Skocz do zawartości

Lodówka nie działa i dziwna wtyczka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem przyczepki Kip, jest to mój pierwszy sezon więc nie wiem o niej zbyt wiele, ale mam problem z lodówką, nie wiem czy po prostu nie działa, czy może coś robię źle.

Podłączyłem do przyczepy 220V, światełka w środku działają prąd dochodzi ale lodówka się nie włącza, w przednim schowku znalazłem zwinięty kabel zakończony dziwną wtyczką ( na załączonym zdjęciu ) czy może to jest osobne zasilanie lodówki ? , proszę o pomoc

post-13568-0-97814200-1374090568_thumb.jpg

post-13568-0-15428900-1374090602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to fragment wtyczki "szarej 7" zrobiony na potrzeby zasilania lodówki z auta w czasie jazdy. 

W oryginale niemal identyczna jak "czarna 7" ta do świateł p-py.

Poszperaj tutaj, wyłapiesz o co chodzi.

Natomiast lodówka na 230V to zupełnie oddzielny obwód i osobna grzałka.

Może mieć niezależne zabezpieczenie = sprawdź bezpieczniki na kablach z 230V .

Włącz lodówkę na 230V, odczekaj 30 minut, wyczuj czy się z tyłu nagrzewa radiator lub ciepełko z górnej kratki.

Cel: najpierw trzeba uzyskać ciepło , dosłownie.

Były też lodówki, które nie włączały grzałek, jak pokrętło gazowe nie było na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Ja nie chcąc mnozyć watków podepne się pod temat...

 

Równiez mam problem z lodówką, który objawia się następująco. W fazie testów przed podróżą wakacyjną lodówka działała, zwłaszcza na 230V. Podczas jazdy chłodziła raczej słabo. Na kilkudniowym postoju na kempingu chłodziła coraz gorzej, aż padła zupełnie. Kiedy przełączyłem ją na gaz zapaliła, grzała ale nie chłodziła. Kiedy przełączałem na prąd chwytała na chwilę aby znów paść. Następnie po 500 km podróży (przejazd z Budapesztu na Istrę) znów zadziała i chodzi jak opętana do teraz mrożąc w zamrażalniku towar na kość. 

O co chodzi drodzy koledzy, bo przez swoje szwankowanie na początku urlopu napędziła nam sporo zmartwień. Gdzie szukać usterki, aby na przyszłość się znów nie denerwować się w trakcie wyjazdu. Dodam że na kazdym źródle zasilania lodówka oddawał cieplo przez kratke...

Pozdrawiam prosząc o rady.

 

Commander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Ja nie chcąc mnozyć watków podepne się pod temat...

 

Równiez mam problem z lodówką, który objawia się następująco. W fazie testów przed podróżą wakacyjną lodówka działała, zwłaszcza na 230V. Podczas jazdy chłodziła raczej słabo. Na kilkudniowym postoju na kempingu chłodziła coraz gorzej, aż padła zupełnie. Kiedy przełączyłem ją na gaz zapaliła, grzała ale nie chłodziła. Kiedy przełączałem na prąd chwytała na chwilę aby znów paść. Następnie po 500 km podróży (przejazd z Budapesztu na Istrę) znów zadziała i chodzi jak opętana do teraz mrożąc w zamrażalniku towar na kość. 

O co chodzi drodzy koledzy, bo przez swoje szwankowanie na początku urlopu napędziła nam sporo zmartwień. Gdzie szukać usterki, aby na przyszłość się znów nie denerwować się w trakcie wyjazdu. Dodam że na kazdym źródle zasilania lodówka oddawał cieplo przez kratke...

Pozdrawiam prosząc o rady.

 

Commander

 

 Commander - bardzo często jedną z porad był demontaż lodówki z przyczepy i obrócenie jej do góry kołami na jakiś czas i to wystarczyło, żeby dalej działała bez zarzutu. Może w twoim przypadku wytrzęsienie jej te 500 km dało podobny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę i czytam o tym i tak się zastanawiam czy kiepskie wypoziomowanie przyczepy mogło być przyczyną. Zatrzymalismy się na kepmingu Haller w Budapeszcie na jedną noc więc wszystko było po łebkach. W efekcie zostalismy tam 4 nocki bo się nam bardzo miasto spodobało... i pamietam że dyszel był "ciut" za nisko. Bełatanie też ma sens bo słyszałem coś o krystalizowaniu się czynnika i zatykaniu obwodu chłodniczego. Jednakze bełtałem ją przecież przez całą Słowację.

Wredne ustrojstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem posiadaczem przyczepki Kip, jest to mój pierwszy sezon więc nie wiem o niej zbyt wiele, ale mam problem z lodówką, nie wiem czy po prostu nie działa, czy może coś robię źle.

Podłączyłem do przyczepy 220V, światełka w środku działają prąd dochodzi ale lodówka się nie włącza,

 

przerabiałem temat, objawy podobne. poczytaj http://forum.karawaning.pl/topic/11974-lodowka-nie-dziala/page-2

 

nie bardzo wierzyłem w skuteczność wymontowania lodówki i odwrócenia jej ale to naprawdę ( odpukać w namalowane :look:   ) działa. sam montaż i demontaż nie jest skomplikowany też jest gdzieś opisany.

powodzenia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem posiadaczem przyczepki Kip, jest to mój pierwszy sezon więc nie wiem o niej zbyt wiele, ale mam problem z lodówką, nie wiem czy po prostu nie działa, czy może coś robię źle.

Podłączyłem do przyczepy 220V, światełka w środku działają prąd dochodzi ale lodówka się nie włącza, w przednim schowku znalazłem zwinięty kabel zakończony dziwną wtyczką ( na załączonym zdjęciu ) czy może to jest osobne zasilanie lodówki ? , proszę o pomoc

Wracając do tematu założycielskiego :), nie działa - ale nie działa tylko na 230v? Próbowałeś może inne źródła zasilania czy wogóle chłodzi? Jak nie idzie na prądzie 12v i 230v spróbuj gaz, jak na żadnym nie będzie działała to spróbuj ją wywrócić do góry nogami na chwilę, albo przejedź się kilka km po nierównościach. Jeżeli to nie pomoże to może się niestety okazać że uciekł ci czynnik chłodzący.

I jeszcze jedno, przepraszam za głupie pytanie, ale czy przełączyłeś ją na to zasilanie na którym chciałeś żeby chłodziła? wnioskuje że o 230v chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.