Skocz do zawartości

Homologacja - skąd ją zdobyć....!!!! Proszę o pomoc....


aleksa32

Rekomendowane odpowiedzi

Też o tym myślałam ale cały problem polega na tym, że homologacja jest potrzebna dopiero od 22 czerwca, gdy weszły w życie nowe przepisy. Wcześniej od nikogo tego nie wymagano. A na forum nie znalazłam innego Lincolna niestety...



A jaką macie przyczepę...??? i jak pisaliście bo ja po angielsku to nie bardzo potrafię pisać... :(

Abbey Lincoln

Ja po polsku, syn przetłumaczył na angielski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Też o tym myślałam ale cały problem polega na tym, że homologacja jest potrzebna dopiero od 22 czerwca, gdy weszły w życie nowe przepisy. Wcześniej od nikogo tego nie wymagano. A na forum nie znalazłam innego Lincolna niestety...

 

Abbey Lincoln

Ja po polsku, syn przetłumaczył na angielski

A byłbyś jak miły i podesłał mi to pismo ja zmienię tylko dane swoje i wyślę też do producenta, czy trzeba dać jakieś załączniki...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie opanujcie się. Czy ja mam DRUKOWAĆ. Nic tak urzędnika nie wyprostuje, ja zmuszenie go na pisemną odpowiedź o podanie administracyjnej podstawy podjętej przez niego decyzji. W Bielsku-Białej petenci się nie boją i urząd nie wymaga idiotyzmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ją zacytuj, bo ja rejestrowałem też z Anglii po 22.06.2013r. Mam w dowodzie dokładnie " pierwsza rejestracja w kraju 24.06.2013r"

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie opanujcie się. Czy ja mam DRUKOWAĆ. Nic tak urzędnika nie wyprostuje, ja zmuszenie go na pisemną odpowiedź o podanie administracyjnej podstawy podjętej przez niego decyzji. W Bielsku-Białej petenci się nie boją i urząd nie wymaga idiotyzmów.

Ja właśnie sie odwołałam i czekam znowu 7 dni...:( ciekawa co tym razem w Świeciu mi napiszą...??

 

Daj mi adres mailowy, podeślę. Załączniki też wysłałam - umowę kupna sprzedaży i foto tabliczki znamionowej

mój adres mailowy aleksa.pip@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na temat VAT należy urzędnikowi pokazać to:

Jak zaklasyfikować pojazd do nowych lub używanych środków transportu?

Definicję nowych środków transportu zawiera ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (ustawa o VAT). Zgodnie z nią nowymi środkami transportu są przeznaczone do transportu osób lub towarów:

  • pojazdy lądowe napędzane silnikiem o pojemności skokowej większej niż 48 centymetrów sześciennych lub o mocy większej niż 7,2 kilowata, jeżeli przejechały nie więcej niż 6 000 km lub od momentu dopuszczenia ich do użytku upłynęło nie więcej niż 6 miesięcy;
  • Środki transportu niespełniające powyższych kryteriów należy uznać za inne, a więc — w potocznym rozumieniu — używane.

    Moment dopuszczenia środka transportu do użytku

    Zaklasyfikowanie pojazdu do nowych lub używanych środków transportu wymaga określenia daty dopuszczenia środka transportu do użytku. Za taki moment ustawa o VAT uznaje:

  • w przypadku pojazdu lądowego — dzień, w którym został on pierwszy raz zarejestrowany w celu dopuszczenia do ruchu drogowego lub w którym po raz pierwszy podlegał on obowiązkowi rejestracji w celu dopuszczenia do ruchu drogowego w zależności od tego, która z tych dat jest wcześniejsza. Jeżeli nie można ustalić dnia pierwszej rejestracji pojazdu lądowego lub dnia, w którym podlegał on pierwszej rejestracji, za moment dopuszczenia do użytku tego pojazdu uznaje się dzień, w którym został on wydany przez producenta pierwszemu nabywcy, lub dzień, w którym został po raz pierwszy użyty dla celów demonstracyjnych przez producenta;

 

 

Po prostu te półgłówki nie potrafią odpowiednio zakwalifikować przyczepy, która w Anglii nie podlega rejestracji, ale jest już wcześniej użytkowana!!!! Mało tego,nie jest środkiem transportu w rozumieniu ustawy!!!!

