Skocz do zawartości

Homologacja - skąd ją zdobyć....!!!! Proszę o pomoc....


aleksa32

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba występować pisemnie o podstawę administracyjną wydanej decyzji.

 nie trzeba, gdyż KAŻDA decyzja administracyjna MUSI posiadać podstawę prawną czy klient tego chce czy nie chce. Jeżeli w WK odmówią zarejestrowania, na w decyzji będzie na pisane "Na podstawie art. XXX ustawy BBB i CCC z roku 3333 odmawiam rejestracji gdyż... i będą powody odmowy". Taką decyzję jeżeli klient się nie zgadza z wydanym werdyktem można zaskarżyć - gdzie? w decyzji MUSI być napisane do kogo zaskarża się decyzję - z reguły jest to Samorządowe Kolegium Odwoławcze i tam można dochodzić swoich praw.

A odnośnie pierdzenia w stołek i nieuczenia się (WojtEwa tak to ładnie określił) - gwarantuję Ci że urzędnik na pierwszej linii frontu ma co robić podczas swoich 8 godzin, tak że często nawet jak chęci do nauki są to nie ma za bardzo czasu i siły... I na pewno nie chciałbyś się z takim urzędnikiem zamienić :]  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

...

urzędnik na pierwszej linii frontu ma co robić podczas swoich 8 godzin, tak że często nawet jak chęci do nauki są to nie ma za bardzo czasu

...

Mam na myśli przełożonych owych urzędników, a nie tych co się z petentami użerają. 

Uważam że to kierownik komórką kieruje i uczyć się powinien a wobec podwładnych wprowadza tylko zmiany/dyrektywy/interpretacje etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to chyba że tak :]

Bo to wcale nie jest tak że zły urzędnik nie chce. Winne niestety jest nasze niechlujnie uchwalane prawo, które zamiast w sposób jednoznaczny wskazywać jak należy postępować, pozwala na szereg interpretacji, prowadząć do sytuacji tutaj omawianych. 

Taki mały OT nasuwa mi się w tym temacie: lata temu oglądałem wywiad z Romanem Kluską - właścicielem Optimusa, który właśnie wyszedł z więzienia. Wywiad dotyczył właśnie prawa w naszej kochanej ojczyźnie i jego stosowania. Pan Kluska opowiadał m.in., że sprzedawał (albo obdarowywał) swoim pracownikom akcje firmy - prawnicy opracowali wzór umowy do której podstawiane były tylko dane osobowe poszczególnych pracowników i na podstawie tej umowy dokonywał sprzedaży akcji (albo obdarowawania akcjami - nie pamiętam niestety). Traf chciał, że pracownicy którzy pozyskali akcje mieszkali na terenie działania trzech różnych urzędów skarbowych. Ponieważ od transkacji tych trzeba było zapłacić podatek, to okazało się, że w każdym z trzech urzędów skarbowych inaczej zinterpretowano przepisy prawa i za każdym razem inaczej obliczono należny podatek, mimo że były to wszędzie takie same umowy.

To o czym my tutaj mówimy... :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie trzeba homologacji, tak? Proszę o jednoznaczna odpowiedz.

 

pozdrawiam

m

Nie trzeba.

Mariola, poczytaj od tego postu w dół: http://forum.karawaning.pl/topic/13903-homologacja-sk%C4%85d-j%C4%85-zdoby%C4%87-prosz%C4%99-o-pomoc/page-6?do=findComment&comment=327822

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich...:*

Widzę że mój post cały czas aktualny...

Nie trzeba Homologacji było sprostowanie do przepisu które sprecyzowało, że jeśli przyczepka była używana w ruchu ( i nie była rejestrowalna tak jak jest w Anglii, Szkocji... ) to taka homologacja nie jest potrzebna...!!!! - dokładnie nie pamiętam co było tam napisane ale jak poszperasz to na pewno znajdziesz w necie a jak nie to napisz postaram się pomóc...:)

Mi udało się czepkę zarejestrować :D 

Pozdrawiam Olka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też mam problem z zarejestrowaniem angielskiej ABBEY. Ale takiego przypadku to chyba nikt nie miał.

 

Nie będę opisywać przepraw z pracownikami- udałam się do kierownika WK w Łodzi.

Niestety kierownik nawet informacje z MTBiGM z dnia 25 lipca 2013r o przepisie z 22 czerwca 2013 do ustawy z 1997r interpretuje po swojemu twierdząc, że to żaden przepis tylko opinia i na tej podstawie odmawia zarejestrowania przyczepy. Prowadził ze mną dyskusję typu - a jak Kowalski wyciągnie z szopy auto 30letnie bez homologacji z przejechanymi 10km, bez dow. rej., to jemu ma wydać odmowną decyzję a mnie nie. Do tego uparcie twierdzi, że dla niego przyczepa sprowadzona z GB jest nowa, bo nie posiadam dowodu na to (dow.rej, homologacja), że ma np.15 lat i że była użytkowana. Poprostu chyba ten kierownik (młody-jakieś może 35 na karku) reprezentuje typowy przerost formy nad treścią. Masakra. Szczerze to niewiele mi brakowało :mlot::tuk:   .

Chyba pokuszę sie o telefon do MTBiGM i poproszę o pomoc (ciekawe tylko czy zainteresują się moją sprawą tak jak kolegi Wieśka7476), bo jak Pan kierownik zaznaczył, że nawet jeśli złoże wniosek o zarejestrowanie a on odmówi i potem skieruję do Kolegium Odwoławczego, to i tak mi to nie pomoże, bo on wydaje takie decyzje i jeszcze żadna nie została uchylona.

 

Sorry, ale nie ogarniam tego.

