Skocz do zawartości

Lista holowników nadających się do ciągania


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

  

Kajetan, strasznie podoba mi się ta propozycja, bo moi znajomi bardzo sobie chwalą Mietki. Jednak coś mi tu nie gra.

 

Pewnie, że Ci nie gra, bo ja Ci żadnej "mietkowej" propozycji nie składałem... :> a od "mieczysławów" to ogólnie trzymam się z daleka, chyba, że mówimy o przynajmniej 20-to letnich klasykach  :P

 

:lol:  :lol:

 

A wracając do Subaru, to jeżeli Twoim faworytem jest Legacy, to naprawdę rozejrzyj się raczej za Outbackiem. Jest naprawdę dużo praktyczniejszy i bardziej sprawdzi Ci się w wakacyjnych wojażach. Wczoraj spotkałem pod Lidlem taki zestaw Outbacka z klasyczną Eribą z lat siedemdziesiątych. Właśnie wrócili z trzytygodniowej włóczęgi po Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Subaru. Jak już jeden z kolegów napisał reduktor posiadają tylko wersje wolnossące z silnikami 1,5 ,1,6 i 2,0. W 2,5l reduktora już nie ma. Jeżeli chcesz niezawodnie to patrz za silnikami wolnossącymi 2,0 , 2,5 lub  2,0 turbo (~170KM). Silnik 2,5 XT(turbo) słynie z kosztownych niespodzianek. Wolnossak 2,0 teoretycznie może ciągnąć 1600 ale jak by to wyglądało w praktyce to nie wiem. Mam doświadczenie z przyczepą DMC 800kg i silnikami 1,6 (90KM) oraz 2,0 (150KM) oba w Imprezach.  Z 2,0 i przyczepą 800kg da się wyprzedzić tiry ale szału nie ma. W bezwietrzną pogodę da się jechać 110-120km/h ale tak w okolicy 100km/h jest komfortowo. Pod duże górki na autostradach często trzeba zejść do 3 biegu. Reduktor jest nieoceniony gdy musimy ruszyć na stromym podjeździe. Spalanie z przyczepką 12,6l na trasie 1000km.

 

Wysokie koszty eksploatacji częściowo są mitem. W 1,6 (przejechałem 80000km a auto ma już 20 wiosen i 280000 przebiegu) miałem jedną awarię, pękła gumowa osłona przegubu za 32 zł + wymiana 80zł. W 2,0 było już gorzej. Padł mi regulator faz rozrządu cena 380zł + wymiana i diagnoza.... i tu zaczyna się problem. Żaden okoliczny mechanik nie wiedział o co chodzi i skończyło się w ASO gdzie faktycznie jest drogo. Za diagnozę i wymianę ~800zł. Drugi raz wymieniałem sam, wymiana jest banalnie prosta. Ale drogo jest w każdym ASO tak więc trzeba mieć mechanika który ogarnia subaru i wtedy tzw koszty eksploatacji są podobne jak w "normalnych" samochodach.

 

Co do gazu. Tu również jest sporo mitów. Cały problem polega na tym że jest niewiele warsztatów które potrafią poprawnie zagazować boksera. Dla przykładu Impreza 2,0 taka jak posiadam jest sprzedawana w wersji bifuel z fabrycznie zainstalowaną instalacją. Więc nie taki diabeł straszny.  

 

Na forum subaru można znaleźć człowieka specjalizującego się w imporcie używanych aut (z tego co widzę klienci są zadowoleni) oraz namiary na sprawdzone warsztaty gazowe i mechaniczne.

  Legacy IV 2003-2009 2.5 kombi wolnossący posiada reduktor,a 2.0 benzyna miał na haku 1400(widziałem z takim wpisem dowód rejestracyjny,choć wg.specyfikacji powinno być 1600).http://www.subaru.pl/datasheet/09legacy.pdf

 

Fabrycznie tzn. przez Fuji Heavi Industries producenta Subaru nie było montowanych instalacji gazowych . Niemiecki przedstawiciel tej marki montował je do sprzedaży na własnym rynku,nie zmieniając przy tym warunków gwarancji.

