Skocz do zawartości

Jakie powinno być ciśnienie


maniek72

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się mieszczą w nadkolu to poza  minimalnie większym zużyciem paliwa na pewno nie wpłynie to negatywnie na trakcję.Ja te Hankooki wybrałem spośród kilkunastu modeli i jestem bardzo zadowolony.Dobre parametry za przystępną cenę.Ja jeżdżę też zimą i  mogę szczerze polecić.Spory zapas  obciążenia i nie zdarzyło mi się,żeby przyczepa "myszkowała".

Opony kupuję w Niemczech,bo są tańsze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Już pytałem o ciśnienie w towarówce, ale jeszcze jedna sprawa. Jakie mogę dać najmniejsze możliwe ciśnienie? Mam do przewiezienia duży ale bardzo delikatny ładunek, będzie jechał przypięty pasami na workach z sianem. Rozmiar kół 205/70 r14. Trasa ok 130km. Waga przyczepy ok 280kg ładunek z 30kg. Myślę o okolicach 1bara  czy można dać mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jacekzoo napisał:

Już pytałem o ciśnienie w towarówce, ale jeszcze jedna sprawa. Jakie mogę dać najmniejsze możliwe ciśnienie? Mam do przewiezienia duży ale bardzo delikatny ładunek, będzie jechał przypięty pasami na workach z sianem. Rozmiar kół 205/70 r14. Trasa ok 130km. Waga przyczepy ok 280kg ładunek z 30kg. Myślę o okolicach 1bara  czy można dać mniej?

sama przyczepa będzie skakała jak głupia , praktycznie bez obciążenia :o

musisz dobrać doświadczalnie , bo żeby ładnie jechać bez podskoków to prawie na flaku będzie trzeba jechać

bez próby nie będziesz miał odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn to wiem, tylko bardziej chodziło mi o to czy jest jakieś ciśnienie graniczne żeby na tym dystansie nie zajechać opon

Kurcze brakuje dosłownie 3cm żebym upchał to do samochodu :/

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Tzn to wiem, tylko bardziej chodziło mi o to czy jest jakieś ciśnienie graniczne żeby na tym dystansie nie zajechać opon

Kurcze brakuje dosłownie 3cm żebym upchał to do samochodu :/

jeszcze zależy czy masz opony C czy nie , na C pewnie bez ciśnienia będzie ładnie stać przy takim ciężarze, na osobowych siądzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w samochodzie z ciśnieniem 0,8 jakieś 60km i nic się nie działo, ale samochód był lekki i była to tylna opona. 

Możesz spróbować z tym 30kg ciężarem, ale co jakiś czas trzeba by sprawdzać czy opona się nie za bardzo grzeje. 

Jak miałem za mało powietrza przyczepie to za daleko nie zajechałem masa przyczepy zrobiła swoje i było małe bumm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo jest jak, jak zapakowałem ładunek to tak ciasno że ledwo noge wsadziłem żeby pas przeciągnąć. zrobiłem na 0,9bara. jakoś specjalnie nie siadły, w ogóle nie wyglądają że jest tak mało. po 25km mam pauze we wrocku to skontroluje czy coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko do podsumowania. Ładunek przeżył bez uszczerbku, opony się nie grzały a przyczepa w miare nie skakała. Także ciśnienie 0,9bara się sprawdziło, ale mam nadzieje ostatni raz taki eksperyment przeprowadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.