Skocz do zawartości

Docelowo Paryż


Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku mamy nadzieję zdobyć stolicę Francji, przesledziłam wpisy na forum z waszych wypraw i okazało sie że nikt nie wjeżdżał do Francji na wysokości Metz, tylko zawsze od strony Luxemburga i zastanawiam się czy nie popełnimy błędu jadąc własnie tak. oczywiście w planach oba parki zwiedzanie Reims Nancy i Metz, zastanawiam sie czy nie zobaczyc też miejsca bitwy pod Verdum.  

Edytowane przez PATI73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tym roku mamy nadzieję zdobyć stolicę Francji, przesledziłam wpisy na forum z waszych wypraw i okazało sie że nikt nie wjeżdżał do Francji na wysokości Metz, tylko zawsze od strony Luxemburga i zastanawiam się czy nie popełnimy błędu jadąc własnie tak. oczywiście w planach oba parki zwiedzanie Reims Nancy i Metz, zastanawiam sie czy nie zobaczyc też miejsca bitwy pod Verdum.  

@PATI73 napisał:

... nikt nie wjeżdżał do Francji na wysokości Metz, ...

 

Majówka 2008r. < info > Majówka 2012r.

Zachęcam do klikania na wszystko co naniosłem/napisałem na obu mapach dowiesz się więcej ...

 

Wolne wczytywanie Majówka 2008r. cierpliwie czekaj.

Pozdrawiamy z Chorwacji < zerknij

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy z Chorwacji < zerknij

trochę wam zazroszcze tego ciepełka, u nas potwornie zimno,  

dzieki za przypomnienie, z opisu wynika że po noclegu w Polsce nastepny zrobiliście juz pod Paryżem, zatem jest to do osiągnięcia, ja sie zastanawiałam nad drugim noclegiem gdzies przed francuską granica  

Zastanawia mnie ten nocleg przy PMK napisz coś więcej,  

 

 

Pozdrawiam i miłego wypoczynku zycze

Edytowane przez PATI73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę wam zazroszcze tego ciepełka, u nas potwornie zimno,  

dzieki za przypomnienie, z opisu wynika że po noclegu w Polsce nastepny zrobiliście juz pod Paryżem, zatem jest to do osiągnięcia, ja sie zastanawiałam nad drugim noclegiem gdzies przed francuską granica  

Zastanawia mnie ten nocleg przy PMK napisz coś więcej,  

 

 

Pozdrawiam i miłego wypoczynku zycze

@PATI73 napisał:

... zastanawiałam nad drugim noclegiem gdzies przed francuską granica...

Takich parkingów jak ten zdjęcie 1 < kliknij jest setki na trasie do granicy francuskiej... stajesz i nocujesz.

 

Zastanawia mnie ten nocleg przy PMK napisz coś więcej, < tu nie ma nad czym się zastanawiać,

naszymi śladami nocowało tu wielu rodaków. Na pewno i Wy nie będziecie ostatnimi...

Po wejściu na stronę www PMK (kliknij) masz wszystko opisane.

Różnica jest taka że w 2008r. za kemping/noc wraz z prądem płaciliśmy 6euro, dziś jest więcej...

 

Ponieważ widzę że nie klikasz i nie czytasz rozbijam na 2 części:

Część 1. Paryż + Wersal + dom PMK + Disneyland < gotowiec 1, zerknij ...

...przybliż każdy punkt lub klikaj w panelu obok mapy.

Masz wszystko podane jak i gdzie czym dojechać, zachęcam do klikania.

Część 2. Dolina Loary < gotowiec 2 klikaj, klikaj....

Pozdrawiam,

PS

Obie ww częci są zawarte w linku adresie URL mój pierwszy post.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku mamy nadzieję zdobyć stolicę Francji, przesledziłam wpisy na forum z waszych wypraw i okazało sie że nikt nie wjeżdżał do Francji na wysokości Metz, tylko zawsze od strony Luxemburga i zastanawiam się czy nie popełnimy błędu jadąc własnie tak. oczywiście w planach oba parki zwiedzanie Reims Nancy i Metz, zastanawiam sie czy nie zobaczyc też miejsca bitwy pod Verdum.  

W Luxemburgu taniej zatankujesz,tak że  jego zwiedzić. :smirk: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Paryż zwiedzony, ale w części odłozony na przyszłośc niedaleką mam nadzieję, wszystkiego za jednym zamachem niestety nie da się zobaczyć. Z uwagi na dzieci skorzystaliśmy z atrakcji Disneyland-u, potem był spokój z wszeklimi karuzelami w samym Paryżu bo były za małe za wolne za nijakie.

 

ired -w dużej mierze korzystalismy z informacji o twoich podróżach w tamtą stronę, ale pytałam o PMK nie napisałeś że brak podłączenia do prądu, ale za to super warunki i miejsce, więc  to mi ten brak rekompensowało.

Miejsce na nocleg w Zgorzelcu -to tragedia, napisaeś że to niby kemping więc nie oczekiwałam rewelacji, ale to co tam zobaczylismy to obraz nędzy i rozpaczy. Wjechalismy do czegoś co jest parkingiem, komisem samochodowychm, przechowalnią złomu i ludzi o niewiadomych zamiarach.  