Edytowane przez swrx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej. Mój galant. Ma 1500 kg na haku i 1960 kg wagi. Jedyny słuszny silnik to 2.5 163 konie... i "lubi gaz" Właśnie wróciłem z Cro i powiem Ci ,że nie pękał. Ale nie wiem jak świeżego auta szukasz .ostatni rok prod. to 2003. Auto proste w kostrukcji, oparte o połowę lat 90,co uważam z za zdecydowany plus, często bogato wyposażone. Jedyny poważny mankament, to trudno znaleźć auto bez rdzy.



A. sorki...nie zauważyłem, że masz go na liście.

post-7469-0-79845800-1375341446.jpg

post-7469-0-48110500-1375341471.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W ogóle ciężko znaleźć takiego Galanta z tym silnikiem w dobrym stanie. Polskie przedstawicielstwo Mitsubishi nie oferowało w swojej ofercie tej wersji silnikowej powodem była wysoka akcyza do aut pow. 2,0.Wszystkie modele będące na polskim rynku pochodzą z prywatnego importu,także nie ma ich dużo w ogłoszeniach. Na ,,mobile.de" też niestety nie. Auto jest godne zainteresowania,a kolega ,,Pierzasty" może najwięcej n/t się wypowiedzieć. Subaru również rdzewieje po paru latach od zewnątrz nie,ale od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej. Mój galant. Ma 1500 kg na haku i 1960 kg wagi. Jedyny słuszny silnik to 2.5 163 konie... i "lubi gaz" Właśnie wróciłem z Cro i powiem Ci ,że nie pękał. Ale nie wiem jak świeżego auta szukasz .ostatni rok prod. to 2003. Auto proste w kostrukcji, oparte o połowę lat 90,co uważam z za zdecydowany plus, często bogato wyposażone. Jedyny poważny mankament, to trudno znaleźć auto bez rdzy.

 

A. sorki...nie zauważyłem, że masz go na liście.

 Jeszcze słuszniejszy byłby w wersji Legnum 4X4 280 km :-),ale niestety nie było z kierownicą po lewej stronie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W ogóle ciężko znaleźć takiego Galanta z tym silnikiem w dobrym stanie. Polskie przedstawicielstwo Mitsubishi nie oferowało w swojej ofercie tej wersji silnikowej powodem była wysoka akcyza do aut pow. 2,0.Wszystkie modele będące na polskim rynku pochodzą z prywatnego importu,także nie ma ich dużo w ogłoszeniach. Na ,,mobile.de" też niestety nie. Auto jest godne zainteresowania,a kolega ,,Pierzasty" może najwięcej n/t się wypowiedzieć. Subaru również rdzewieje po paru latach od zewnątrz nie,ale od spodu.

Fakt. Ciężko,o konkretnego Galanta a jak już, to i cena adekwatna. To z importem to również prawda, że tylko z zachodu. W PL nie było oficjalnej sprzedaży ze względu na cenę , która była z zbliżona do mercedesa klasy E, a więc każdy wolał mietka.

 

 Jeszcze słuszniejszy byłby w wersji Legnum 4X4 280 km :-),ale niestety nie było z kierownicą po lewej stronie :-)

No, to auto robi naprawdę robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Legacy IV 2003-2009 2.5 kombi wolnossący posiada reduktor,a 2.0 benzyna miał na haku 1400(widziałem z takim wpisem dowód rejestracyjny,choć wg.specyfikacji powinno być 1600).http://www.subaru.pl/datasheet/09legacy.pdf

 

Fabrycznie tzn. przez Fuji Heavi Industries producenta Subaru nie było montowanych instalacji gazowych . Niemiecki przedstawiciel tej marki montował je do sprzedaży na własnym rynku,nie zmieniając przy tym warunków gwarancji.

Jeżeli istnieje takie 2,5 z reduktorem to moim zdaniem jedna z lepszych benzynowych opcji na holownik (nigdy takiego nie widziałem). I w nic innego bym się nie pchał jeżeli auto ma być benzynowe.

