Skocz do zawartości

Detektory - czyli bezpieczeństwo w naszych przyczepach.


fish

Jakie czujniki używasz w swojej przyczepie  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego czujnika/detektora używasz w swojej przyczepie



Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek ale to dotyczy tylko wieśwagonów  :lol:

Nie wiem, nigdy nie miałem, ale myślę, że jednak nie tylko :]

Tak, czy inaczej - szkoda czujki :hmm: 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

substancjami, które mogą powodować fałszywe odczyty czujki, więc rozumiem, że zakłócać działanie lub powodować jego brak, są m.in. propan i metan! :]

Pozostałe, to: izopropanol, izobutyl, etylen, benzen, toluen, octan etylu, siarkowodór, dwutlenek siarki, produkty na bazie alkoholu, farby, rozcieńczalniki, rozpuszczalniki, kleje, lakiery do

włosów, produkty po goleniu, perfumy i niektóre środki czyszczące.

No widzisz, ani pierdzieć, ani pić przy tym czujniku się nie da, bo będzie wył :) Co częściowo potwierdzam: moja już nie maluje paznokci w kuchni, bo wyło ;)

"Otwory wentylacyjne winny być zainstalowane ku dołowi".

Są 3, na każdym wierzchołku tego trójkątnego czujnika. Jeśli powieszę jeden z otworów ku dołowi, pozostałe dwa będą ku górze... ;) Na płasko są przynajmniej wszyskie równouprawnione.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też ten co Lza mam go w domu w czasie jak jesteśmy w przyczepie to jest z nami, faktem że jest do wszystkiego może być do niczego na początku go sprawdzałem ale sam jeszcze nie miał okazji piszczec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu promocyjnego

 

http://kidde.pl/zestaw-promocyjny-5co-i9040-mtg3000h-8746108-p-38.html?cPath=7a

Edytowane przez Andrzej7777 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem ...

Post #19 tego tematu zawiera odpowiedni odnośnik ;)

Mniej więcej od tego miejsca:

http://forum.karawaning.pl/topic/12606-piecyk-grzewczy-w-przyczepie-a-nasze-bezpieczeństwo/?p=407361

 

W wymienionych tematach, wyjaśniałem w którymś poscie, dlaczego ten rodzaj detektorów wymaga zasilania sieciowego lub akumulatorowego.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zakupiłem czujnik dymu kidde k10c. Zasilanie 230 v lub 9 w przypadku braku tego pierwszego. Ktoś orientuje się czy można podłączyć detektor pod 12v zamiast tej baterii lub jak poprawnie zmniejszyć z 12v na 9v?

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam kłopot. Jak podpiąć czujnik gazu? 

Mam ten popularny na 230V przez zasilacz do 12V. Tylko nie za bardzo wiem czy podpiąć go na stałe pod aku przyczepy czy tak aby po wyłączeniu zasilania również on się wyłączał, co może być upierdliwe wyłączając go wychodząc z przyczepy na godzinę albo krócej aby potem wlaczyc i słuchać pisków przy ponownym włączeniu zasilania. 

Jeżeli byłby podpięty nonstop pod aku to czy bezpośrednio czy jakoś przez energoblok? I czy przy postoju np miesiąc i dłużej nie rozladuje mi aku? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 23:05, Teodor2424 napisał:

Jeżeli byłby podpięty nonstop pod aku to czy bezpośrednio czy jakoś przez energoblok? I czy przy postoju np miesiąc i dłużej nie rozladuje mi aku? 

 

Zależy oczywiście od pojemności akumulatora, ale z 99 % prawdopodobieństwem mogę odpowiedzieć twierdząco. Przez miesiąc pobierze ponad 61 Ah będąc jedynie w stanie czuwania.

PS
Przy okazji polecam uwadze to, co już wielokrotnie pisałem na temat zużycia energii przez ten rodzaj czujników. Nie jest to ich wadą, tylko wynika z samej technologi stosowanych detektorów. Wszystkim osobom, które mają zainstalowane detektory gazu i zasilają je z akumulatora, proponuję zamontowanie wyłącznika dla tej czujki na czas, gdy przyczepa nie jest używana, a akumulator nie jest w tym okresie odłączany. Czujka gazu może pobierać w stanie czuwania min. 2 Ah energii z accu (lub więcej) i to jest głównym powodem, że spotyka się je tylko w wersjach zasilanych z ~230V lub poprzez zasilacz sieciowy, a nie bateryjnych.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.