorników, czy przenoszenia gratów z budy do bagażnika samochodu.

Faszyści są tak tępi :blink: ale za to przepisowi, że nie dostrzegają niebezpieczeństwa przeciążenia teraz tyłu samochodu, dobijanego ciężarem zaczepu w razie gwałtownego hamowania.

Tam również producent budy, :sex: przerzucił problem rzeczywistej wagi swojego badziewia na jelenia, który to kupił w dobrej wierze.

Nigdzie jednak nie było mowy, o wypadkach z powodu przeładowania budy, a to jest fałszywą podstawą :mlot:   niniejszego wątku.

Wasze pełne majtki po zważeniu bud na jakiś oszukańczo przekręconych „wagach” węglowych i złomowych są bez sensu :glasce: .

Można z góry wywnioskować, że każda buda, nawet goła jest już „przeładowana” i nic nie pomogą szamańskie odczyny i modły – a więc propozycja abolicji.

Wybrańcy narodu w sejmie, chyba nas nie opuszczą, jakby co i przepchną jakieś ustawy w tym temacie, by byle volksdeutsch :> nie pomiatał wyborcą na autobah’nie  i na naszych pszenno – buraczanych autostradach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widzę szanowny kolego że słabo przeczytałeś ten wątek. W związku z tym stawim jeszcze raz pytanie które głownie kieruję do ciebie. Co będzie jeśli twoja przyczepa - zakładajmy o DMC 1100 kg i ładowności 200 kg - na pusto bedzie wżażyć 1050 kg. Czy przypadkiem nieświadomie jej nie przeładujesz wrzucając tylko przedsionek i 4 zgrzewki wody mineralnej?

Bo ja mam wielką wątpliwość czy moje 120 kg ładownosci to prawda.

 

 

Kolego Commander może źle się wyraziłem. Jesteśmy po tej samej stronie barykady :ok: . Uważam  że kombinowanie i przekraczanie DMC nie ma sensu bo i tak na koniec oberwiemy MY. Moja poprzednia opinia była adresowana dla osób które uważają że problem jest "wyssany z palca".

 

P.S. Jeszcze nie mam przyczepki ale im więcej czytam na tym forum tym bardziej boję się ją kupić :'( a to już za miesiąc.

Edytowane przez Kielek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bieruniu można kupić nowego Fendta Dmc 1150 http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,28,produkt,567.html ten sam fendt na aukcja w Niemczech ma 1500 dmc. W polsce łatwiej sprzedać lekką przyczepę więc sprzedawcy wybierają najniższą homologację. Przyczepa ta przeładowana 350 kg dalej będzie bezpieczna (folder producenta przewiduje dmc 1150 do 1500, decydujesz przy zakupie).

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bieruniu można kupić nowego Fendta Dmc 1150 http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,28,produkt,567.html ten sam fendt na aukcja w Niemczech ma 1500 dmc. W polsce łatwiej sprzedać lekką przyczepę więc sprzedawcy wybierają najniższą homologację. Przyczepa ta przeładowana 350 kg dalej będzie bezpieczna (folder producenta przewiduje dmc 1150 do 1500, decydujesz przy zakupie).

Podobnie jak http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10,produkt,702.html z 1000kg DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bieruniu można kupić nowego Fendta Dmc 1150 http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,28,produkt,567.html ten sam fendt na aukcja w Niemczech ma 1500 dmc. W polsce łatwiej sprzedać lekką przyczepę więc sprzedawcy wybierają najniższą homologację. Przyczepa ta przeładowana 350 kg dalej będzie bezpieczna (folder producenta przewiduje dmc 1150 do 1500, decydujesz przy zakupie).

 

Nie musi być "ten sam".

Kupując nową przyczepę, zawsze jest opcja zwiększenia ładowności / DMC.

 

post-8228-0-89800300-1377995764_thumb.jpg

 

Producenci doskonale zdają sobie sprawę ze wszystkich aspektów masy końcowej, przyczepy opuszczającej taśmę produkcyjną.

To ich świadome działanie.

