Skocz do zawartości

Wymiana żarówki Hobby 2003 rok


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drobny problem, potrzebuję wymienić żarówkę pozycyjną w mojej przyczepie i nie potrafię odkręcić tej lampki, a nie chcę nic połamać.

 

Czy trzeba to mocno przekręcić (jesli tak w którą stronę) czy tylko pociągnąć?
 

post-3054-0-38318500-1375867672.jpg

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu :) w moim samochodzie każda żarówka przednia wymaga wyjęcia całego reflektora na zewnątrz :)

 

Bo im nowsze auto tym coraz częściej tak jest ...

 

Kamil u mnie trzeba odkręcić w lewą stronę całą lampę tzn klosz, a mam taką jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Miałem kiedyś Opla, wymiana przedniej żarówki, to była gimnastyka z wchodzeniem od strony nadkola. Za każdym razem w warsztatach goście bawili się minimum 0,5 godziny. Ale w jednym z warsztatów mechanik mnie powalił. Niestety nie pamiętam marki auta, o której wspominał, ale powiedział, że wymiana żarówki wiązała się w ogóle ze zdejmowaniem koła, i podniesienia samochodu na podnośniku, zdemontowaniem nadkola i dopiero wewnątrz można było wymienić żarówkę. Wypijmy za zdrowie projektantów nowych pojazdów! I przepisy, które wymagają, żeby kierowca zatrzymany przez patrol policji na drodze wymienił spaloną żarówkę, albo zostanie mu zatrzymany dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Miałem kiedyś Opla, wymiana przedniej żarówki, to była gimnastyka z wchodzeniem od strony nadkola. Za każdym razem w warsztatach goście bawili się minimum 0,5 godziny. Ale w jednym z warsztatów mechanik mnie powalił. Niestety nie pamiętam marki auta, o której wspominał, ale powiedział, że wymiana żarówki wiązała się w ogóle ze zdejmowaniem koła, i podniesienia samochodu na podnośniku, zdemontowaniem nadkola i dopiero wewnątrz można było wymienić żarówkę. Wypijmy za zdrowie projektantów nowych pojazdów! I przepisy, które wymagają, żeby kierowca zatrzymany przez patrol policji na drodze wymienił spaloną żarówkę, albo zostanie mu zatrzymany dowód rejestracyjny.

Nie jestem pewien ale chyba ta sytuacja z kołem to jest w starym renault megan :)

 

Bo im nowsze auto tym coraz częściej tak jest ...

 

 

W ubiegłym roku w Auto Świecie bodajże czytałem że właśnie teraz to ma się skończyć i jakiś odgórny obowiązek na producentów miał być nałożony żeby żarówkę można było wymienić na drodze bez potrzeby zdejmowania kół, grillów itp. - w Mondeo 2 żeby wymienić żarówkę trzeba było odkręcić atrapę chłodnicy i dopiero wtedy można było dostać się do śrub od reflektora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo im nowsze auto tym coraz częściej tak jest ...

 

Kamil u mnie trzeba odkręcić w lewą stronę całą lampę tzn klosz, a mam taką jak Ty.

 

Maciek, czyli nie trzeba było odkręcać od strony bakisty całej lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...
  • 11 miesięcy temu...

Nikomu się nie przepalają żarówki, że nikt nie pisze jak to się w końcu robi? ☺

Może autor sobie z tym poradził?

Zdążyłem sprzedać przyczepę i tego nie rozwiązałem ... :(

wszędzie w obrysówkach miałem LEDy tylko nie tam ... teraz mam prościej bo Adria od razu ma LEDowe obrysówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.