Skocz do zawartości

włóczęga po Francji


gajos

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie:czy ktoś z sz.forumowiczów uskutecznił włóczęgę cepką po Francji,ciekaw byłbym doświadczeń z takiej łazęgi-gdzie noclegi,przystanki,parkingi,niby parkingi itp.,być może będę "zmuszony" do takiego włóczęgostwa we wrześniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na północy normandia i zjazd do Paryża. Fantastycznie, bezpiecznie, mało turystów bo morze zimne. Spałem na dziko, na tanich campingach miejskich i dużych z basenami. Kupiłem lokalny przewodnik po campingach i się szwędaliśmy. Nawet po miasteczku akademickim z przyczepą jeździłem bo żonę na uczelnię na koniec podrzuciłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ale ja chcę bardziej na południe,Nancy,Flavigny-Sur-Ozerain(tam kręcili "Czekoladę"-dla mnie film kultowy),region Dordogne przede wszystkim,czyli

1.na dziko-jestem zielony, co szukać,gdzie patrzyć

2.camping miejski-jakie ceny plus minus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejski czyli manicypalny czy jak to się po ichniemu nazywa to camping prowadzony przez gminę czy miasto. Do recepcji przychodzi Pani od 8 do 16tej jak do biura. Po 8 wpadają służby miejskie te same co biegają po mieście, przyciąć trawniki, przemyć toalety. Jak przyjedziesz po godzinach pracy recepcji czekasz na dużym bezbiecznym parkingu przed przy wjeździe lub na samoobsługowym camperkarku gdzie za 5e opuszcza Ci się słup w drodze lub podnosi bramka. Na tym camperkarku masz wodę, toaletę możesz bezpiecznie czekać do rana wśród innnych camperów. Ceny są średnio o polowę niższe niż na komercyjnych campingach bo nie ma basenów, wypasu, odwalonych łazienek ale czysto i bezpiecznie. W przewodniku, który polecam zamówić w automobilklubie fancuskim masz osobny dział o tych campingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz trochę mojej Francji http://forum.karawaning.pl/topic/12485-5000-km-z-niewiadka/

 

 

 

 

mam pytanie:czy ktoś z sz.forumowiczów uskutecznił włóczęgę cepką po Francji,ciekaw byłbym doświadczeń z takiej łazęgi-gdzie noclegi,przystanki,parkingi,niby parkingi itp.,być może będę "zmuszony" do takiego włóczęgostwa we wrześniu

 

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gajos mam dla ciebie podpowiedź. Zamów katalog Vacansolei (łażenie po ich stronie dla mnie mało komfortowe) i wybierz sobie obiekty na załozonej trasie lub ją zmodyfikuj. Przeglądałem dzisiaj z myślą o przyszłym sezonie i znalazłem sporo obiektów w przedziale 100-120 z za dobę (2 osoby, auto, buda, prąd) z basenami.

Owszem są to w durzej mierze obiekty w głębi lądu ale i tak jest co oglądać w okolicy.... a cena niemal jak w Polsce,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Francję, to na prawdę można tam pojechać bez dokładnych planów i rezerwacji. Kempingi są dosłownie wszędzie, dużo jest parkingów dla kamperów, również bezpłatnych, są aire przy drogach i w miasteczkach, gdzie często są krany z wodą. Więc jest się gdzie zatrzymać. Francję uważałam za raj dla turystów, a czas przeszły wynika z faktu, że przyszły zmiany na gorsze, np. parkingi dla kamperów są coraz częściej płatne i potrafią wygonić z nich biedaka z przyczepą, a w niektórych miasteczkach na wybrzeżu już na wjeździe jest zakaz postoju dla kamperów i przyczep, na szczęście trochę tego raju jeszcze pozostało. Na południu Francji (wzdłuż Dordogne) byłam dość dawno, więc niewiele mogę powiedzieć ponad to, że nie mieliśmy tam żadnych problemów z noclegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na to:

 

http://www.campingcard.co.uk/gb/en/europe/france/

 

Nie wiem w jakim okresie chcesz jechać, ale ACSI Card to coś co może Ci pomóc tanio spędzić wakacje :) Oni tam maja to mocno rozbudowane. Znajomi Holendrzy byli we Francji z ta kartą i bardzo sobie chwalili.

 

Ten link, to akurat chyba 2012 rok ale raczej nic sie zmieniło :) Sprawdź w jakim okresie jaki kemping ma zniżki i.... wioooo  :przyczepa:

 

:ok:  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My własnie wróciliśmy z podboju Paryża i okolic. Tak jak pisze nomadka, z kempingami raczej nie ma problemów, chociaż Polaków ciężko tam spotkać. Kempingi przewaznie są zastawione przyczepami na stałe lub oferują domki, ale zawsze jest miejsce na doraźnych gości. My szukalismy na stronie  

http://fr.nomao.com/region+parisienne/se+loger/camping.html    to tylko okręg paryski, ale można wybrac inne.