Najgorsze jest to, że w wielu przypadkach, klientem salonu sprzedaży jest osoba, która kupuje swoją pierwszą przyczepę w życiu. Nie mając doświadczenia, z reguły wybiera różne dodatki wyposażenia, ale nie zwiększenie DMC (czyli montaż innej osi itd.). Do głowy jej nie przyjdzie, że bagaż będzie już przeładowaniem przyczepy. Później na rynku wtórnym mamy to, co mamy :hmm:

 

post-8228-0-86151900-1377995766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer masz rację pisząc o tym ,że producenci podają kilka parametrów wagi przyczep. Np. Hobby w katalogu 2013 podaje  aż sześć parametrów wagowych dotyczących danej przyczepy. One są jasno i dokładnie określone dla danego modelu i typu przyczepy.

Myślę, że wiele nieporozumień w tym względzie  wynika z faktu eksploatacji przyczep starszych , często pełnoletnich i doposażanych przez kolejnych użytkowników w coraz nowsze i lepsze urządzenia.

 

Będąc z wizytą w Bieruniu  rozmawiałem  z Panem Klają , który szczególnie podkreślał, że kupując przyczepę kempingową należy zwracać szczególną uwagę na parametry  załadunku danej budki  ,a nie tylko samej DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO największy problem jest właśnie z definicją MW. Przy kupnie nowej budki jest dość prosto ustalić, ale i tak nowy właściciel pewnie nie specjalnie ma pojęcie co mu będzie potrzebne do podstawowej eksploatacji.....a potem doliczmy kable, kliny, koła zapasowe itp, i nagle z 300kg ładowności robi się 150kg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być "ten sam".

Kupując nową przyczepę, zawsze jest opcja zwiększenia ładowności / DMC.

 

Faktycznie ! przypomniałem sobie - znajomy kupował nową przyczepę. Chciał powiększone DMC, a to wiązało się z inną osią czy nawet ramą. Dopiero takie zamówienie poszło do fabryki. Przyczepa ta sama elementy inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kupujących przyczepę ważne są przede wszystkim;

 

Technisch zulassige Gesamtmasse (ZGM) -- nasze DMC

 

Masse im fahrberaiten Zustand -  masa w stanie gotowym (do jazdy)

 

Zuladung  - ładowność

 

Dodatkowo podawane są jeszcze dane możliwego wzrostu masy przyczepy, wzrostu masy ładunku oraz możliwego zmniejszenia masy budki.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci doskonale zdają sobie sprawę ze wszystkich aspektów masy końcowej, przyczepy opuszczającej taśmę produkcyjną.

To ich świadome działanie.

Najgorsze jest to, że w wielu przypadkach, klientem salonu sprzedaży jest osoba, która kupuje swoją pierwszą przyczepę w życiu. Nie mając doświadczenia, z reguły wybiera różne dodatki wyposażenia, ale nie zwiększenie DMC (czyli montaż innej osi itd.). Do głowy jej nie przyjdzie, że bagaż będzie już przeładowaniem przyczepy. Później na rynku wtórnym mamy to, co mamy :hmm:

 

 

 Dokładnie to samo miałem na uwadze. Ja akurat nie byłem świeżak ale tez nie pomyślałem o tym. Połknąłem "przynętę" bez niczego.

Jak kupowałem swoją to powinna mieć 1080 kg a miała 1164 kg ale montowali mi dodatkowo maszt i antenę "samoustawialną" oraz klimatyzator. Czy ten montaż tyle ważył? Trudno mi ocenić jak nie zważyłem na surowo swojej. Żona wrzuciła trochę swoich "niezbędników" i byłem prawie na granicy DMC przyczepy to 1300 kg. Zawsze targam agregat prądotwórczy i zapas wody to nie ważyłem ale na pewno byłem ponad to co było zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Producenci doskonale zdają sobie sprawę ze wszystkich aspektów masy końcowej, przyczepy opuszczającej taśmę produkcyjną.

To ich świadome działanie.

Najgorsze jest to, że w wielu przypadkach, klientem salonu sprzedaży jest osoba, która kupuje swoją pierwszą przyczepę w życiu. Nie mając doświadczenia, z reguły wybiera różne dodatki wyposażenia

...

Już o tym było Krzysiu:

http://forum.karawaning.pl/topic/14211-twoja-budka-wa%C5%BCy-wiecej-niz-myslisz/page-3?do=findComment&comment=329907

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.