Skocz do zawartości

Homologacja - skąd ją zdobyć....!!!! Proszę o pomoc....


aleksa32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich:)

 

U nas w Urzędzie mam same problemy z zarejestrowaniem przyczepy... :(

Załatwiłam już na prawdę wszystko przegląd opłaciłam US i nawet Pana Rzeczoznawcę... :( a On dziś w okienku mówią, że potrzebne jest zaświadczenie o homologacji przyczepy... :wacko:  ja już po prostu siły nie mam z kąd to załatwić dodam że moja przyczepka jest z Anglii Musketeer . Proszę poradźcie coś... :blagac:  :blagac:  :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć,mam wrażenie,że kiedyś miał ktoś już taki problem i z tego co pamiętam to istnieje możliwość napisania do producenta przyczepy podając mu wszystkie dane z tabliczki znamionowej oraz kopię umowy sprzedaży świadczącej o tym,że jesteś właścicielem a dane producenta znajdziesz w necie.

 

powodzenia Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z kąd adres....:( jestem załamana albo mówił, że skrócony odpis z homologacji od jakiegoś marszałka...??? :o:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta homologacja to jest 

National caravan certificate 

https://www.google.pl/search?q=certificate+caravan&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=TrvWUeW-NIrEsgaI9YCwDA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=653#tbm=isch&sa=1&q=national+caravan+certificate&oq=national+caravan+certificate&gs_l=img.12...9375.16518.0.18402.28.20.0.8.8.0.197.2225.6j14.20.0...0.0.0..1c.1.17.img.luy5QSyVqpo&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.48705608,d.Yms&fp=4d8acdf8ad8347f&biw=1024&bih=653&facrc=_&imgdii=_&imgrc=vr1bkGeV2X9axM%3A%3Bczszo-eLa0vNWM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg.docstoccdn.com%252Fthumb%252Forig%252F65558919.png%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.docstoc.com%252Fdocs%252F65558919%252FCaravan-Certificate-Ncc---DOC%3B1754%3B1240

 Nie ma wymogu ich posiadania do rejestracji poza granicami UK gdyż nie jest dokumentem rejestrowym, tylko potwierdzeniem , że dany model przyczepy został poprzez homologację brytyjską dopuszczony do ruchu i spełnia tamtejsze przepisy. 

.

Zapytaj w WK, czy ma kogoś kompetentnego na swoje miejsce pracy, gdyż pasożyt zajmuje wakat . 

Nawet jakbyś to miała, to w PL spotkasz się z wątpliwością czy taka budka może u nas jeździć ze względu na... drzwi po lewej stronie choćby.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich:)

 

U nas w Urzędzie mam same problemy z zarejestrowaniem przyczepy... :(

Załatwiłam już na prawdę wszystko przegląd opłaciłam US i nawet Pana Rzeczoznawcę... :( a On dziś w okienku mówią, że potrzebne jest zaświadczenie o homologacji przyczepy... :wacko:  ja już po prostu siły nie mam z kąd to załatwić dodam że moja przyczepka jest z Anglii Musketeer . Proszę poradźcie coś... :blagac:  :blagac:  :blagac:

Zwróć się pisemnie do jaśnie wielkiego urzędu o podstawę administracyjną (na piśmie) ich żądań w celu zarejestrowania przyczepki. Złóż także na piśmie skargę na ten urząd za utrudnianie procesu rejestracji, gdyż wymogi tego urzędu są wyssane z palca i nie odpowiadają artykułom w kodeksie administracyjnym. Jeżeli któryś z urzędasów przez to nie oberwie to będzie świetny temat na program do "Państwo w Państwie". Na Twoje pismo muszą odpowiedzieć podpierając się artykułami z prawa administracyjnego (gdzie nie ma takich artykułów). Możesz też się udać do innego urzędu komunikacji, gdzie nie robią problemów i znają prawo administracyjne. Gwoli ścisłości - do rejestracji przyczepki z Anglii jest potrzebna umowa,(z nią idziesz do urzędu o wydanie czasowych tablic na przegląd)  przegląd identyfikacyjny i techniczny. Mając to idziesz do urzędu o wydanie normalnych tablic i dostajesz dowód miękki na dwa tygodnie, a potem twardy. Mogą zażądać oświadczenia, że kupiona przyczepa była bez tablic, gdyż w Anglii nie ma obowiązku rejestracyjnego takich pojazdów (tam nie jest to pojazd). Zgodnie z prawem administracyjnym nie mogą żądać innych dokumentów i zaświadczeń. Dlatego w innych przypadkach należy prostować trzymających się stołka nie kompetentnych urzędników o podanie podstawy administracyjnej gdy chcą jakiś bzdur.