Pozdrawiam

Edytowane przez dzubba (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie dziś po mimo wielu problemów zarejestrowałem swoją angielke. Przyczepkę kupiłem na początku września, odrazu postanowiłem ją zarejestrować, od sprzedającego otrzymałem Dokument rejestracji przyczepy turystycznej CRiS, Certyfikat Krajowej Rady ds. Przyczep, umowę kupna sprzedaży. Dzwoniąc do WK dowiedziałem się że do rejestracji potrzebny jest dowód rejestracyjny lub jeśli nie była rejestrowana to świadectwo homologacji. Udałem się do tłumacza by przygotował mi tłumaczenie dokumentu wydanego przez CRiS, po przetłumaczeniu w nagłówku DOWÓD REJESTRACYJNY PRZYCZEPY TURYSTYCZNEJ, udaje się więc uradowany do swojego WK, daję Pani umowe K-S, Tłumaczenie dokumentu wydanego przez CRiS i mówię że poproszę tabliczkę próbną na badanie techniczne. Pani ogląda umowe, wzieła do ręki tłumaczenie dowodu rejestracyjnego i mówi że to nie jest dowód rejestracyjny, i z tego dokumentu nie wynika co to jest za dokument, wskazuje Pani nagłówek, ale jak by go nie widziała i dalej twierdzi że nie wie co to jest. Mówi że będzie potrzebne świadectwo homologacji oraz ze trzeba się jeszcze udać do US celem wydania zaświadczenia VAT-25, staram się wytłumaczyć Pani że do przyczep nie wydają tego zaświadczenia, ale Pani jest święcie przekonana o swojej racji mówi że musi byś i koniec. Niestety, ale nie miałem przy sobie Certyfikatu Krajowej rady przyczep, więc udałem się szybko do domu, i ponownie do WK z zapytaniem czy to jest homologacja i czy to wystarczy do rejestracji. Pani na to że tak, proszę to przetłumaczyć i udać się do US. Urząd skarbowy wydał mi odmowę wydania zaświadczenia VAT-25, przetłumaczyłem Certyfikat NCC, więc idę ponownie z kompletem dokumentów do WK, daję wszystkie dokumenty, Pani przegląda ponownie, i znowu problem, Dokument wydany przez NCC, czyli krajową radę przyczep nie jest owym swiadectwem homologacji którego tak bardzo Pani potrzebowała, certyfikat ten mówił że przyczepa opisana w tym dokumencie nie odbiega niczym od przyczepy tego producenta homologowanej przez NCC i że przyczepa posiada ową homologacje. Pani mówi że muszę dostarczyć homologacje tej konkretnej  sztuki. Wiec już lekko zdenerwowany tłumaczę Pani że Anglicy, nie wydają innej homologacji i że to musi wystarczyć. Urzędniczka więc zaczeła dalej szukać i wkońcu wygrzebała odmowe wydania zaświadczenia o VAT-25, i mówi mi że to nie jest to, i że napewno żle wypełniłem deklaracje na wydanie tego zaświadczenia. tłumaczę więc że nie wydają takiego zaświadczenia i że przyczepy są zwolnione z tego obowiązku, na to Pani że samochody są też zwolnione a płaci się owe 160zł za to zaświadczenie i ono musi byś i kropka. Po kilku minutach wymiany zdań i napisaniu oświadczenia że PRZYCZEPA NIE JEST NOWA I ŻE BYŁA UŻYWANA (co też jest głupotą ponieważ już rok produkcji mówi sam przez sie, ze napewno nie jest nowa) dostaję od Pani tablicę czasową i informacje że ona te wszystkie dokumenty skonsultuje z naczelnikiem i wyśle zapytanie do US. Po dwóch tygodniach wracam do WK z wszystkimi dokumentami które posiadam i z badaniem technicznym, Pani znów wszystko przegląda i mówi że wszystko jest w porządku oprócz tego zaświadczenia z US. pytam się więc dlaczego Pani tak twierdzi, no i znów to samo: "ma być i koniec", tłumaczę więc ponownie i czytam Pani uzasadnienie z tej odmowy, Pani nadal obstaje przy swoim, ale dokonuje już właściwej rejestracji, dostaję tablicę i dowód, na odchodne zostaję poinformowany że Pani wyślę zapytanie do US, bo ona zna przepisy i wie że musi być wydane zaświadczenie VAT-25, i to tak naprawdę jest dla mojego dobra, bo pózniej jak US zmieni zdanie to będzie problem. 

 

 

Tak więc po około miesiącu nerwów udało mi się zarejestrować swoją przyczepkę, cieszę się tylko że nie musiałem pisać odwołań bo mogło by to potrwać jeszcze dłużej.

Niestety, ale nadal nie wiem które z tych dokumentów były mi potrzebne a które nie.

Według informacji które znalazłem w sieci, powinna wystarczyć umowa k-s, tablice czasowe potrzebne do badania, badanie techniczne, i trochę dobrej woli urzędniczki. niestety chyba tego ostatniego było trochę zamało i dlatego to wszystko tyle trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ku mojej uciesze, po skontaktowaniu sie z Pania Naczelnik, ktora wykazala wiecej elastycznosci od podleglego personelu i przeslaniu jej wspomnianego tutaj pisma, jest nadzieja.

Po jakims czasie zadzwonilam i zostalam poinformowana, ze jesli nie posiadam swiadectwa homologacji to tez nie beda go ode mnie wymagac. :yay:

Zastanawia jedynie brak informacji o tym pismie wczesniej?

Czekam na przyjazd przyczepki i jednoczesnie pragne wszystkim bardzo podziekowac :-)

 

Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mojej oceny, aby zamknąć gębę urzędnikowi odnośnie nie rejestrowanej w Anglii używanej przyczepy, wystarczy aby na umowie kupna, była adnotacja sprzedawcy, że ją używał w ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.