Skocz do zawartości

Homologacja - skąd ją zdobyć....!!!! Proszę o pomoc....


aleksa32

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, a jak już zdobędziesz , to okaże się że nie jest potrzebna bo akurat okazało się że...

I urzędas kolejnego w stołek bąka puści z miejsca tego, gdzie obecnie ma Twoje problemy.

.

Kurde, niechby nawet kserokopia banknotu z Waryńskim w rejestracji była niezbędna, nie ważne, ważne by zarejestrować.

Powodzonka.

Polska to kraj który robi wszystko pod górę...:( i zastanawia się co by tu jeszcze wymyśleć żeby zedrzeć z podatników kasę dodam tych biedniejszych...:( bo osoby które kupują nowe, drogie przyczepy dostają już w standardzie papierek z homologacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chciałem wysłać e-mail do urzędu w Świecu nad Wisłą, ale nie wiem jaki referat jest tam odpowiedzialny za rejestrację pojazdów (może do burmistrza?) z informacją, aby urzędnicy za to odpowiedzialni, zostali dokształceni z przepisów, gdyż może się to skończyć skargą do Sądu Administracyjnego. Kilka lat temu opłata za wniesienie skargi wynosiła 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wysłać e-mail do urzędu w Świecu nad Wisłą, ale nie wiem jaki referat jest tam odpowiedzialny za rejestrację pojazdów (może do burmistrza?) z informacją, aby urzędnicy za to odpowiedzialni, zostali dokształceni z przepisów, gdyż może się to skończyć skargą do Sądu Administracyjnego. Kilka lat temu opłata za wniesienie skargi wynosiła 20zł.

Nie mam pojęcia najlepiej wysłać wszędzie to może ktoś to zauważy...:)

 

Właśnie znalazłam na naszej przyczepce naklejkę BS4626 NCC. Gdyby tylko honorowano w WK naklejki :] byłoby po sprawie ;)

Myślisz, że to jest ta homologacja....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby jest na naklejce National Caravan Certificate, ale naklejki do urzędu nie zaniosę, choć byłoby ciekawie :yay:

hmmm ciekawa jestem co by powiedzieli... :ee:  dupki... :ee:  :ee:  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS4626 NCC

Tak, to jest potwierdzenie że ten pojazd został dopuszczony do użytku zgodnie z 

British Standard nr 4626 w dziedzinie caravaningu.

Tam są określone wszystkie warunki, niekoniecznie trakcyjno-drogowe, ale i instalacyjne gazowe, prądowe, zdrowotne itd dla każdej ówczesnej przyczepy.

 

Jest to coś w rodzaju Polskiej Normy (PN-xxxxx/xx)

Nie rozumiem tylko po jaką cholerę urzędas o to się upomina?

post-2083-0-45534100-1373810982_thumb.jpg

post-2083-0-39098500-1373811005_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłam na naszej przyczepce naklejkę BS4626 NCC. Gdyby tylko honorowano w WK naklejki :] byłoby po sprawie ;)

A gdzie znalazłaś tą naklejkę...??? może ja też ją znajdę...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak znajdziesz, będzie taka sama treść - nic to nie da.

...:) masz rację jak pokażę naklejkę to w WK mnie wyśmieją...:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka nic nie da, niestety.

A jest nad tabliczką znamionową. I tak na logikę w sumie to powinno wystarczyć, bo skoro nakleili coś takiego, to znaczy że dopuścili do ruchu. Ale że rzecz dzieje się w Polsce.... szkoda słów...

A naklejka wygląda tak:

 



 

Jest to coś w rodzaju Polskiej Normy (PN-xxxxx/xx)

Nie rozumiem tylko po jaką cholerę urzędas o to się upomina?

Bo wprowadzono nowe przepisy a angielki nie były wcześniej rejestrowane z przyczyn oczywistych, no i jak powiedział urzędnik - by nie sprowadzać z zagranicy.

A dodatkowo pewnie zasilamy jakąś kieszeń, jeśli będziemy starać się o jednorazowe dopuszczenie tu na miejscu, w Polsce.

post-14396-0-59194100-1373827046_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I po kłopocie. Ministerstwo podało jak rejestrować pojazdy nie rejestrowane w innym państwie. Chyba to pismo rozwieje wszelkie niedomówienia i domysły . Nie potrzeba żadnej homologacji   

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukpyr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po kłopocie. Ministerstwo podało jak rejestrować pojazdy nie rejestrowane w innym państwie. Chyba to pismo rozwieje wszelkie niedomówienia i domysły . Nie potrzeba żadnej homologacji   

 

Pozdrawiam

Ku.... Kur... a ja wczoraj zapłaciłam o 8.00 - 200 złotych za przetłumaczenie homologacji...:( a okazuje się, że to jest znowu niepotrzebne tak jak to miało miejsce w przypadku Rzeczoznawcy...;(:( mam już dosyć WK w Świeciu...;(:(......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ku.... Kur... a ja wczoraj zapłaciłam o 8.00 - 200 złotych za przetłumaczenie homologacji... :( a okazuje się, że to jest znowu niepotrzebne tak jak to miało miejsce w przypadku Rzeczoznawcy... ;(:( mam już dosyć WK w Świeciu... ;(:(......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

na razie wydane 300zł w plecy...;(  :wacko:  :unsure:  :mlot:  :mlot:  :mlot:  :mlot:  :mlot:  :mlot:  :mlot:  :mlot:  :mlot:  :mlot:  :mlot:  :puk:  :puk:  :puk:  :puk:  :puk:  :puk:  :puk:  :wpysk:  :wpysk:  :sciana:  :sciana:  :sciana:  :sciana:  :sciana:  :sciana:  :sciana:  :sciana:  :sciana:  i naprawdę jestem mega mega zła zła zła...!!!  :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.