Skocz do zawartości
Speedy

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!

Rekomendowane odpowiedzi

Speedy

jechaliśmy pierwszy raz za granicę z budka (z trójka małych dzieci+2 " szwagrowych") i brałem pod uwagę możliwe nocowanie gdziekolwiek (Dlatego spłuczka też pełna)

Edytowane przez Speedy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Ja też jeżdżę z napełnionymi zbiornikami itd.

Zanim dojadę do celu podróży, a czasem może to trwać x czasu / dni (plany mogą też zmienić się w trakcie jazdy), to zatrzymuję się w różnych miejscach i nie martwię się wtedy o wodę na herbatę, mycie rąk, umycie naczyń po obiedzie, czy nawet mały  "shower" w upalny dzień. ... a, jak spodoba mi się miejsce "na dziko", to zostaję np. na noc.

Bez wyposażenia w odpowiednią ilość wody, nie było by to możliwe. I jeszcze jedno: nie wiem, jak inni, ale wychodzę z założenia, że nie po to mam zamontowany zbiornik w przyczepie, aby wozić wodę w butelkach w samochodzie.

IMHO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maras

2

ma ktoś takie cudo:

http://sklep.klaja.pl/mobile/pl/p/Waga-do-przyczepy-Kampera/971

cena niby kosmiczna,ale przy kwotach mandatów. ...

Jak 2 to OK, bo jak jest zapięta  na haku auta ,który stoi poza wagą to jej waga jest nieco mniejsza  

Odnośnie tego cuda .

Pytałem tu na forum o tą wagę i nikt mi nie odpisał jak taką wagę się używa .

Plus tej wagi jest jej wielkość i uniwersalność ,takie 2w1 - mamy wagę budy oraz tak myślę ,że i pod koło manewrowe -wsporcze też podejdzie i zważymy nacisk dyszla na hak.  

Jest ktoś kto nam opisze jak te cudo sie obsługuje ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Speedy

oby nie było za tydzień:" jeździłem z pełnymi..."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Taka sytuacja jest bardzo prawdopodobna, ale oby nieee :blagac:

Jest ktoś kto nam opisze jak te cudo sie obsługuje ? 

Wagi takiej nie posiadam, ale przypuszczam, że aby było dokładnie, to należy wykonać trzy pomiary (najeżdżamy kolejno każdym z kół i kółkiem dyszlowym), po czym sumujemy wyniki - być może sama waga ma możliwość sumowania tych wyników.
Cena, jak za tak proste urządzenie - zaporowa  :pad: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotrekbb

jeśli,i ktoś jedzie do Włoch to w Austrii na 147 kilometrze jest nowa waga , taka jak od dawna na 280 wracając z Włoch (czyli wyspecjalizowany punkt kontroli , zamykają drogę i mogą wszystko)

przeładunek do 10% DMC to "tylko" mandat , powyżej trzeba podstawić drugi samochód lub zapłacić za magazynowanie - nie wypuszczą na drogę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maras

Wagi takiej nie posiadam, ale przypuszczam, że aby było dokładnie, to należy wykonać trzy pomiary (najeżdżamy kolejno każdym z kół i kółkiem dyszlowym), po czym sumujemy wyniki - być może sama waga ma możliwość sumowania tych wyników.

Cena, jak za tak proste urządzenie - zaporowa  :pad:

Krzysiek , jest tak jak napisałeś  :bravo:

Na wadze jest przycisk total   :ok:

Z tego co wyczytałem to mamy opcję : kamper, przyczepa dwu osiowa lub jedno . Podkładamy pod każde koło + koło wsporcze ,dodajemy i wsio.

I pod koło wsporcze też się przyda  ,aby zważyć nacisk na hak.

link do niemieckiej strony:  http://www.qualitatfurprofis.at/caravan-waage-pce-cwc

Tylko ta cena :blagac:

Edytowane przez Maras

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Jak widzimy, karawaning, to wieczne niespodzianki, często mocno stresujące.

link do niemieckiej strony:  http://www.qualitatfurprofis.at/caravan-waage-pce-cwc

Tylko ta cena :blagac:

Świetny link.

Później sobie poczytam, bo teraz już odstawiam komputer.

:hej:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kornak

Fajnie takie rzeczy czytac jak juz jest się po urlopie, bo tak to był by bol głowy -nieznosny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MichalKJ

jeśli,i ktoś jedzie do Włoch to w Austrii na 147 kilometrze jest nowa waga , taka jak od dawna na 280 wracając z Włoch (czyli wyspecjalizowany punkt kontroli , zamykają drogę i mogą wszystko)

przeładunek do 10% DMC to "tylko" mandat , powyżej trzeba podstawić drugi samochód lub zapłacić za magazynowanie - nie wypuszczą na drogę 

Na której drodze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
piotrekbb

na A2 Wiedeń-Włochy 147 kilometr , w przeciwnym kierunku "stara" waga 280 kilometr.

Oczywiście punkty kontroli nie są czynne non stop , jednak jeśli jest uruchamiany do droga zostaje zamknięta , wszystkie  pojazdy pow. 2500 DMC musza zjechać do punktu kontolnego (plac jak mała granica , waga, hale kontroli itp.)

Edytowane przez piotrekbb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty

na A2 Wiedeń-Włochy 147 kilometr , w przeciwnym kierunku "stara" waga 280 kilometr.

Oczywiście punkty kontroli nie są czynne non stop , jednak jeśli jest uruchamiany do droga zostaje zamknięta , wszystkie  pojazdy pow. 2500 DMC musza zjechać do punktu kontolnego (plac jak mała granica , waga, hale kontroli itp.)

Dla tego w pierwszą stronę na Cro w tym roku pojechałem przez Węgry :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

A co z przyczepami które MW i DMC mają takie same, tam jest dopiero kicha z załadunkiem :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

To jakiś konstrukcyjny wybryk ? ;) po co taka przyczepa ? Producent tego by nie sprzedał chyba ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

A ja taką widziałem 1300 MW i 1300 DMC  :look: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi