Skocz do zawartości

Zakup daszku do przedsionka


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Myslę że Maniek raczej szuka takich lżejszych, pionowych rurek jak do przedsionka z Juli...

Commander, nie do przedsionka tylko do daszka pewnie to miałeś na myśli. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przedsionek dzisiaj odebrany od tapicera, który wszył kedre w daszek przedsionka. Praca, którą wykonał tapicer wydaje się być naprawdę bardzo dobra :) Na razie pogoda deszczowa ale już w weekend ma być słoneczko więc rozstawiam całość i zobaczymy co z tego wyszło :)

 

1966726_234440000081204_1988370101_n.jpg

 

Tutaj razem z profilem :)

10001342_234440110081193_372904222_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po długim oczekiwaniu przyszedł czas na zamontowanie daszku do przedsionka :) wygląda naprawdę fajnie i spełnia swoje zadanie. Polecam patent z montażem takie daszku :)

10430897_275783142613556_695581692219008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COLLINS18 ,  cieszę się bardzo , że moja podpowiedź Ci się przydała .

Wygląda to całkiem fajnie . Trzeba dobrze zabezpieczyć daszek naciągając linki . Wg mnie to powinieneś zrobić większe spadki .

Przy dużych opadach zrobi Ci się momentalnie balon z wodą . Materiał się ponaciąga i w tym miejscu prawie zawsze będziesz zbierał wodę . Daj jeszcze wyżej środek a boczne rurki trochę opuść . Oczywiście w miarę możliwości . :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COLLINS18 ,  cieszę się bardzo , że moja podpowiedź Ci się przydała .

Wygląda to całkiem fajnie . Trzeba dobrze zabezpieczyć daszek naciągając linki . Wg mnie to powinieneś zrobić większe spadki .

Przy dużych opadach zrobi Ci się momentalnie balon z wodą . Materiał się ponaciąga i w tym miejscu prawie zawsze będziesz zbierał wodę . Daj jeszcze wyżej środek a boczne rurki trochę opuść . Oczywiście w miarę możliwości . :ok:

Dzisiaj skorzystam z porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka montażu daszku :) teraz faktycznie będzie lepiej :)

 

10507023_276516162540254_749562284849874

Obserwuj daszek przy obfitych opadach , których oczywiście Ci nie życzę . Śmiem twierdzić , że boczne słupki będziesz opuszczał jeszcze niżej (jeszcze większe spadki) . Wiem co piszę . To tylko dla Twojego dobra i kondycji daszku .

Powodzenia w użytkowaniu i podróżach z czepką . :)

 

PS - Dopisać chciałem jeszcze jedną kwestię .

Nie widzę na zdjęciu pasa sztormowego na przedsionku . Warto go mieć . Zwróć uwagę , że po dodaniu daszka sporo powiększyła się teraz powierzchnia , która łapie podmuchy wiatru .

Pas sztormowy to mały wydatek w porównaniu ze skutkami anomalii pogodowych  .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co prawda jest tylko moje subiektywne zdanie, ale środkowy słypek chyba też trochę za wysoko, chyba, że Kolega Collins 18 to KAWAŁ CHŁOPA i by nie wszedł :] Z całym szacunkiem pozdrawiam.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finger ma 100% racji. Testowałem taki daszek parę dni temu w ostrym deszczu i ma on tendencję do łapania wody. Więc środek jak najwyżej a boki w miarę nisko i będzie ok. Pasy sztormowe na przedsionek i daszek wskazane. Na daszku z pasa robiłem pętelkę na każdym szpikulcu od słupka i wytrzymało to niezłą nawałnicę.

Świetna robota Collins! Gratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj deszczyk w Łebie :/ Słupki boczne w dół :D woda się zbierała w poprzednim ustawieniu ale niewiele- teraz jest super :)

 

Projekt można uznać za dokończony i przetestowany :) Daszek daje dużo radości no i satysfakcji ;)

 

Dzięki wielkie za rady finger-owi i wszystkim innym pomocnym  :)

 

P.S. Pas sztormowy już rok temu zakupiony i założony ;)

Edytowane przez COLLINS18 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chciałbym powiększyć przedsionek o tzw przedsionek letni (z odpinanymi bokami). Uwaga, nie chodzi mi o tzw. sam daszek.

Efekt końcowy chciałbym uzyskać taki jak na 2 zdjęciu poniżej

Posiadam przedsionek pełny Dorema rozmiar 10 (875-900cm mierzony po obwodzie A-B-C)

Po przeczytaniu wszystkich bardzo pomocnych postów w tym wątku, mam parę pytań co do doboru wymiaru i sposobu łączenia.

 

Podsumowując mam 3 opcje łączenia:

1. Wszycie kedry w krawędź przednią przedsionka, który już posiadam. Zakładając, że dodatkowy letni też ma kedrę dokupuję listwę łaczącą 2 kedry i po sprawie.

2. Zrobienie 3 otworów w poszyciu letniego, podłożenie go pod oryginalny na zakładkę, nałożenie na słupki i już. Opcja najtańsza ale ingeruje w poszycie letniego.

3. Kupienie taśmy rzepowej i wszycie jej w obie krawędzie przedsionków, łączenie na zakładkę. Dobra opcja jeśli letni nie posiada kedry.

 

Pytania:

1. Czy przy dokupywaniu letniego kierować się wymiarami A-B-C czyli 875-900 cm, czy wymiarami A'-B'-C'? Na chłopski rozum ten drugi obwód powinien mniejszy od pierwszego (obwód frontu przedsionka jest chyba mniejszy niż długość kedry w listwie w ścianie przyczepy? Jeśli tak, to jak to dobrać prawidłowy rozmiar bez mierzenia A'-B'-C'?

2. Jeśli chciałbym wszywać kedrę w przedsionek bazowy, czy wystarczy wszyć ją w sam dach (pomiędzy słupkami), czy powinno się to zrobić po całym obwodzie A'-B'-C'?

post-2252-0-47396200-1426082164_thumb.jpg

post-2252-0-07122700-1426082173_thumb.jpg

Edytowane przez andrewife (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam , mam pytanie do Fingera i Collinsa18. Czy kedrę nalezy przyszyć do dachu przedsionka /okapu/ czy do przedniej ściany przedsionka tuż pod okapem?/chodzi o szczelność dachu/ I jeszcze jedno pytanie jak daszek zakupiony w Go-Markecie /Cara Shade / spisuje się na słońcu a jak na deszczu? / mają jeszcze daszki Como nieco tańsze/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.