 

W moich dowodach Imprezy 1,6 MY93 i 2,0 MY08 jest 1600. Podobno zależy to od kraju z którego pochodzi samochód. Moje 1,6 pochodzi z niemieckiego salonu a 2,0 z polskiego. Choć szczerze nie widzę przyczepy 1600 na haku 1,6. Raz wprawdzie zaliczyłem nim Chorwację ale przyczepka była 800kg prędkość to max 90km/h, wyprzedzanie tirów nie możliwe. Ruszenie z miejsca na podjazdach z reduktorem - inaczej odmawiała współpracy. Jedną górką na Krk atakowałem reduktorem i pierwszym biegiem, na dwójce zaczynała szarpać.

 

Tego BiFuel MY08 widziałem na żywo dwa razy zawsze na włoskich tablicach. Plakietka wyglądała na fabryczną. Podobno sa też dostępne w Czechach i Niemczech. Ale nie przeczę całkiem możliwe że to jest montowane przez dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli istnieje takie 2,5 z reduktorem to moim zdaniem jedna z lepszych benzynowych opcji na holownik (nigdy takiego nie widziałem). I w nic innego bym się nie pchał jeżeli auto ma być benzynowe.

 

W moich dowodach Imprezy 1,6 MY93 i 2,0 MY08 jest 1600. Podobno zależy to od kraju z którego pochodzi samochód. Moje 1,6 pochodzi z niemieckiego salonu a 2,0 z polskiego. Choć szczerze nie widzę przyczepy 1600 na haku 1,6. Raz wprawdzie zaliczyłem nim Chorwację ale przyczepka była 800kg prędkość to max 90km/h, wyprzedzanie tirów nie możliwe. Ruszenie z miejsca na podjazdach z reduktorem - inaczej odmawiała współpracy. Jedną górką na Krk atakowałem reduktorem i pierwszym biegiem, na dwójce zaczynała szarpać.

 

Tego BiFuel MY08 widziałem na żywo dwa razy zawsze na włoskich tablicach. Plakietka wyglądała na fabryczną. Podobno sa też dostępne w Czechach i Niemczech. Ale nie przeczę całkiem możliwe że to jest montowane przez dystrybutora.

   Nie posiadają reduktorów sedany.

Do niedawna miałem Imprezę WRX model 05 silnik 2.0 stuningowaną z 225km na ok. 280 km,na haku było tylko 1200kg

Pozdrawiam użytkownika Subaru.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych poszukiwaniach pojawił się nowy wątek poboczny. A mianowicie: dwa auta. Zresztą, i tak na co dzień, musimy mieć dwa wozidła. Dokładniej chodziłoby o to, że na polskie drogi i via-złodzieja byłoby auto żony, które spełniałoby założenia 2000 kg samochód + 1500 kg na haku (być może któreś z listy) np. Legacy. Z kolei na dalsze wyjazdy, w tym zagraniczne z większym bagażem i praktycznie zawsze z budką, byłby drugi samochód - bardzo duży kombi. Nie wiem jeszcze który, ale np. taki mercedes klasy E - okularnik W-210 z mocnym silnikiem. Diesla z przebiegiem poniżej 300 tys km raczej się nie trafi, ale benzyniaka łatwiej. Pytanie, czy Mercedesy z okolicy roku 2000 lubią gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg jest iluzoryczny. Zawsze kiedy kupuję auto najpierw idzie do warsztatu i jest robione od A do Z. Po co Ci benzyna a tym bardziej Gaz? Mercedes ma sztandarowy silnik 220 CDI, Jest w C i E klasie, jest też w Sprinterach Vito i innych. Skupili się na tym i dobrze im to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Andrzej.W210 raczej bym odpuścił,strasznie rdzewieją,lepiej rozejrzeć się za W211 w benzynie. Większość silników benzynowych toleruje gaz,turbo też,tylko trzeba stosować lepsze komponenty instalacji i dokładnie wyregulować całą instalację. W 210 raczej nie było silników z bezpośrednim wtryskiem,ale nie jestem pewien. W 211 już tak i tych silników jeżeli chcesz gazować trzeba się wystrzegać(droga instalacja i zużycie benzyny 20% do 80%gazu.Poszukaj opini na:

http://www.autocentrum.pl/spalanie/mercedes/klasa-e/w210/

i porad z portalu:

http://gazeo.pl/lpg/jaka-instalacje-gazowa-wybrac-lpg-problemy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.