Skocz do zawartości

Renault Scenic .... no i właśnie.


pat68

Rekomendowane odpowiedzi

mój 2000 więc ten sam model :)

... taaak, tylko Twoja budka, to 900 kg, a budka "pat68", to już 1300 kg.

Pomijając kwestie awaryjności, spalania etc., moim zdaniem i w wielu miejscach było o tym pisane, przyzwoity komfort (również psychiczny) jest wtedy, gdy na jeden kg DMC przyczepy, przypada jeden KM samochodu. Można to zapamiętać i powtarzać jak mantrę - wielokrotnie sprawdzone. Odpowiednie parametry holownika, to nie tylko aspekt "czy da radę", to przede wszystkim możliwości manewrów zestawem w krytycznych sytuacjach na drodze, w różnych warunkach pogodowych i nie sposób przewidzieć nawet ich małej części.

IMHO

 

P.S.

Gdyby miały to być przejazdy po ok. kilkadziesiąt km lub niewiele więcej i zawsze tylko takie (ze Szczecina, gdzieś nad morze), to można by pokusić się o stwierdzenie, że powinno być w miarę ok. Osobiście skłaniam się do opinii, że do tego auta, to budka absolutnie do max 1000 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Choina...im dalej w las... Pamiętacie "MIsia"...? Taka tradycja extra, że jak by nam ukradli furę to nam muszą oddać samolot..... Czyli, że jeżeli cepka waży 1300 to szukam fury z 1300 konnym silnikiem....A mój Scenic jak ma 100 KM to tylko pociągnie dwa worki cementu...   :hmm: Łeb pęknie.

Pisałem na początku, że stoję przed zakupem cepki...Zaczynam od zera. :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tez mam Scenika 1,9 DCI 2002 r, ale on może ciągnąc tylko i wyłącznie według DMC  DR- 960kg.Także zobacz ile twój ma w dowodzie bo może być niemiła niespodzianka z :policja: .

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem i w wielu miejscach było o tym pisane, przyzwoity komfort (również psychiczny) jest wtedy, gdy na jeden kg DMC przyczepy, przypada jeden KM samochodu. Krzysiu, czy Ty aby trochę nie przesadzasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo....Skoro temat mocy opanowany, to ja proszę teraz Szanowne Grono o takie cóś . Cepka z dwiema oddzielonymi od siebie( nie firanką) sypialniami, WC, prysznic, ciepła woda.....w tonażu 1000 kg.... o tym myślę tego chcę. Proszę o pomocną dłoń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Biorę Krisa w obronę bo pamiętam te rozważania na temat opracowanego w efekcie wzoru "holowniczego". Jednak uciekło mu przez przypadek zero i winno być 1 KM na 10 kg DMC przyczepy.

W przypadku turbodiesli uważam, że można dorzucić jeszcze z 10% masy.

Pat nie szukaj przyczepy o konkretnym DMC tylko pod Waszą rodzinę (3,4,5 osóB). Nie musisz mieć największej jaką dasz radę uciągnąć. Sporo przyczep 4-ro osobowych mieści się pomiędzy 900 a 1100 DMC. I dasz radę, a kwestia umiarkowanego wzrostu spalania polega na opanowaniu sztuki jazdy z przyczepka. Po 1000 km będziesz wiedział co i jak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Scenica 1,9dci z 2002 i moją przyczepę (dmc 1200kg) ciągałem, oczywiście szału nie było ale nad morze kilkukrotnie pojechał i o dziwo wrócił :)

Na początek na pewno da się jechać. Spalanie wtedy wynosiło około 9 - 9,5 l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak uciekło mu przez przypadek zero i winno być 1 KM na 10 kg DMC przyczepy.

 

:hehe:  Dokładnie tak, jak napisałeś. Pisałem "z doskoku" i nawet nie zauważyłem braku zera, gdy zatwierdzałem post.

Myślę jednak, że nikt o zdrowych zmysłach nie potraktowałby tej wartości bez zera dosłownie :jump:

 

Dlatego w tym miejscu poprawiam błąd:

min. 1 KM samochodu / 10 kg DMC przyczepy. 

W przeciwnym razie, zamiast spokoju podczas jazdy na wakacje, fundujemy sobie dawkę stresu :hmm:

Ciągałem już różne przyczepy i różnymi samochodami. Były takie o mocy 75 KM i takie blisko 220 KM, były 3 litrowe diesle i 3,5 litrowe benzyny. Ten wzór powstał właśnie z moich odczuć na różnych trasach, w różnych warunkach i z różnym sprzętem.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.