Skocz do zawartości

NIEWIADÓW N126.....


gino

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam lodówkę z możliwościową zasilaniem gazem, w skorupie nie posiadam żadnego otworu na komin ???

Jak to u was jest rozwiązane ??

 

ps.

n126n

Zależy jaką  posiadasz lodówkę. Są  lodówki na komin dachowy i komorą  spalania z wyprowadzeniem przez ścianę. 

Różnicę  poznasz po tym iż rurka kominowa wychodząca z komory spalania w pierwszym przypadku kończy się  w pionie a w drugim przypadku kolanem pod kątem ok 45*.

 

Najłatwiej jest wyprowadzić  komin przez ścianę  za lodówką . Wówczas będziesz musiał dokupić  sobie zestaw przyłączeniowy zawierający kolano , o którym piszę  wyżej, krótki odcinek rury oraz kratkę  wydechową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Absolutnie nie można pominąć tej ikony polskiego karawaningu. To tak jakby zapomnieć o Maluchu   :look:  :look:  :look:

 

To nasz debiut karawaningowy. Rok 2007, Vitara i pożyczona Niewiadówka. Węgry, kemping w Papie, długi weekend majowy :)

 

post-9355-0-29008000-1377982550_thumb.jpgpost-9355-0-13103200-1377982577_thumb.jpgpost-9355-0-71694800-1377982606_thumb.jpgpost-9355-0-24678200-1377982637_thumb.jpgpost-9355-0-14198300-1377982763_thumb.jpg

 

Choć przyznaje, że można było z nią wpaść w kompleks mniejszości  :lol:

 

post-9355-0-12623400-1377982670_thumb.jpg

 

 

Jest co wspominać ... :)

Edytowane przez Kajetan1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w 2008 roku, już z własnym ogonkiem, długi weekend majowy na Węgrzech, baseny termalne w Cegled, ok 50 km od Budapestu. Ktoś tu zresztą chyba w tym roku tam był i polecał :)

 

 

post-9355-0-35974100-1378014601_thumb.jpgpost-9355-0-28574900-1378014631_thumb.jpgpost-9355-0-51721900-1378014662_thumb.jpgpost-9355-0-81837300-1378014694_thumb.jpg

 

A w tym samym roku, wakacje i pierwszy wyjazd z budką do CRO i od razy mocna trasa, przez Bośnię na Makarską :)

 

post-9355-0-14404000-1378014783_thumb.jpgpost-9355-0-62298000-1378014814_thumb.jpgpost-9355-0-70517800-1378014841_thumb.jpgpost-9355-0-34111100-1378014894_thumb.jpgpost-9355-0-79361900-1378014921_thumb.jpg

 

Ale też w tym samym roku, doszliśmy do wniosku, że jest jednak za mała i w październiku w naszej rodzinie pojawiała się niejaka Adria Optima....

 

Niemniej Niewiadówka pozostanie w naszej pamięci, bo to z nią zaczęliśmy naszą przygodę z karawaningiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego poszliście w "obcą" markę?

Zamiast zmienić model ? ;)

 

Bo była okazja :) Przyczepa była trochę zaniedbana ale sprawna, miała praktycznie nowy przedsionek, szyty na miarę, właściciel miał ciśnienie na sprzedaż, był skłonny do negocjacji cenowych, więc grzechem było nie skorzystać  :hmm: Poza tym na Niewiadówkę też miałem napalonego klienta, dobrze płacił... cóż było robić  :niewiem:  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż nasza Niewiadka niebawem trafi na sprzedaż, szczerze bardzo niechętnie bo ciężko będzie znaleźć taką drugą. Ale jeśli komuś miała by służyć i dać tyle wspaniałych chwil co nam to szkoda aby stała i się marnowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby nie to, że już mam swoją skorupkę, to z pewnością bym był zainteresowany ;D

A ile sobie cenisz ? bo namawiam kumpla do zakupu, a on po cichu szuka ;D

przyczepka kilka dni temu poszła do nowego właściciela więc już po sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i Ja dodam swoje trzy grosze n 126 e i n 132 t w trakcie remontu i przebudowy.

Do zdjęcia nr 1: Czy n 132 miała przednią szybę większą, niż zwykła Niewiadówka? Czy to tylko wrażenie....  :hmm:

Do zdjęcia nr 2: Jeden element na zdjęciu mocno przeszkadza w skupieniu się nad najważniejszą treścią tej fotografii... :]  :]  :]  :] i nie mam tu na myśli czarnej Zafiry ....  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że kolega w niedalekim sąsiedztwie :)

To twoja druga??

 

Tak druga teraz są dwie..

 

Do zdjęcia nr 1: Czy n 132 miała przednią szybę większą, niż zwykła Niewiadówka? Czy to tylko wrażenie....  :hmm:

Do zdjęcia nr 2: Jeden element na zdjęciu mocno przeszkadza w skupieniu się nad najważniejszą treścią tej fotografii... :]  :]  :]  :] i nie mam tu na myśli czarnej Zafiry ....  :ee:

Przednia szyba jest większa ,taka jak tylna w n 126e i do tego podwójna.Sory ale nie myślałem że nogi mojej córy będą przeszkadzały w skupieniu uwagi.ha ha :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twoje zapytanie:

Posiadam lodówkę z możliwościową zasilaniem gazem, w skorupie nie posiadam żadnego otworu na komin ???

Jak to u was jest rozwiązane ??

 

ps.

n126n

i odnosząc się do odpowiedzi :

 

Zależy jaką  posiadasz lodówkę. Są  lodówki na komin dachowy i komorą  spalania z wyprowadzeniem przez ścianę. 

Różnicę  poznasz po tym iż rurka kominowa wychodząca z komory spalania w pierwszym przypadku kończy się  w pionie a w drugim przypadku kolanem pod kątem ok 45*.

 

Najłatwiej jest wyprowadzić  komin przez ścianę  za lodówką . Wówczas będziesz musiał dokupić  sobie zestaw przyłączeniowy zawierający kolano , o którym piszę  wyżej, krótki odcinek rury oraz kratkę  wydechową 

nie wiem jaką masz te lodówkę Kogut,ale u mnie jest to rozwiązane poprzez założenie 2 dodatkowych otworów wentylacyjnych we ścianie bocznej pod zlewem (dolnego i górnego),ale dla pewności (coby za ciepło ścianie nie było) została ona odseparowana blacha i izolacją od komory lodówki,a spaliny samoczynnie wychodzą do górnej kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.