Skocz do zawartości

Toaleta Thetford C2 - nieszczelność rury spustowej górnego zbiornika


Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu zamontowałem w łazience kibelek C2 (podziękowania dla p. Piotra z Beskidzkiej w Łodzi za instalację wszytkiego)

Toaleta używana wraz z kasetą z roku '91. Przedwczoraj w ramach ostatecznego testu zalałem górny zbiornik wodą z płynem prawie na full oraz kasetę tak jak Thetford nakazuje w instrukcjach.

No i dobrze że zrobiłem test, bo jak wczoraj otworzyłem drzwiczki i wyjąłem kasetę, wnętrze toalety upaprane było płynem. Jeszcze ciekawiej było po wejściu do łazienki. W brodziku na oko około 1-2 l płynu który wypłynął spod kibelka. 

Szlag mnie trafił, że podobnego testu nie zrobiłem przed montażem, ale z drugiej strony byłem szczęśliwy że kibelek został postawiony na brodziku więc podłodze nic się nie stało.

Analiza wnętrza C2 pokazała, że za wyciek odpowiedzialna jest plastikowa rurka spustowa a dokładniej jej tylna końcówka (ta pod pompką, zdjęcia z manuala serwisowego)

post-2252-0-12074000-1373960647_thumb.jpg post-2252-0-78839900-1373960760.jpg

 

Obie końcówki były nasmarowane uszczelniaczem i wetknięte do górnego zbiornika. Wygląda na to, że uszczelnienie po latach puściło i z rurki sączyło się pod naporem cieczy. 

Teraz pytanie jak to naprawić na szybko? Mam parę pomysłów:

 

1. Uszczelnić tak samo jak było tylko dokładniej uszczelniaczem butylowym

1a. Jak wyżej ale na plastikową końcówkę nałożyć dodatkowo uszczelki - o-ringi takie jak na wężykach do baterii (plastikowa końcówka ma 2 rowki co by świadczyło, że były tam oryginalnie uszczelki?

1b. Olać uszczelniacz i zakleić po wetknięciu wszystko na chama jakąś Ośmiorniczką czy inną Poxyliną.

2. Zastosować coś a'la rozwiązanie z manuala serwisowego: Zaślepić tylny otwór całkowicie, uciąć rurkę, zaślepić z drugiej strony i podłączyć tylko do przedniego otworu jak na zdjęciach.

post-2252-0-06735900-1373960904_thumb.jpg post-2252-0-85920300-1373961426.jpg

 

W manualu jest podany numer części i widać że nieszczęsną plastikową rurkę zamieniono na gumowy wężyk z dodatkowym kołnierzem.

Niestety oryginalny zestaw naprawczy (rurka, wężyk, zaślepka) kosztuje około 100 zł.

 

Jakieś sugestie?

  

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.