Skocz do zawartości

Podłoga w jaki sposób ją naprawić


maniek72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio przyjrzałem się dokładnie podłodze w przyczepie i zauważyłem że podłoga jest w jednym miejscu jest przegnita 5cm na 5 cm przy rogu nadkola koła na zdjęciu zaznaczyłem czerwonym kwadratem. Sprawdziłem stan od wewnątrz i nic nie widać lekko się ugina podłoga w rogu, przyczepie nie czuć nieprzyjemnego zapachu zgnilizny. Myślę że kawałek tej podłogi zgnił od zewnątrz. Doradzi mi ktoś w jaki sposób naprawić ten kawałek podłogi i jakich materiałów użyć. Podłoga jest pokryta preparatem w dotyku przypominającym gumę. Czy muszę się spieszyć z naprawą tej podłogi     

post-9736-0-08131800-1376842740_thumb.jpg

post-9736-0-30753800-1376842787_thumb.jpg

post-9736-0-33465900-1376842807_thumb.jpg

post-9736-0-45120900-1376842823_thumb.jpg

post-9736-0-87721400-1376842843_thumb.jpg

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej użyć kleju poliuretanowego - utwardza się pod wpływem wilgoci, wykorzysta do tego wigoć, która może znajdować się w płycie podłogi

 

Czyli taki

 

http://www.tytan.pl/files/730/tytan-p-klej-poliuretanowy-Karta-techniczna-produktu-7307c4450acece42e001095277e0d05b.pdf

post-9736-0-11292600-1376905402_thumb.jpg

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Za radą andrewa1, próbowałem naprawić dziurę w podłodze klejem BEKO, w dniu dzisiejszym  podczas szlifowania zauważyłem, że uszkodzenie jest większe. Usunąłem wszystko i teraz stoję przed problemem w jaki sposób naprawić podłogę. Czy muszę wycinać kawałek podłogi, czy można naprawić w inny sposób.

  

post-9736-0-94779100-1382276187_thumb.jpg

post-9736-0-80163500-1382276211_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam na początek od innej strony ... bo że drewno jest zmurszałe to widać, ale czy jest już suche i przeciek został zlikwidowany? czy napewno weszła woda od podłogi czy może jakoś przez nadkole lub ten gustowny błotniczek ozdobny? lepiej wszystko dokładnie sprawdzić :ok: i zbadać jak daleko drewno jest miekkie...  Konserwacje wiem że kupiłeś dobrą a tą niewielką dziurke to możesz nawet szpachlówką samochodową uzupełnić, przy tak małym ubytku nie rzucał bym sie na wymiany elementów itd Ja jeszcze takiej potrzeby nie widze  ;)  Podstawa to tylko upewnienie się że już wszystko jest szczelne :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź lepiej wszystko kilkukrotnie i upewnij się że problem nie powróci  -_-  zwróć uwage na łączenia przy nadkolu, na wkręty od błotniczka itp rzeczy

 

A tak swoją drogą to przydały by się chlapacze :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Maniek jak co to takie gumowce oblukaj ,robią co maja robić ! czyli dbać co by w deszczu podłoga nie mokła.

No ale chyba nie dosłownie...

Cosik przegiąłeś z długością bo pierwszy krawężnik i masz to wyrwane na 100% . Fartuch i może jeszcze całe miejsce gdzie został zamocowany , a wówczas będzie niezły bałagan.

Jak miały by być takie długie fartuchy to dość  daleko od opony by zapobiec zakleszczeniu między krawężnikiem a oponą.

 

A tak ogólnie to moim zdaniem przewaga formy nad treścią. Wystarczy dobrze zabezpieczyć powierzchnię podłogi i nie trzeba wydziwiać  z fartuchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to żadne wydziwianie, a rozsądnie długie i odpowiednio zamocowane chronią podłogę przed szlifowaniem  przez piasek i kamyki. Zdecydowanie inaczej wygląda u mnie podłoga po ich zamocowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.