Skocz do zawartości

NIEWIADÓW N126.....


gino

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystkie są N na początku więc wedle tego wszyscy powinni mieć N-ki?

N126E, N126D, N126A, N126B, N126ET, N126ES

N126N, N126NT

N132, N132T, N132L

N375, N375T, N390, N390T

"N" na początku pochodziło od Niewiadów.

Dalsze cyfry i litery oznaczały model, wielkość i wnętrze danej przyczepy

Wszystkie z pierwszej linijki to najmniejsze z charakterystycznym dużym otwieranym dachem.

Druga linijka to większa przyczepa i to właśnie N-ka bo jako jedyna ma "N" po cyfrach. Samo "N" zwykła a "NT" z toaletą.

Trzecia linijka to największe modele z laminatu. Mają wewnątrz 3,5 metra długości.

czwarta linijka to już przyczepy szkieletowe.

N-ka czy zapiekanka to nazwy umowne ale przypisane konkretnym modelom.

Dlaczego zapiekanka?

Wzięło się to stąd, że w PRLu i wczesnych latach po można było je spotkać jako gastronomiczne właśnie z napisem "zapiekanki"

Duży otwierany dach zapewniał jako taką wentylację powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rosyjski pojazd wojskowy, kawał metalu przygotowany na jedną krótką wojnę - bo na długiej to rdza go zje... i piękna plastikowa mydelniczka... niby wiekowo podobnie (nie wnikam jaki to uaz i jaka niewiadówka - który rocznik) ale zupełnie inne zastosowanie przewidział projektant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Wstawilem zdjecia niewiadowki mojego sasiada w innym temacie, ale powinny znalezc sie tutaj. Malo jest chyba Niewiadowek na felgach od Porsche ( wzor Porsche cup, chcialem kiedys takie zalozyc do polo). Holownik to garbus z ciut mocniejszym sercem - na tyle mocnym ze musze niezle cisnac passata 115ps zeby go dojsc :) Co w nim siedzi, Roney sie nie przyznal ani nie pokazal.

 

A tak w ogole to Niewiadowki sa bardzo popularne w Norwegii, nosza miano "Poletta". Nie wiem kto na to wpadl, brzmi dosc dziwnie. POdczas przedostatniej wyprawy mijalem sie z grupa jadaca na zlot garbusow i ogorkow, ku mojemu zdziwieniu prawie kazdy z niewiadowka. Tyle niewiadowek nie widzialem nawet pod Palacem Kultury gdy jako dzieciak bylem milosnikiem zapiekanek :)

 

Norweskie allegro:

 

 

rffOjFG.jpg
 
gX4YlOo.jpg
 
IBneLe1.jpg
 
UqBhDoh.jpg
 
7fzobNP.jpg
Edytowane przez Maciek_No (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Teraz ja pochwalę się swoją remoncik robiłem sam czyli wymiana wykładziny i wygłuszenie-ocieplenie pianką poliuretanową 5 mm

 

P7270008.JPG

 

a tu remoncik

 

 

Edytowane przez ROBERT13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem swój z poniższym efektem ;)

edd079c922fdfce7med.jpg

 

f035b0ab1d00edc6med.jpg

 

0bb69de5c0166037med.jpg

Pozostaje jeszcze wymienić firanki i zasłonki, oraz wszyć taśmę lub zakładkę dolną do linki.

Tyle przed remontem, lecz plany się nie kończą ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu. Mój Szwagier kiedyś remontował Niewiadówkę, ale pomimo, że stolarz, to takiego efektu nie uzyskał. Może za mało mu zależało...

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.