Edytowane przez PATI73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajecie relacje jak było 

 

Będzie to dla nas cenna wskazówka - gdyż na przyszły rok mamy dokładnie takie same plany 

 

A może ( skoro Wasz wyjazd w części jest odłożony na niedaleką przyszłość ) pozwolicie się dołączyć ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień pierwszy -wyjazd około godziny 16.30 tankowanie i dalej na Tarnów żeby załapać sie na najbliższą autośkę, nocleg na jak to napisał -ired- na niby kempingu-za nasz zestaw zapłaciliśmy 90zł  (tragiczne warunki ale dotarlismy tam około godziny 23.00 i nie było za dużych mozliwości w wyborze miejsca do spania, potrzebowaliśmy prądu, bo gdyby było inaczej to w Zgorzelcu jest stacja paliw zaraz przy autostradzie i tam nocuje bardzo dużo przyczep i kamperów)

dzien drugi -szybkie śniadanko i dalej w drogę,obiad po drodze na parkingach -dobrze mieć dodatkowa małą butle z gazem, tym razem droga uciekała juz szybciej i około 18.00 tej zakotwiczylismy na granicy francusko-niemieckiej w miejscowości 66115 Saarbrücken, Niemcy ul. mettlacher strasse 13, przy okazji pooglądalismy sobie kampery i przyczepy poniewaz w bliskim sąsiedztwie campingu był salon i komis, ogrom wystawionych pojazów-oczy same się do tego luksusu śmiały. Miejsce bardzo fajne i spokojne, czyściutko, nad rzeką.  Koszt 25 EUR za zestaw.

dzień trzeci -wyjazd rankiem do celu naszej podróży domu PMK pod Paryżem, po drodze zwiadzamy REIMS, na miejsce docieramy około 19.00 tej.

 

Na pierwszy ogien poszedł Wersal i dobrze bo ponoć były wtedy mniejsze kolejki a aura pozwalała na stanie w zakręcanej wielokrotnie kolejce na placu (najlepiej się podzielić, ktoś stoi w kolejce do wejścia a druga osoba idzie kupic bilety -są tez stanowiska komputerowe gdzie samemu się wykonuje wszystkie czynności -oszczędza się w ten sposób troche czasu). Do Wersalu dojechaliśmy własnym autem, zaparkowalismy nie przed głównym wejściem ale w ogrodach wersalskich tak tak tak też mozna, przed Grand Trianon przez bramę św Antoniego koszt wjazdu na cały dzien to 6 EUR, naprawdę warto, bo co prawda trzeba się wrócic po bilety ale zato  zwiadzająć zamek a potem ogrody i kierując sie na dom Marii Antoniny potem Petit Trianin i Grand Trianon mamy wszystko po drodze. Mozna też zaparkować nieopodal Grand Canal.          

Nastepne dni spędzilismy na zwiadzaniu samego Paryża ( w między czasie był Disneyland). Do zwiadzania Paryża wybralismy wariant z metrem -naprawde nie warto ryzykować jazdy własnym pojazdem bo wtedy siedzimy w korkach i poruszamy się z prędkością 15km/h, tak więc dojeżdżalismy autem pod pierwsza stację metra -najbliżej była linia żółta nr 1 stacja Château de Vincennes, samochód zostawialiśmy na ulicach Av.de Tremblay lub Av.de Nogent, rano nie było problemu ze znalezieniem miejsca bezpłatnego oczywiście, nieopodal były także płatne parkingi. Metro jeżdzi do godziny 00.30 w soboty i niedziele do 02.30 więc mozna też zabalować (u nas z dwoma małolatani nie wchodzio to w grę niestety)   

 

 

 

Edytowane przez PATI73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paryż zwiedzony, ale w części odłozony na przyszłośc niedaleką mam nadzieję, wszystkiego za jednym zamachem niestety nie da się zobaczyć. Z uwagi na dzieci skorzystaliśmy z atrakcji Disneyland-u, potem był spokój z wszeklimi karuzelami w samym Paryżu bo były za małe za wolne za nijakie.

 

ired -w dużej mierze korzystalismy z informacji o twoich podróżach w tamtą stronę, ale pytałam o PMK nie napisałeś że brak podłączenia do prądu, ale za to super warunki i miejsce, więc  to mi ten brak rekompensowało.

Miejsce na nocleg w Zgorzelcu -to tragedia, napisaeś że to niby kemping więc nie oczekiwałam rewelacji, ale to co tam zobaczylismy to obraz nędzy i rozpaczy. Wjechalismy do czegoś co jest parkingiem, komisem samochodowychm, przechowalnią złomu i ludzi o niewiadomych zamiarach.  

@PATI73 napisał:

ired -w dużej mierze korzystalismy z informacji o twoich podróżach w tamtą stronę,

ale pytałam o PMK nie napisałeś że brak podłączenia do prądu < cytuję post # 4 moja odpowiedż

Cytat...

Różnica jest taka że w 2008r. za kemping/noc wraz z prądem płaciliśmy 6euro, dziś jest więcej... < sprawdż

 

Miejsce na nocleg w Zgorzelcu -to tragedia, napisałeś że to niby kemping  < my byliśmy w roku pańskim AD 2008

Wszystko się zmienia czasie na + lub - , nic nie stoi w miejscu.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired- rozumiem żei gdy ty byłeś w 2008 roku to wówczas można było poprowadzic prąd do przyczepy, czy tak?

@PATI73

Przez cały czas pobytu korzystaliśmy z prądu na terenie PMK.

A - B   < lokalizacja

 

A  < łazienki + WC (PMK)

< nasze miejsce = auto + przyczepa

 

Pokazano nam gniazdko 220V obok wejścia do łazienki + WC.

Od tego gniazdka własnym kablem (~ 30m) doprowadziłem prąd do naszej przyczepy.

 

Staliśmy dokładnie w punkcie B  na obrazku białe auto pod drzewami < zerknij, oddal...

Po prawej stronie widać łazienki+WC.

 

Pozdrawiam,

 

 

 

 

 

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

...ja bym też chciał tam zaparkować ... ( ehhh )  < jaki problem ?

@Paczek

Nasze miejsce na zdjęciu wciąż czeka na Was.

Niski budynek z ciemnym dachem po prawej stronie to sanitariaty z których korzystaliśmy podczas pobytu.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.