Są też takie których w necie nie ma, ale za to się wyłaniają w trakcie szwędaczki po najbliższej okolicy. W małych miasteczkach po 19.30 zamykają sklepy spozywcze, stacje paliw czynne tylko bezobsługowe. Szanuja swoją prace jak widac i prywatny czas.

Edytowane przez PATI73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych stacjach bezobsługowych jest jeszcze jedna atrakcja, max za ile mozna zatankowac to 100EUR i tyle też łyka odrazu z karty potem oddaja tak mniej więcej w ciągu 7 dni na konto kaske która została nie wykorzystana.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na tych stacjach bezobsługowych jest jeszcze jedna atrakcja, max za ile mozna zatankowac to 100EUR i tyle też łyka odrazu z karty potem oddaja tak mniej więcej w ciągu 7 dni na konto kaske która została nie wykorzystana.  

 

Na  naszej trasie  < jechaliśmy z NL przez Belgię do Paryża

W panelu obok mapy (przewiń) znajdż i kliknij na:  Trasa 3, Carlton > Bois de Boulonge, Paryż.

 

Do miasteczka Lille ~ 20km za granicą B/F dojechaliśmy na oparach paliwa, kliknij na 3-cie zdjęcie.

W nawigacji znalazłem najbliższą stację paliw przy Caarefour w Lille.

Jest dzień świąteczny market zamknięty stacja paliw samoobsługowa czynna.

Jaka ulga wkładam kartę paliwo leci jak należy i nagle przy kwocie 30 lub 60euro (nie pamiętam) STOP !

Wiem że zatankowałem tylko 0,5 zbiornika, a ja chcę do pełna, żeby dojechać do Paryża i dalej bez kolejnego tankowania.

Usiłuję porozumieć się z osobami tankującymi obok. Nikt nie zna innego języka po za francuskim ! 

Po kilkakrotnym wkładaniu karty i kolejnych odmowach automatu wpadłem na pomysł zmiany dystrybutora.

W sąsiednim dystrybutorze uzupełniłem/dolałem paliwo pod korek i było po zabawie.

 

Podaję ścieżkę/grafik jak należy postępować przy samoobsługowym dystrybutorze paliw we Francji.

Uwaga wszystkie komendy są TYLKO w języku francuskim.

Przed tankowaniem trzeba określić swoje potrzeby co do ilości dokładniej kwoty.

Wklepując 100 euro tankujemy wg potrzeb, jeżeli wystarczy nam paliwa za 79 euro to automat tylko tyle skasuje z karty płatniczej.

 

Krok po kroku:

- włożyć kartę Visa lub  Master

- wybrać paliwo naciskajac palcem na ekranik gdzie jest napisane;

Gas oil (diesel, żółty),

benzyna 95 (zielony),

benzyna 98 (chyba tez zielony);

- automat pyta o kod: wklepac w klawiaturze,

nacisnac na V (Validation) albo na C (Correction - poprawka, gdy błąd)

 

- automat pyta czy chcesz kwitek: nacisnąć palcem na ekranik gdzie jest napisane OUI (tak) NON (nie);

czasem automat pisze że już nie ma papieru na kwitki (można olac, zrobić zdjecie lub zapisać sobie na papierku ile)

 

- automat mówi żeby wyjać karte, i tankować paliwo do wartosci maks 120 euro

 

Nalać paliwo, odłożyć pistolet. Poczekać aż się kwitek wydrukuje, wziać i odjechać.

 

Bon voyage !

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam Polski Caravaning a tam na str 19 stoi, że kategoria B prawka upoważnia do ciągnięcia przyczep o ciężarze nieprzekraczającym 750kg.robiliście przymiarki do szwędania w najbliższe wakacje więc tak tylko gwoli przypomnienia i informacyjnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo temat uprawnień wałkowany był tysiące razy na forum.

Takie właśnie informacje i przypominania robią wielu osobom niepotrzebny stres i wodę w mózgu.

Mówienie, że kategoria B uprawnia kierującego do ciągnięcia przyczep o ciężarze nieprzekraczającym 750 kg jest bzdurą i kolejnym dowodem na to jak profesjonalni są tam redaktorzy.

Wykładnię przepisów dotyczących tego co możesz ciągnąć na prawo jazdy kategorii B znajdziesz w tym artykule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.