Skocz do zawartości

jaka czasza


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas ostatniego grzybobrania stwierdziłem, że jakieś TV by się przydało.

Stawiam na Cyfrę i tu mam do Was pytanie: jakiej wielkości kupić czaszę by bez zakłóceń oglądać programy.

Antena będzie umieszczona na 3 m (składanym)maszcie z opcją mocowania w miejsce koła wsporczego lub na 1,5m na podstawie (postój pod drzewem, itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powinna wystarczyc 40cm lecz optymalnym rozwiazaniem bedzie 60cm w tym drogim rozwiazaniu mozesz odbierac sygnal z dwoch satelit Hotbirda+Astra z zastosowaniem konwentera monoblock lub uklad zezujacy i dwa konwentery. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy w jakim rejonie polski bedziesz stawał. Ja mieszkam w okolicach sandomierza i jak w większości wschodniej polski czasza około 60 to całkowite minimum.

Sprzedaje zestawy satelitarne cyfrowe i wiem że miniejsza czasz to zakłucenia szatkowanie obrazu. Na zachodzie jest lepiej i tu wystarszcy mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje zestawy satelitarne cyfrowe
Oooo kolega po fachu :hop1: Ja co prawda bardziej montuję niż sprzedaję no ale zawsze.... Ale tak w temacie, im bardziej na wschód tym większa czasza jest potrzebna. A Cyfra czy Polsat napewno dawaliby mniejsze czasze gdyby to zapewniało dobrą jakość, bo wiadomo mniejsza czasza jest tańsza, a to nie są instytucje harytatywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam stary temat :-]

 

Czy ktoś z Was używa takiej (lub podobnej) czaszy http://www.allegro.pl/item675449391_antena_sat_35cm_camping_konwerter_kabel_10m.html do odbioru Cyfry+ ?

Nie jestem jakimś fanem TV jednak chciałbym pooglądać codzienne wiadomości np na TVN. Przyczepa stoi już nad morzem i zawożąc ją w czerwcu zuważyłem, że na zwykłej antenie nie pooglądam TVN. Chcę założyć jakąś czaszę na wysokości ok 1,5-2 m. Nie wiem jednak czy taki wynalazek jak w powyższym linku spełni moje oczekiwania.

Dodam, że dekoder Cyfry, którym dysponuję to Philips PVR HD (oczywiście odbiór programów HD nie jest mi do niczego nad morzem potrzebny).

Może ktoś wrzuci jakiś link do konkretnej aukcji na Allegro, na której będzie odpowiedni zestaw z możliwie najmniejszą czaszą oraz konwerterem ? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem w Bieszczadach w Wetlinie ( blisko Ustrzyki Górne ) to miejsce chyba najbardziej wysunięte na wschód Polski i mam owalną około 50 cm czaszę i bez problemu złapałem sygnał na mini dekoderze Polsatu.

Będziesz w Wetlinie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z satelitką pod drzewami może być kiepsko, właśnie to przerabiałem kilka dni temu, niby znalazłem luke, ale sygnału nie było.

 

Jeśli mogę polecić - to bierz stojak wolnostojący, nie będziesz musiał przyczepy ustawiać "do słońca"

 

Mnie wsytarcza do polsatu antena 60cm (od zestawu cyfry+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spablo1 ja mam taką antenę, obecnie jestem w okolicach Rzeszowa. Czasami się obraz tnie, ale idzie TVN 24 na cyfrze oglądać i dzieciaki trochę bajek i przyrody pooglądają. Minusem tych anten jest przyssawka, na przyczepie mi trochę słabo trzyma, no i wrażliwa na przeszkody (drzewa).

Ps. A dzięki koledze Paiter mam długaśny kabelek.... pozdrawiam!!!

post-89431-imported-0448bdba-72e3-4034-9865-569b6e088df5_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon, żadna antena satelitarna nie zbierze sygnału jak przysłonią drzewa , nie raz to przerabiałem , czasza musi łapać sygnał ponad konarami drzew , albo wysoki maszt , albo ustawić przyczepkę tak aby czasza miała wolną przestrzeń na południe , lub długi przewód antenowy , aby maszt ustawić w odpowiednim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spablo1, odpisywałem koledze mymlon, a on będzie w Wetlinie i nie straszne mu , że pod górkę , zimno wcale nie jest , a że zrywa przedsionki - postawi się je na nowo lub przestawi się przyczepkę w miejscu gdzie można śledzie wbić.

A tak poważnie szkoda, że nie możesz tu być mimo tych przeciwności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z anteną są takie, że zastosowałem raz antenę taką małą ok. 35cm lekko owalną od jakiegoś kamperka i było to wielkie nieporozumienie. Przy tak małej antenie trudno jest złapać sygnał, dlatego obecnie stosuję oryginalną antenę i dekoder Cyfry +. Podstawę zrobiłem ze starego krzesła obrotowego, a w miejsce kółek założyłem pręty ok. 5cm, które wciskam razem ze stojakiem w ziemię. Ważna uwaga z mojego doświadczenia dla tych, którzy antenę z tak krótką rurą chcą zamontować w miejsce kółka podporowego:

-Jeśli przyczepa tyłem będzie ustawiona w kierunku, w którym skierowana będzie antena to ta będzie wchodziła w okno i nie będzie sygnału. W tym samym przypadku problem z otwarciem przedniej klapy schowka. Drugim minusem tego samego montażu jest fakt, że jeśli antena nie będzie skierowana w naszą przednią szybę przyczepy to i tak ktoś może się ustawić blisko nas, czego sam doświadczyłem. W odległości 4m ustawił się kamper przysłaniając antenę, co spowodowało zanik sygnału. Stojak mam tak skręcany, że mogę odczepić podstawę i samą rurę zamontować w miejsce kółka podporowego, ale od czasu przygody z kamperem zawsze stawiam cały stojak tam gdzie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35cm lekko owalną od jakiegoś kamperka i było to wielkie nieporozumienie

Ok. Rozumiem. Wylkuczam tajemniczą walizkę z antenką :ok:

 

Podstawę zrobiłem ze starego krzesła obrotowego

Bardzo podoba mi się ten pomysł :-] Będę jednak próbował z rurą o dł. 2 m w miejsce koła lub wbicie w ziemię w takim miejscu aby żaden kamper mi nie zasłaniał czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z anteną są takie, że zastosowałem raz antenę taką małą ok. 35cm

Przyznaje racje też testowałem taką antenkę i trudno złapać sygnał, obawiałem się o złapanie sygnału na swojej w tej Wetlinie, ale po 3 minutach już miałem obraz na TV :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się ten pomysł Będę jednak próbował z rurą o dł. 2 m w miejsce koła lub wbicie w ziemię w takim miejscu aby żaden kamper mi nie zasłaniał czaszy.

 

Weź pod uwagę, że nawet, jeśli będzie to rura 2m zamontowana w miejscu koła podporowego to i tak górna krawędzi anteny będzie nie wiele wyżej od górnej krawędzi każdej przyczepy lub kampera. Jeśli natomiast 2m wbijesz w ziemię to raz, że wymiar się skróci, a i czy będzie to takie stabilne gdzie odchył 3mm już powoduje zanik sygnału. Nie wiem czy jeszcze ktoś tu podzieli moje zdanie, ale stojak jest najlepszym i niezastąpionym sposobem. Drugi pewny sposób to antena na dachu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.