Skocz do zawartości

Prawo jazdy z przyczepą - kontrola drogowa


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dołożone dzienne z homologacją i objechałem z nimi już parę razy Węgry i Słowację. Ostatnio w Zylinie nadzialismy się na patrol, który bardzo chciał kogoś zatrzymać i Pan Policjant lustrując nas dokładnie z pobocza stukał już lizakiem o udo, ale nas jednak nie zatrzymał. Więc chyba można bo i sporo aut z takowymi jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam kolegów

Wybieram się do HR z przyczepą pierwszy raz. Przewaliłem internet i nasze forum i nie mam nawet 50% pewności czy mogę czy nie mogę na chwilę obecną

 jechać swoim zestawem do 3,5t z przyczepą powyżej 750 kg przez Czechy i Austrię na kat.B ?

Będę wdzięczny za oddźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam odświeżam troszkę i tak dla pewności gdyż planuję trochę poplątane się po Słowacji może też Czechy i pytanie moje czy w zestawie do 3,5tony starczy u jednych i drugich prawko kat.B i od razu jak wygląda temat winietek czy na sam holownik czyni ogonek też potrzeba w sumie mam zamiar nie tarabanić się po ichniejszych autostradach ale to jeszcze się zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wally1978 > ...czy w zestawie do 3,5tony starczy u jednych i drugich prawko kat.B
                         i od razu jak wygląda temat winietek czy na sam holownik czyni ogonek też potrzeba
...

kat. B        i n f o     winiety 2016     +    więcej...

Pozdrawiamy,
Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile czasu trzeba poswiecic na B96?

bo ja dzwonilem u siebie 3 dni temu to pani powiedziala ze za 1200zl mam badania + 15godzin jazd....zadnego kursu i zadnej teorii. wiec nie wiem jak mozna miec jeszcze mniej???idzie sie od razu na egzamin?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania lekarskie, w wydziale komunikacji idziesz założyć profil kierowcy i z tym dokumentem jedziesz do WORD. Wyznaczają termin i idziesz na egzamin. Koszty to badanie lekarskie i opłata za egzamin.


Jak ktoś nie potrzebuje to w jakim celu mu to B96? Bo B+E to jeszcze rozumiem, jest wartość dodana w postaci kursu

Nie wszystkie przyczepy pociągniesz na B

Mam auto o dmc 2510 + przyczepa o dmc 1400 na B nie pojedziesz takim zestawem ale na B96 już tak

Edytowane przez malymisio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania lekarskie, w wydziale komunikacji idziesz założyć profil kierowcy i z tym dokumentem jedziesz do WORD. Wyznaczają termin i idziesz na egzamin. Koszty to badanie lekarskie i opłata za egzamin.

 

Nie wszystkie przyczepy pociągniesz na B

Mam auto o dmc 2510 + przyczepa o dmc 1400 na B nie pojedziesz takim zestawem ale na B96 już tak

Dlatego napisałem, że jak ktoś nie potrzebuje :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile czasu trzeba poswiecic na B96?

bo ja dzwonilem u siebie 3 dni temu to pani powiedziala ze za 1200zl mam badania + 15godzin jazd....zadnego kursu i zadnej teorii. wiec nie wiem jak mozna miec jeszcze mniej???idzie sie od razu na egzamin?? :)

Dziwna sprawa z tymi badaniami - no chyba że przepisy uległy zmianie. Ja robiłem B96 w 2013r. w Krakowie. Wystarczyło mi tylko mieć tzw. PKK (profil kandydata na kierowcę) - uzyskany w Wydziale Komunikacji (dowód+prawo jazdy). Czekałem na niego dzień może dwa, i to były wszystkie formalności. Potem umówiłem termin egzaminu (ok tydzień czekania) i to wszystko. Egzamin to plac manewr. i miasto. Radzę sprawdzić wymagania na kategorię w Ośrodku Egzaminowania (chyba mają na stronie), żeby nikt Was nie naciągał na dodatkowe - być może nie potrzebne - koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.