Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

nie, tylko pomimo, że ładunek jest to nacisk na hak zawsze występuje.

to działa mniej więcej tak:

masa na kołach = 1000kg + nacisk na hak = 80kg całość daje nam masę cepki 1080kg. - tylko przykład.

jeżeli zlikwiedujesz jedną z tych wartości (ona będzie ale poza pomiarem to zmierzysz tylko to co będzie naciskało na oś a bez haka).

 

Przecież nacisk na hak nie bierze się znikąd tylko z kwestii masy cepki rozłożonej tak aby występował nacisk.

 

Kurcze. nie wiem jak prościej Ci to wytłumaczyć ale masa cepki = suma nacisku z 3 punktów (dwa koła + zaczep), jak nie ważysz zaczepu to otrzymasz wynik który jest tylko naciskiem na oś a nie wagą całej cepki. 

 

Tak jak byś ważył samochód ale jednym kołem wyjechał poza wagę.

 

 

Ale faktycznie gdybyś tak rozłożył ładunek w cepce że stoi ona sama tylko na dwóch kołach to wtedy możesz ją ważyć w ten sposób, tylko to teoria aby tak ją wyważyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja rozumiem o co Ci chodzi, ale też z tyłu głowy mam inne myślenie. I np Marek ważył i mu nie wyszły różnice przy samej cepie i podpiętej pod hak

ale ja mam słabą pamięć i mogla jakaś tam różnica być delikatna, po za tym ja nie ważyłem raczej zestawu całego a później osobno. Ja pisałem o wjeżdżaniu zestawem i rozpinaniu na wadze oraz o wjeżdżaniu na moverze bez auta. kółko zawsze było na wadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w końcu wjeżdżasz zestawem i ważysz zestaw czy cepką a auto z zapięta budą na haku poza wagą??

 

 

byłbyś pierwszą osoba na świecie która dokonała złamania prawa ciążenia ;). gdyby różnic nie było. 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Einstein też był pierwszy :)

Zrobię tak, wjadę zestawem i zważe, wyjade holownikiem, cepa zapięta ale na wadze, odepne cepe, a później pchne na środek wagi, i będzie wiadomo czy są różnice w zależności od miejsca na wadze i czy są różnice zapięte i odpięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ważyłem drugą budkę na różne sposoby i różnic nie było - ale chodzi o sposób wjazdu na wagę. Nie było różnicy czy przejechałem przez wagę zestawem, rozpinałem auto i zostawała sama cepa, czy zajechałem na moverze a auto stało od początku obok.

 

teraz nie obawiam się, dalej mam z tyłu głowy ładowność rzędu 570kg i mam cichą nadzieję, że nie przesadziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być różnicy pomiędzy tym gdzie stoi budka, niezależnie od tego gdzie ją postawisz wynik powinien być taki sam. Wagi są legalizowane w sposób taki a nie inny i jeśli wyniki ważenia będą się różniły, wgl nie uznawał bym takiego ważenia za wiarygodne.

A zaczep oczywiście musi być odpięty i buda musi stać na trzech punktach podparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stus251 ma w 100 % rację. Stańcie dwoma nogami na wadze łazienkowej, a potem połóżcie z boku wagi jakąś deskę wysokości wagi (żeby był taki sam nacisk) i stańcie jedną nogą na wadze, a drugą na desce, czy waga też wskaże taki sam wynik, jaki wskazywała jak staliście obiema nogami na wadze. POMYŚLCIE !!!

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stus251 ma w 100 % rację. Stańcie dwoma nogami na wadze łazienkowej, a potem połóżcie z boku wagi jakąś deskę wysokości wagi (żeby był taki sam nacisk) i stańcie jedną nogą na wadze, a drugą na desce, czy waga też wskaże taki sam wynik, jaki wskazywała jak staliście obiema nogami na wadze. POMYŚLCIE !!!

 

tylko tu chodzi o miejsce wagi w którym stoi cepka, a nie o to, że koło manewrowe stoi po za wagą. Wagi z których korzystam mieszczą spokojnie ciężarówkę z naczepą, więc nawet długa przyczepa może stać na środku, na początku i na końcu wagi - wskazania powinny być identyczne pod warunkiem, że 2 koła i dyszel opiera się na wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.