Skocz do zawartości

Ziszczony sen idioty czyli płatne parkingi przy stacjach benzynowych na S8


pabloo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No chyba się nie zrozumieliśmy. Nikt nie traktuje parkingu jako kempingu - chodzi o zwykły postój w trakcie jazdy, ewentualnie nocleg - nie każdy (szczególnie z małym dzieckiem) jest w stanie przejechać nasz cudowny kraj w parę godzin.

Po wtóre - "stąd też warto pomyśleć czy warto ustawiać się tam gdzie tzw. TIRY|" - tzn gdzie? Tam gdzie osobowe nie ma miejsca, ew zajmę 7 miejsc dla osobowych. Nie rozumiem? 

Poza tym moją intencją nie było pisanie o "dozorowanych" czy "strzeżonych" parkingach a zwykłym parkingu gdzie mogę zaparkować aby po tankowaniu (lub nie) wejść do sklepu na stacji benzynowej i zakupić kawę, ale także zatrzymać się na tak zwanego papierosa czy aby przewinąć dziecko w przyczepie. 

Poza tym kolega Adam powyżej napisał : "Co mówią kierowcy ciężarówek o tym zjawisku , chętnie bym zacytował.  :krzykacz:" - więc nijak się ma to do "bezpieczeństwa".

Pozdrawiam 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

No chyba się nie zrozumieliśmy. Nikt nie traktuje parkingu jako kempingu - chodzi o zwykły postój w trakcie jazdy, ewentualnie nocleg - nie każdy (szczególnie z małym dzieckiem) jest w stanie przejechać nasz cudowny kraj w parę godzin.

Po wtóre - "stąd też warto pomyśleć czy warto ustawiać się tam gdzie tzw. TIRY|" - tzn gdzie? Tam gdzie osobowe nie ma miejsca, ew zajmę 7 miejsc dla osobowych. Nie rozumiem? 

 

 

Rozpiąć zestaw lub nie podróżować po kraju w którym nie ma parkingów dla przyczep  :] ., na miejscu dla cieżarówek również nie mozesz stać jesli są odpowiednio oznaczone.(Tabliczka T-23b) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkluzja jest taka że jeśli parking jest dozorowany to można płacić ale jakieś rozsądne pieniądze 10-20 zł za całą noc

jeśli nie jest dozorowany to cena nie powinna przekraczać 10 zł

 

pomyślcie też o tym że jeśli korzystacie z parkingu to i z toalet i śmietników a obsługa tych miejsc nie jest darmowa, coraz większa konkurencja cenowa na stacjach powoduje że sa bardzo niskie marże na paliwie to i prywaciarze próbują parę groszy dorobić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

W sierpniu tego roku zauważyłem kilka nowych bezpłatnych z wyglądu parkingów jadąc 7 do Gdańska.

Może tendencja będzie taka, że parkingi powstaną poza stacjami paliw ?

Ja w sierpniu nawet wjechałem na taki parking bez stacji na krajowej 7 przed Elblągiem. Jechałem w nocy. Cały wielki nowy parking pusty. Włączone latarnie, ławeczki, śmietniki. Powiało zachodem ;). Żałowałem, że mam blisko do Sopotu i nie będę nocować.

 

Czy powstała już lista płatnych parkingów przy stacjach benzynowych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna powstać lista z płatnymi parkingami przy stacjach paliwowych i my na przekór nie powinniśmy tankować na takich stacjach.

Bajanie, że mają małe marże i dorabiają na parkowaniu to między poduchy, ponieważ z każdego litra biorą swoją kasę, a jeszcze zostają im ubytki ze względu na rozprężność paliwa w różnych temperaturach.

Znacie może biednego właściciela stacji paliwowej co ledwo wiążę koniec z końcem ???  bo ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany spotkałem takie cudo.

 

Parking przy autostradzie A1, gdzieś przed lotniskiem w Pyrzowicach a w WC napis mniej więcej takie treści:

 

Uprzejmie informujemy, że korzystanie z WC oraz pryszniców jest bezpłatne.

 

 

I to samo było powtórzone w kilku językach.

 

Więc jednak potrafi powiać Europą, bo takiego standardu nie było nawet w Norwegii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pochwalę stację i przy niej usytuowany parking na trasie S3 z Gorzowa Wlkp. do Szczecina .

Na parkingu jest specjalny rejon dla czepek i kamperów . Na stanowisku do postoju mamy możliwość spuszczenia szarej wody (specjalnie oznakowane studzienki).

Tu widać Europę . :)

 

 

A jakaś dokładniejsza lokalizacja ?

Jak ostatnio tamtędy jechałem to nie było jeszcze stacji i parkingów :)

 

 

Paweł , nie jestem pewien czy to na wysokości Mc Donald czy KFC bo są one rozmieszczone naprzemiennie do Szczecina a jadąc do Gorzowa jest odwrotnie . Zabij , nie pamiętam jaka to stacja paliw . Stanęliśmy tam na "sikundę" :)

Sprawdzić łatwo bo wiele tych parkingów jeszcze nie ma .

 

Prawdopodobnie było to Miejsce Obsługi Podróżnych WYSOKA WSCHÓD.

Byliśmy, nocowaliśmy. Potwierdzam: powiewa Europą.

 

post-6371-0-88506300-1380008318_thumb.jpg

post-6371-0-76174600-1380008334_thumb.jpg

 

 

Po drugiej stronie trasy S-3 jest bliźniaczy MOP WYSOKA ZACHÓD  z  inną stacją paliw i "Hamburgerownią" 

http://www.youtube.com/watch?v=3PbNN_7dakQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

popieram Kristofera,róbmy taką "czarną listę" i rozpropagujmy wszem i wobec-kropla drąży skałę!

 

często spotykam takie płatne parkingi przy stacjach , pytam się zawsze w kasie albo u kogoś odpowiedzialnego o możliwość noclegu z ogonem i chyba jeszcze nigdzie nie musiałem płacić za nic , jeżeli gdzieś był wymóg (bo wie pan - jest monitoring i musi pan zapłacić) to zawsze rano w ramach "rekompensaty" dostawałem kawę albo zniżkę na paliwo (tak - parę razy usłyszałem , że mają promocję dla tirów na ileś tam litrów ale mogę sobie zatankować do pełna w tej cenie - niestety nie skorzystałem bo mam kartę na płacenie za paliwo) , 

 

zawsze jak śpię gdzieś na stacji to pytam się obsługi gdzie się ustawić, żeby nie przeszkadzać innym (też się spotkałem, że poproszono mnie żebym się przeparkował bo w nocy są dostawy i będą hałasować + BHP i ppoż), we francji kiedyś skierowano mnie na placyk koło żandarmerii na końcu miasteczka - bo tam będę miał ochronę i możliwość WC rano na komendzie  :look: , u niemców przy okazji jakiegoś meczu przyjechał patrol na stację, przestawił mnie i kampera na bok i stali do rana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhu, trzeba było pojechać jeszcze parę km dalej, przy drodze 897 jest parking leśny (darmowy i spokojny, kapmerkowicze nierzadko tam stoją) i kilka km dalej też, tylko mniejszy w okolicach Jaślisk. Ewentualnie w Jaśliskach na rynku też można przekimać z przyczepką, bardzo spokojna mieścina, wszyscy się tam znają i do podóżnych życzliwie są nastawieni.

 

http://www.openstreetmap.org/relation/6321556#map=17/49.46573/21.73174

http://www.openstreetmap.org/relation/6321556#map=16/49.4262/21.8643

http://www.openstreetmap.org/relation/6321556#map=17/49.44131/21.80220

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.