 

Podaj miejscowość w której ten niby kompetentny urząd działa.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biechówko > Świecie nad Wisłą :)

Świecie nad Wisłą...!!!!!!!!!!! :(

 

Zwróć się pisemnie do jaśnie wielkiego urzędu o podstawę administracyjną (na piśmie) ich żądań w celu zarejestrowania przyczepki. Złóż także na piśmie skargę na ten urząd za utrudnianie procesu rejestracji, gdyż wymogi tego urzędu są wyssane z palca i nie odpowiadają artykułom w kodeksie administracyjnym. Jeżeli któryś z urzędasów przez to nie oberwie to będzie świetny temat na program do "Państwo w Państwie". Na Twoje pismo muszą odpowiedzieć podpierając się artykułami z prawa administracyjnego (gdzie nie ma takich artykułów). Możesz też się udać do innego urzędu komunikacji, gdzie nie robią problemów i znają prawo administracyjne. Gwoli ścisłości - do rejestracji przyczepki z Anglii jest potrzebna umowa,(z nią idziesz do urzędu o wydanie czasowych tablic na przegląd)  przegląd identyfikacyjny i techniczny. Mając to idziesz do urzędu o wydanie normalnych tablic i dostajesz dowód miękki na dwa tygodnie, a potem twardy. Mogą zażądać oświadczenia, że kupiona przyczepa była bez tablic, gdyż w Anglii nie ma obowiązku rejestracyjnego takich pojazdów (tam nie jest to pojazd). Zgodnie z prawem administracyjnym nie mogą żądać innych dokumentów i zaświadczeń. Dlatego w innych przypadkach należy prostować trzymających się stołka nie kompetentnych urzędników o podanie podstawy administracyjnej gdy chcą jakiś bzdur.

 

Podaj miejscowość w której ten niby kompetentny urząd działa.

Świecie nad Wisłą...!!!!!!!!!!!  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Pan sugerował, że taki przepis wszedł 20 czerwca 2013 roku... :(

Zwracam wszystkie honory jeśli to prawda.

Tymczasem, jak można żądać dokumentu nie rejestrowego do zarejestrowania ?

Certyfikat ów nie jest dokumentem obowiązkowego posiadania przez właściciela.

No nie mogę tego pojąć albo nieporozumienie, albo po prostu głupi jestem i tyle.

.

Poszperam, może coś znajdę...

.

.

Edit:

Od dnia 20 czerwca obowiązuje kilka nowych przepisów.

Jest ich 6 (sześć) ale nic dotyczących WK ani ich petentów.

http://prawo.rp.pl/artykul/1021233.html

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit2 już nie wlazło.

Od 22 czerwca obowiązują nowe przepisy przy rejestracji przyczep lekkich typu SAM.

To na te pojazdy wymagane jest świadectwo homologacji.

Teraz musisz sprecyzować,czy określasz swoją budkę jako Sprite...., czy jako SAM i czy deklarujesz DMC < 750kG

Jeśli tak, to tym razem urzędas ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka nazywa się dokładnie Musketeer Sprite Clubmman waży 849kg i powiedz czy Ona musi mieć tą cholerną homologację....??? ;/ :(



Edit2 już nie wlazło.

Od 22 czerwca obowiązują nowe przepisy przy rejestracji przyczep lekkich typu SAM.

To na te pojazdy wymagane jest świadectwo homologacji.

Teraz musisz sprecyzować,czy określasz swoją budkę jako Sprite...., czy jako SAM i czy deklarujesz DMC < 750kG

Jeśli tak, to tym razem urzędas ma rację.

Przyczepka nazywa się dokładnie Musketeer Sprite Clubmman waży 849kg i powiedz czy Ona musi mieć tą cholerną homologację....??? ;/ :(

i jeszcze proszę wyślij mi link z tym przepisem to pójdę do nich w poniedziałek i im pokaże, że nie mają racji...

jeśli nie mają... OBY NIE MIELI... :blagac:  :blagac:  :blagac:  :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem tutaj, ale musiałem wyjść i więcej za przepisami precyzującymi nie szperałem.

Nie znalazłem zmian nt przyczep z UK, a odsetek rejestrowanych takowych, jest stokroć większy niż typu SAM, o których się jasno pisze i określa warunki rejestracji.

http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/urz-d-mst-warszawy-informuje

Poszperaj jeszcze na Forum Prawne

Idź tym tropem.



Przyczepka nazywa się dokładnie Musketeer Sprite Clubmman waży 849kg

...

 

Nie prawda.

Może słowo kluczowe w nazwie nie koryguje jak Google i nie znajduje w katalogach błędnego Clubmman .

Ma być Clubman

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem tutaj, ale musiałem wyjść i więcej za przepisami precyzującymi nie szperałem.

Nie znalazłem zmian nt przyczep z UK, a odsetek rejestrowanych takowych, jest stokroć większy niż typu SAM, o których się jasno pisze i określa warunki rejestracji.

http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/urz-d-mst-warszawy-informuje

Poszperaj jeszcze na Forum Prawne

Idź tym tropem.

 

Nie prawda.

Może słowo kluczowe w nazwie nie koryguje jak Google i nie znajduje w katalogach błędnego Clubmman .

Ma być Clubman

Masz rację...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wtorek jedziemy do Pani która zajmuję się rejestracją pojazdów zobaczymy co Ona wymyśli...:)

ponoć jest mega dobra w swoim fachu...:) oby wywalczyła rejestrację przyczepy...:):D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.