Skocz do zawartości

Węgry Aggatelek


abmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem polecić jaskinie na Węgrzech niedaleko granicy ze Słowacją, obok których bardzo często się przejeżdża.

Jaskinia jest niesamowita a do wyboru jest kilka tras zwiedzania i dla dzieci i dla dorosłych. Informacje o jaskiniach dostaniemy dopiero po wykupieniu biletu wraz z opisem trasy po polsku.

Ze względu na skąpe informacje dołączam skany ulotki informacyjnej.post-1507-0-25479300-1376207116_thumb.jpgpost-1507-0-05856600-1376207142_thumb.jpgpost-1507-0-07255200-1376207174_thumb.jpg

Taka odskocznia od moczenia się w basenach.

PS należy się ubrać bo w jaskini jest dość chłodno. 

 

Podaję linki

http://www.ciekawe-miejsca.net/przewodnik/europa/podziemny_swiat_jaskinie_w_aggtelek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskinia Aggatelek to jeden system z znajdującą się po drugiej stronie granicy czyli słowackiej, jaskinię Domnica. Granica między Słowacją a Węgrami dzieli jaskinię. Warto zwiedzić ją i od strony węgierskiej i od strony słowackiej. Po jednej stronie jest spływ łodziami, po drugiej koncert w niesamowitej akustyce jaskini. Warto poświęcić dzień by to zobaczyć i przeżyć. Więcej informacji jest tutaj:- http://www.ciekawe-miejsca.net/przewodnik/europa/podziemny_swiat_jaskinie_w_aggtelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto zobaczyć i psłuchać tej jaskini . Ja byłem tam na str. Węgierskiej  z niepowtarzającymi się widokami sopli i sopelków ok 20m.Zaczynało się od Czerwonego Jeziora.Pieknie naprawdę warto tam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abmer powiedz mi gdzie tam stacjonowałeś z cepką??Po stronie Słowackiej czy Węgierskiej??

 

Krisiu, przyjacielu.

 

Myślę, że biorąc pod uwagę, że Słowacja ma Euro, Węgry na pewno są w tej chwili bardziej opłacalne... Poza tym Słowacy mają kiepskawe kempingi... Chyba, ze coś się zmieniło od trzech lat ale te na których ja byłem nie powalały na kolana... :oslabiony: a wręcz odwrotnie, powalały żenującymi sanitariatami... :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale - przecież Aggtelek Nemzeti Park posiada kemping, który jest wokół wejścia do jaskini! Jak ktoś chce zwiedzić jaskinię, to musi przejść przez kemping! Poniżej macie link do strony kempingu. Niestety tylko po węgiersku, ale na miejscu gadają w cywilizowanych językach też. Ja się dogadałem po angielskiemu, jakiegoś szprechającego po niemiecku też słyszałem. Kemping jest zarówno dla domków kempingowych, jak i dla namiotów i przyczep. Jest plac zabaw dla dzieci, kemping ogrodzony, sanitariaty w dobrej formie. My tam spędziliśmy chyba z 3 noce i "zaliczyliśmy" krótką trasę. Aaa... Jest to jedno z kilku wejść do tego kompleksu jaskiń, więc przypuszczam, że stwierdzający, że nie ma tam kempingu byli przy innym wejściu :) Ale kemping jest.

 

http://szallas-aggtelek.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=94&Itemid=124&lang=hu

 

O popatrzcie, jest i po angielskiemu :-)

 

http://szallas-aggtelek.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=8&lang=en

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jaskinia Aggatelek to jeden system z znajdującą się po drugiej stronie granicy czyli słowackiej, jaskinię Domnica. Granica między Słowacją a Węgrami dzieli jaskinię. Warto zwiedzić ją i od strony węgierskiej i od strony słowackiej. 

 

Czy z Aggtelek można iść z buta na Słowację do tej części jaskini czy lepiej autkiem podjechać   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale, ale - przecież Aggtelek Nemzeti Park posiada kemping, który jest wokół wejścia do jaskini! 

 

http://szallas-aggtelek.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=94&Itemid=124&lang=hu

 

O popatrzcie, jest i po angielskiemu :-)

 

http://szallas-aggtelek.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=8&lang=en

 

 

 

Kemping jest sprawdziłem. Rzeczywiście przy samym wejściu do jaskini głównej. Bo jaskiń tam na pęczki. Kemping znajduje się zaraz przy drodze prowadzącej do granicy. Nie da się nie zauważyć  :]

 

Recepcja

 

post-5494-0-39727900-1408947447_thumb.jpg

 

My na kempingu

 

post-5494-0-79966900-1408947506_thumb.jpg

 

Plac zabaw

 

post-5494-0-40586500-1408947595_thumb.jpg

 

Kibelki

 

post-5494-0-81220600-1408947645_thumb.jpg

 

Prysznice

 

post-5494-0-79255000-1408947692_thumb.jpg

 

Wejście do jaskini

 

post-5494-0-67995000-1408947832_thumb.jpgpost-5494-0-11534900-1408947881_thumb.jpg

 

Jeżeli ktoś wybiera się na zwiedzanie do Agttelek to KONIECZNIE musi także zaglądnąć do jaskini Domica po stronie słowackiej. Wejścia jaskiń dzieli ledwie parę kilometrów. Można podjechać rowerkami lub nawet iść pieszo specjalnym szlakiem ( ale to spora wyprawa bo wiedzie na około )

 

post-5494-0-33723000-1408948149_thumb.jpg

 

post-5494-0-73059200-1408948195_thumb.jpg

 

Jeśli się jeszcze zastanawiacie...

 

post-5494-0-28490400-1408948586_thumb.jpg      

Edytowane przez beruang (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.