Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś przeczytałem wpis Piotrka o karach w Austrii. Podjechałem do składu wegla, wypiąłem cepkę i wyszło, że waży 1490 kg przy DMC 1500. Ból polega na tym, że nie miałem rowerów na dyszlu a to 34 kg. Nie miałem też wtedy solara a to 12 kg. Były za to płyny, sama woda 50 l, w bojlerze kolejne 16 no i spłuczka z 10. Razem 76 kilo do zrzucenia jak samolot zrzuca paliwo przy awaryjnym lądowaniu:) to może mnie ratować.

 

Faktycznie szukałem lekkich rzeczy do cepki. Przedsionek ze stelażem waży 25kg.

 

Wagę pokazaną wcześniej używali w S-campie gdy wyważali mi cepkę ze względu na nacisk haka. Moverkiem się wjeżdża i pokazuje nacisk koła. Miałęm na haku 100 kg i trzeba było koło zapasowe przerzucić na tył. Wyszukali miejsce by naciski na koła były równe a na haku zostało 60 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli chodzi o przekraczanie 3,5t i konsekwencje z tym związane ,to faktycznie chodzi o wartość (sumę wartości)DMC. Za masę rzeczywistą można zapłacić mandat lub mieć innej maści problemy,ale nikt nie ma prawa zażądać nagle kategorii B+E czy Viatolla.

 

Z przeładowaną przyczepą jest jest jeszcze inna kwestia: nośność osi i  zaczepu (oraz haka) - to już mogą być duże nieprzyjemności jak podczas wyjazdu na drugi koniec europy,któraś z tych rzeczy "jęknie".

 

Zacząłem walkę na kilogramy:

- butla BPlight (tylko jedna) (-6kg)

- wąż do wody lżejszy (http://sklep.klaja.pl/pl/p/Waz-ogrodowy-na-rolce-15-m-Do-przyczepy/3162) (- 5,4kg)

- wylatuje lewarek oraz kobyłki (lewarek będzie musiał wystarczyć samochodowy) (-6,6kg)

- zamiast akumulatora 100Ah będzie 80Ah - minimalna wartość wymagana do mojego movera...mam nadzieję ,że starczy (-7kg)

- wylatuje maszt do sat (-1,3kg)

- zabezp antykradzieżowe ma już miejsce w samochodzie (-1kg)

- wylatują jakieś zapasowe koce, poduszki i miski (-8kg)

- zapasy złączek,chemi, itd (-9kg)

 

Na razie mam -36,3kg;) ... i właściwie wszystko co niezbędne w budce. zostaje załadowanie lodówki. Ostatnio miałem mocno upchana i było tego 14kg. Tak więc zostaje jeszcze ok 22kg wolne.....szaleństwo normalnie.Kto wie ,może nawet kąpielówki dam rade zabrać.

 

Wszelkie pomysły na odchudzanie mile widziane.

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuż przez sezonem zważyłem się i ja.

Max załadunek, ciuchy, pościele, kilka moich "zabawek",  graty (w tym ciężki oryginalny stół), 2 rowery, około 150l płynów, w tym nawet halhohol , pełna lodówka ,  2/3 zbiornika paliwa i pełna butla z gazem.

Tuż przed wyjazdem na majówkę

2970kG bez osób na pokładzie.

Mam jeszcze pół tony w zapasie dla 4 osób z kierowcą włącznie.

