Skocz do zawartości

prosba o rady dla początkującego


mcmaly

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepa to TEC, jeżeli Ci odpowiada to trzeba obejrzeć.

Ja jestem chyba ślepy ale nigdzie nie widzę tego przedsionka, no chyba że oglądałeś już tą przyczepkę, ze zdjęc

trudno coś wywnioskować jeżeli chodzi o jej stan, no i jakim to sprzętem zamierzasz targać tą przyczepkę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1.

Posiadam holownik Kia Ceed SW MR10 1.6CRDI (chyba 116KM) .

Czy nie jest za slaby do ciagniecia przyczepy DMC ok 1000-1100kg?

Bez przyczepy nie ma najmniejszego problemu z podjazdami w obciążonym aucie, a jak wpłynie na taką jazdę przyczepa?

 

Plany to 2-3 razy w roku robic trase Lublin - okolice Wenecji, 3 tyg odpoczynku i powrót.

 

Myślę że mogę dobrze, bo z autopsji odpowiedzieć na o pytanie. 2 razy ciągnąłem ceedem SW 1.6 CRDi przyczepę o MW prawie 1000 kg, a DMC 1300. Jechałem na do CRO na Istrię, przez SLO. Kto zna tą trasę to wie że granica SLO/CRO na tej trasie jest na sporej wysokości i wjeźdża się tam niezłymi serpentynami. Z samochodem i jego mocą nie było żadnego problemu, jak i z temperaturą silnika, która nie ruszała w górę nawet pod największe podjazdy, a jechałem w VIII w ciągu dnia, a nie nocami.

Jazda bez najmiejszych problemów, choć na IV biegu (ja miałem skrzynię V, a Ty już chyba VI). Spalanie bardzo przyzwoite bo 8,0 na 100 kmów.

Dla niedowiarków napiszę, że katalogowo moc 115 KM, a moment 255 Nm. Po postawieniu mojego auta na hamownik przy przebiegu 100 kkmów wyszło 125 KM i 275 Nm, więc raczej do cepki starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam to ciągąć Galaxy z 2003r. 1.9 TDI 130KM z chipem- zakładam, że da radę nawet z 5 osób na pokładzie.

Dodatkowe zdjęcia otrzymałem na maila. Zastanawia mnie opis ogłoszenia, że można zamienić przycepkę na kampera.............nie za bardzo rozumiem, tzn wiem co to jest kamper, ale nie wiem na czym miałaby polegać zamiana?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam to ciągąć Galaxy z 2003r. 1.9 TDI 130KM z chipem- zakładam, że da radę nawet z 5 osób na pokładzie.

Dodatkowe zdjęcia otrzymałem na maila. Zastanawia mnie opis ogłoszenia, że można zamienić przycepkę na kampera.............nie za bardzo rozumiem, tzn wiem co to jest kamper, ale nie wiem na czym miałaby polegać zamiana? :)

Holownik spoko, napisane jest masa 850 kg :hmm: ciekawe czy to jest DMC. Zamiana ale to raczej za bardzo dużą dopłatą z jego strony, prawdopodobnie

sprzedający chce kupić kampera ale nie za taką kasę :]  No i musisz się liczyć że ta przyczepka nie ma stacjonarnego WC co nie jest

fajne ale też nie jakieś bardzo uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.