 

Polecam stronę:

https://ewnioski.pl/formularze/vat-24-wniosek-o-wydanie-zaswiadczenia-vat-25/informacje

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ją zacytuj, bo ja rejestrowałem też z Anglii po 22.06.2013r. Mam w dowodzie dokładnie " pierwsza rejestracja w kraju 24.06.2013r

 

Kamtaxi wysłałam Ci wiadomość:)

 

Przepisy które weszly zostały dostosowane do przepisów UE.

Ratuje cię tylkodopuszczenie jednostkowe jak nie zdobędzisz homologacji.

ciekawa jestem ile to kosztuje...;/ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy które weszly zostały dostosowane do przepisów UE.

Ratuje cię tylkodopuszczenie jednostkowe jak nie zdobędzisz homologacji.

Kolego, to tak jak z tym kawłem o takich dwóch: Pierwszy -  słyszałem, że ktoś puścił bąka, a drugi - nie jestem pewien bo nic nie poczułem.

Przepisy dotyczące używanych przyczep z Anglii się nie zmieniły. Homologacja jest wymagana od nowych lub nie użytkowanych, a nie od nierejestrowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to tak jak z tym kawłem o takich dwóch: Pierwszy -  słyszałem, że ktoś puścił bąka, a drugi - nie jestem pewien bo nic nie poczułem.

Przepisy dotyczące używanych przyczep z Anglii się nie zmieniły. Homologacja jest wymagana od nowych lub nie użytkowanych, a nie od nierejestrowanych.

no ja i Pan Rzeczoznawca też to tak rozumie, że nasz kemping jest już użytkowany i to nie jest jego pierwsza rejestracja (przecież w Angli się nie rejestruje tylko przyczepa podpięta jest pod auto) a to tak jak by była zarejestrowana bo nie jest to nowy kemping tylko z roku 1990...

 

Wiem jedno - ilu urzędników, tyle interpretacji przepisów. To może zdarzać się tylko u nas.

A wiecie dziś z ciekawości zadzwoniłam do Opoczna do WK i Pan powiedział, że na razie nie rejestrują przyczep bo nie bardzo mogą zrozumieć ten przepis...?? Dobre co...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dałam zaproszenie Grupie Swift na Fb...:) w końcu do czegoś się przydał...:P Napisałam do nich po angielsku (korzystałam namiętnie z tłumacza) jaki mam problem... i wiecie co Pan mi odpisał...:D na początku mnie zmartwił bo firma która robiła mój kemping zbankrutowała w 1991 roku i nie ma dostępu do starych dokumentów zostały utracone a mój kemping jest 1990 więc porażka. Napisałam do Pana, że Bardo Go proszę bo u nas w Polsce muszę mieć homologacje żeby go zarejestrować i wiecie co dał mi swój adres mailowy i kazał napisać dane moje i przyczepki i że w poniedziałek jest w pracy i postara mi się pomóc...:D JEST NADZIEJA...:D jestem taka podekscytowana, że musiałam się z Wami podzielić tą informacją...:) oczywiście w poniedziałek zdam relacje...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a jak już zdobędziesz , to okaże się że nie jest potrzebna bo akurat okazało się że...

I urzędas kolejnego w stołek bąka puści z miejsca tego, gdzie obecnie ma Twoje problemy.

.

Kurde, niechby nawet kserokopia banknotu z Waryńskim w rejestracji była niezbędna, nie ważne, ważne by zarejestrować.

Powodzonka.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.