Skocz do zawartości

jaka czasza


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam stary temat :ok:

 

Czy ktoś z Was używa takiej (lub podobnej) czaszy

 

witam

 

ja uzywalem i uzywam takiej na dluzsze wypady chodzi o miejsce , jest w kuferku i mala .

znalezienie sygnalu nie jest azzzzzz takie ciezkie , ja orienuje sie na innych antenach jak sa ostawione.

Odbiueralem Polsata na sycyli na tej antenie.

 

z przyzsawka jest roznie , poprostu jak jest dach brduny to odpada . ja przed zaistalowaniem bralem plyn do mycia szyb 20 cm dachu umylem i antena sie trzymala , nie mialem nigdy problemow.

 

DAKOTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo podoba mi się ten pomysł Będę jednak próbował z rurą o dł. 2 m w miejsce koła lub wbicie w ziemię w takim miejscu aby żaden kamper mi nie zasłaniał czaszy.

 

Weź pod uwagę, że nawet, jeśli będzie to rura 2m zamontowana w miejscu koła podporowego to i tak górna krawędzi anteny będzie nie wiele wyżej od górnej krawędzi każdej przyczepy lub kampera. Jeśli natomiast 2m wbijesz w ziemię to raz, że wymiar się skróci, a i czy będzie to takie stabilne gdzie odchył 3mm już powoduje zanik sygnału. Nie wiem czy jeszcze ktoś tu podzieli moje zdanie, ale stojak jest najlepszym i niezastąpionym sposobem. Drugi pewny sposób to antena na dachu przyczepy.

 

witam

ja mam maszt alu 1.5m ktory lapie opaskami plastikowymi do drabinki z tylu przyczepy i mam antene 60 powyzej dachu koszt opasek 100 szt 10 pln bardzo dobrze zdaja egzamin (antena jest stabilna )

p.s. kolego Mymlon prosze bardzo :ok: pozdrowienia dla żony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega ROBICAR sam maszt 2 m umocowany w kole manewrowym , może w czasie wiatru powodować zanik sygnały ( też już to testowałem) . Swego czasu tak właśnie miałem i dodatkowo maszt linkami namiotowymi usztywniałem w czasie silniejszego wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje zestawy satelitarne cyfrowe
Oooo kolega po fachu :hop1: Ja co prawda bardziej montuję niż sprzedaję no ale zawsze...

No to ja też witam kolegów po fachu :ok:

Ja natomiast buduję sieci zbiorcze do odbioru sat.

No... wiecie, jeden talerz na bloku i wszyscy odbierają na własnych tunerach.

Nie chce odbiegać od tematu, dodam więc taką podpowiedź dla tych którzy "szukają luki między drzewami" :

Talerz może być zamontowany na poziomie ziemi, a nawet w dołku ;) pamiętać trzeba jednak o tym, że sygnał z kosmosu dociera do talerza klasycznego (CP, C+, n) pod dużo większym kątem z góry , niż to może sie wydawać pod pozorem niemal pionowego ustawienia talerza i poziomego jego "patrzenia". Należy przyjąć, że kąt padania sygnału z góry wynosi powiedzmy że 45stopni, odbija sie pod podobnym kątem i trafia do konwertera.

Szukajcie zatem luki z zupełnie innej perspektywy.

Szatkowania obrazu życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tydzień temu kupiłem talerz 35 cm.

Zdecydowanie nie polecam :hop1:

Kilka dni kombinowania, ustawiania, prób, konsultacje w sklepie, bez efektu.

Najśmieszniejsze jest to, że chłopaki w sklepie po dniu prób też się poddali.

Efekt - w poniedziełek wymieniam talerz na 60-tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie w Wetlinie pół dnia mordowałem się z ustawieniem mojego maleństwa. Na odsiecz przybył kolega Okaryn -pozdrawiam. Anteny nic nie zasłaniało, a sygnału nie było. Pomogło oddalenie ok 10m od budki i już jest łączność ze światem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon, Musiało coś zasłaniać. To nie jest sygnał naziemny w którym czasami są "dziury" z jakiś powodów. Ale fakt ze antena 35 cm to na naszw warunki troche za mało. Wystarczy lekki deszczyk i sygnał będzie zanikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla mnie nic nie stało na drodze, ale TV sat to jeszcze dla mnie czarna magia. A antena była montowana na przyssawce na przyczepie. Jak oddaliłem i postawiłem na maszcie to sygnał złapałem od razu. Czarna magia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może minimalne drgania przyczepy hmm

przy tak małej antence to chyba możliwe ?

 

U mnie podczas deszczu były problemy z kanałami bbc

inne kanały z mocniejszym sygnałem w miarę OK,

antena 60cm, więc na 35cm nie może być dobrze :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega ROBICAR sam maszt 2 m umocowany w kole manewrowym , może w czasie wiatru powodować zanik sygnały

 

Pisząc wcześniej o rurze zamontowanej w miejscu koła podporowego miałem na myśli, że wysokość montażu może być w niektórych sytuacjach za niski.

 

Myślę, że rura 2m ( średnicy takiej jak rura koła podporowego) zamontowana w uchwycie koła podporowego nie będzie się tak ruszała na wietrze jak rura wbita w ziemię. Rura w uchwycie może minimalnie drgać, ale zawsze będzie wracać do swojego pierwotnego położenia natomiast miałem na myśli wcześniej, że rura wbita w ziemie narażona na wiatr obrusza się w ziemi i będzie ją trzeba na nowo ustawiać.

 

PS. W sobotę rozbiłem obozowisko w Sarbinowie i tak jak w zeszły roku antena stoi sobie na stojaku. Dla osób, które nie mogą się zdecydować na wyjazd nad morze z powodu istniejącej deszczowej pogody ( przynajmniej w Poznaniu) informuje, że nad morzem ( przynajmniej w Sarbinowie) pogoda od dłuższego czasu jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie 2 weekend testowałem przyczepę nad morzem i zamontowałem talerz 60 i maszt 2,5m w miejsce koła podjazdowego. Moje spostrzeżenia: fatalnie pracuje na nawet lekkim wietrze - poprzez mocowanie od dołu, długa rura jest uciążliwa podczas przewożenia. Muszę zrobić sobie mobilny stojak np. z krzesła ( tak jak podał kolega wyżej ).

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

długa rura jest uciążliwa podczas przewożenia. Muszę zrobić sobie mobilny stojak np. z krzesła ( tak jak podał kolega wyżej ).

 

pozdr

Proponuje jednak krótką rurę na pół metra w ziemię wbić.

Antena nie drgnie - przy samej ziemi wiatry są znacznie słabsze niż 2m wyżej.

Widziałem niedawno inny pomysł : Statyw , nie wiem czy od aparatu czy od mikrofonu , głupio było mi sie z bliska przyglądać, ale nóżki miał nisko i szeroko rozstawione ( :hop1: ) i tak na oko stabilne to było.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Ale z wbijaniem w ziemię to bywa różnie. Np. w Chorwacji zwykłego śledzia w ziemię nie wbijesz, potrzebne są porządne gwoździska i młotek ( gwoździska i tak się wyginają ) - w takich warunkach masztu w ziemi nie zainstalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Ale z wbijaniem w ziemię to bywa różnie. Np. w Chorwacji zwykłego śledzia w ziemię nie wbijesz, potrzebne są porządne gwoździska i młotek ( gwoździska i tak się wyginają ) - w takich warunkach masztu w ziemi nie zainstalujesz.
Gwoździ, śledzia , rury może nie wbijesz, ale statyw ustawisz.

Widać pomysła ze statywem u swiatooooowych ludzi pojdejrzałem :-]

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.