 Jak zerknąłem sobie w necie na dane Twojego kamperka (http://www.light-commercial-van.com/used-van/peugeot-J5-CHATEAUROUX-PL-270712U1.html)

to wyszła mi MW 2460. Czyli 640kg ładowności. 640kg odjąc:

150kg w płynie

300 w pasażerach i kierowcy

10 lodówka

40 w rowerach ( z uchwytem - optymistyczny szacynek)

50 w ciuchach (liczę tylko krótkie spodenki)

10 w markizie (2m)

 

...to zostaje raptem 80kg...chyba ,że masz lżejszego kampera niż znalazłem w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejeżdżałem obok S-campu i jak zwykle w ramach relaksu poszedłem pooglądać co nowego w świecie karawaningowym się dzieje. Z ciekawości zapytałem o cenę owej wagi, która została tu przytoczona. Kosztuje ona drobne 149 euro. To cena katalogowa. Fakt, cena może lekko zmrozić. Z drugiej strony to kwota tylko jednego mandatu, który możemy zapłacić np. w Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejeżdżałem obok S-campu i jak zwykle w ramach relaksu poszedłem pooglądać co nowego w świecie karawaningowym się dzieje. Z ciekawości zapytałem o cenę owej wagi, która została tu przytoczona. Kosztuje ona drobne 149 euro. To cena katalogowa. Fakt, cena może lekko zmrozić. Z drugiej strony to kwota tylko jednego mandatu, który możemy zapłacić np. w Austrii.

Ale zważyć można raz na wadze np. na złomnicy i już będzie wiadomo co mniej więcej pakować do przyczepki :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. Właśnie jakiś czas temu to zrobiłem, ale jakoś nie specjalnie mnie to uspokoiło. Normalnie cepka stoi pod domem gotowa do wyjazdu i spakowana. Wkładamy żarełko i w drogę, ale to żarełko z popitką nie było warzone. Na jesieni ubranka są cięższe. Czasami kibelek zapomnę wylać. Tak czy owak już wiem co chcę pod choinkę :)

Ciekawe co żona na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

chyba ,że masz lżejszego kampera niż znalazłem w necie

Tak, mój jest inny model '92 inna buda, inny rozmiar.

Szukałem w necie bliźniaczego Autostar 491 ale znajdowało najczęściej albo mój egz. albo zupełnie inny.

Dane mam z kwitów fabrycznych i "dobitej" przez producenta zabudowy tabliczki . 

Nie z DR gdzie różne bazgroły mogły się znaleźć.

.

Jeśli chodzi o tą wagę pod koła, to nie tylko do obliczenia masy budki ma to służyć i przed mandatami chronić, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa, czyli równomiernego nacisku na koła i określonego na hak.

Ktoś wyżej bardzo słusznie to przytoczył.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo źle policzyłeś masy...

 

 

np które?

 

no Speedy jeżeli MW to 2460 a DMC to 3500 to ładowność nie 640 jak podajesz tylko 1040 tak z matematycznego punktu Widzenia. Więc twoje wyliczenia dały 80kg zapasu a z matematyki mamy jeszcze 500kg zapasu o których pisze WojtEwa.

Przynajmniej ja tak zrozumiałem z tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można polegać na takiej przenośnej wadze , może być podobnie jak z alkomatem

Myślę,że najlepszy sposób to zważenie przyczepy łącznie z przedsionkiem ,wodą ,gazem , później rozsądne pakowanie. 

No ale nie chodzi o to by pokazało 450 przy rzeczywistej 460kg pod kołem, ważne żeby pokazało podobnie lewe i prawe dla bezpieczeństwa.

.

Nawet z błędem 2%, to jako punkt odniesienia sprawdzi się należycie.

Wagi łazienkowe też nie są precyzyjne, minimalny błąd zawsze jest i mimo to ufamy im.

Kiedyś wysyłałem dużo paczek z elektroniką, w miarę możliwości progi wagowo-cenowe kontrolowałem

właśnie na elektronicznej łazienkowej i nigdy na poczcie istotnej różnicy nie było, co najwyżej 2miejsca po przecinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można polegać na takiej przenośnej wadze , może być podobnie jak z alkomatem

Myślę,że najlepszy sposób to zważenie przyczepy łącznie z przedsionkiem ,wodą ,gazem , później rozsądne pakowanie.

Tę wagę od lat używają w serwisie i działa, co widziałem na własne oczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.