Skocz do zawartości

rozglądam się za pierwszą przyczepą


Didymos

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

to mój pierwszy post na forum zatem pozdrawiam wszystkich.

 

Od lat jeżdżę nad Bałtyk po namiot. Jeszcze jako dziecko jeżdziłem, Teraz jeżdżę z Żoną i Córeczką. Biwakujemy po dobrym starym namiotem Lubawy ze stelażem rurowym i sporym przedsionkiem. Ale w tym roku owładnął nami temat przyczepy. Spodziewamy się drugiego dziecka i wychodzą wszystkie niedogodności bycia "na ziemi".

 

Pytanie. Mamy tylko Astrę II Kombi 1.7 cdti - w papierach 600 kg i 1100 kg, a przydałaby nam się przyczepka, która zabierze 4/5 (może samo 4?) osób? Czy coś takiego istnieje do takiego samochodu?

 

Wrzucam burstnera city jako przykład, ale jeśli on ma 1000 DMC to chyba jest za duży?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3383729956

 

No i kwestia ceny - 6 tys. może nieco więcej. Zniechęca mnie jednak ilość uszkodzonego i trefnego sprzętu na rynku...  

 

Będę wdzięczny za rady i pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co do auta to wydaje mi się, że da radę. Miałem styczność z tym holownikiem. A przyczepy znajdziesz :).

A co do samej przyczepy, po zdjęciach nie widzę nic niepokojącego, poza tym, że wpis o użytkowaniu prywatnym można włożyć między bajki (na tyle przyczepy reklama wypożyczalni, a same zdjęcia rozbione obok wypożyczalni- serwisu przyczep).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale czy są 4 osobowe mniejsze? Widzę tu na kempingu beyerlanda 390 dla czterech osób (ma naklejkę karawaning.pl) - z tyłu ma piętrowe łóżko. Ale jak szukam takiego modelu to są prezentowana jako 2-3. Więc może ten beyer jest po przeróbce?

 

No i ta waga - nie bardzo mogę się rozeznać ile w końcu przy kategorii B mogę pociągnąć ta astrą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanko - czy gdzieś można w internecie sprawdzać dane techniczne np dmc jeśli nie jest przez sprzedawcę podawane?

 

http://allegro.pl/przyczepa-campingowa-swift-3-4-z-namiotem-1991r-i3401675682.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielki/salonki mają ogromne łóżka.

2+1 bez najmniejszej ciasnoty się wyśpi.

Dodatkowe łóżko z tyłu zawsze można nadbudować pięterkiem dla pociechy.

Ta jednak przyczepa z pewnością ma przekłamane DMC a także rok.

Prawdziwy rok produkcji to 1987-88 mimo że w DR może być wpisane 1991

To typowe przekłamania w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie szukałam, nie za ciężka, nie za duża i dla 4 osób.

Ty masz i tak lepiej, możesz ciągnąć 1100 kg (ja mogłam 1000)

To nie łatwe, ale się da zrobić :) Mnie się udało, uda się i Tobie :)

Czy musisz mieć koniecznie WC stacjonarne jak TOM pisał?

To znacznie ogranicza, zwłaszcza przy Twoim budżecie.

http://allegro.pl/jak-nowy-idealny-burstner-club-3os-lazien-przedsio-i3393623068.html

 

Sprzedawca pewny, choć trochę drożej, niż zakładasz

 

PS.Wyjaśniane po raz setny, możesz ciągnąć na kategorii B do 3500 kg (DMC auta plus DMC przyczepy)

Edytowane przez Ewa0208 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie szukałam

...

 

To nie łatwe, ale się da zrobić :) Mnie się udało

...

na kategorii B do 3500 kg (DMC auta plus DMC przyczepy)

Dodam że sporo czasu to trwało Ewciu, prawda? Dlatego...

.

potwierdzam że dobry zakup nie jest łatwy ale możliwy. I tak jak piszesz, po raz setno-jedny

.

zestaw do 3500kG bez obaw "obsługuje" kategoria B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja szukałem przyczepy ok. 1,5 roku ale było warto i się bardzo z niej cieszymy. Wiem jedno jak kupisz coś za 6 tysięcy to 4 włożysz z automatu zanim się rozglądniesz na poprawę stanu techniczego i skompletowanie wyposarzenia. Szczerze proponuję uzbieranie ok. 10 tyś co zwiekszy twoje szanse.

Kiedyś na jednym z wątków Kristofer wrzucił wzór obliczeniowy z którym się całkowicie zgadzam. Dowodzi on żeby sprawnie i bezpieczne podrózować trzeba mieć 1KM/10kg DMC. Sam mam DMC 900 kg i 125 KM pod nogą. Zapas więc spory i pozwala nawet na wyprzedzanie tirów pod górkę. Sugeruję więc, abys poszukał coś do 1 tony a jest w czym wybierać. Nie chcę nikogo urazić ale wg mnie Burstnery i Beyerlandy charateryzują się niewielką masą przy sporych rozmiarach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś byłem w poszukiwaniu tej jedynej,w SŁAWIE,z pierwszego linku,obejrzałem 3 budki,i były zacieknięcia niechlujnie zamaskowane,wszedłem do 4 a tam brak kawałka sufitu,i próchno ,podziękowałem ,także bądź bardzo czujny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, podniosę budżet. Burstern club jest ok choć jednak trójeczka. Czyli, sądząc po opisie Ewa0208, są 4 osobowe adrie do 1000 DMC? Widzę nawet tu taką na kempingu Biała Mewa w Dźwirzynie.

 

Może znacie jakieś konkretne modele, wśród których można szukać (nie licząc przeróbek oczywiście).



A WC się przyda przy małych dzieciach przede wszystkim - a budżet powiedzmy 10 000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie chciałem stwierdzić, że angielki mają zafałszowane wszelkie dane... zwłaszcza DMC

 

ogółem masz racje, ale nie można generalizować - przyczepa ma przecież tabliczkę znamionową na której jak byk jest DMC i MW - przynajmniej w mojej angielce. Więc przed wyjazdem w daleką podróż (po podejrzanie lekką cepę) - wystarczy poprosić o fotkę tabliczki - czytelną, najlepiej z numerem VIN.

 

 

P.S  muszę się zgodzić, że zakup przyczepy to jedno - a dalsze inwestycje to drugi duży wydatek... np... Opony, okładziny hamulcowe, może zawieszenie, najazd + braki / awarie na wyposażeniu.

 

sam przestałem liczyć dodatki do cepy po zakupie - jak przekroczyłem 4.000 :) a było to hohoho dawno temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.