Skocz do zawartości

Obelink

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

wszelkie pytania dotyczace zakupów w Firmie Obelink bardzo proszę kierować pod adres:  support9@obelink.nl  lub  pod numer telefonu:  0031/543 477 884  lub na stronie  www.obelink.pl  w kontakt z nami Formularz kontaktowy.

 

Zapraszamy serdecznie

 

 

Ps. Korzystamy z usług firmy kurierskiej DPD w całej Europie.

 

Witam,

złożyłem zamówienie, zapłaciłem i brakuje mi czegoś takiego jak potwierdzenie zamówienia, e-mail z nr listu przewozowego, czegoś takiego co większość firm prowadzącyh sprzedaż internetową swoim klientom oferuje. Jest to można powiedzieć standard, którego brakuje mi w firmie Obelink. Nie wiem kiedy mogę się spodziewać przesyłki, a chciałbym to wiedzieć. 

 

To taka dygresja, którą być może firma Obelink zechce wykorzystać.

 

 

Zgadzam się oczywiście z innymi forumowiczmi, że koszty przesyłki są bardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Forumowiczu,

 

bardzo prosze o kontakt ze mna wraz z numerem zamówienia na e-mail:support9@obelink.nl lub telefoniczny.

 

Postaram sie jak najszybciej udzielić panu informacji. 

Od paru dni sporadycznie wpływaja informacje, że klienci nie dostają automatycznej informacji z naszego systemu.

 

bardzo dziekuje za Pańską uwage postaramy sie jak najszybciej usunac ten problem .

 

Jeżeli chodzi o koszty przesyłki sa one przewidziane na każdy rodzaj przesyłki bez wzgledu na wage oraz ilosc paczek.

Zdecydowanie nie opłaca sie robić zakupów w naszym sklepie on-line na pojedyncze, drobne artykuły i płacić wysokie koszty wysyłki.Nie ma to najmniejszego sensu ale jezeli klient zamawia przedsionek (5 paczek) i do tego jeszcze inne wieksze lub mniejsze artykuły to zdecydowanie mu sie to opłaca.

 

Prosze pamietać, że na rynku Polskim jestesmy od niedawna tzn. od marca. Wszelkie sugestie od Państwa moga poprawić funkcjonowanie polskiej strony oraz poprawić jakosc oferowanych przez nas usług. Bardzo prosze wysylać e-mail na adres:support9@obelink.nl

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Forumowiczu,

 

bardzo prosze o kontakt ze mna wraz z numerem zamówienia na e-mail:support9@obelink.nl lub telefoniczny.

 

Postaram sie jak najszybciej udzielić panu informacji. 

Od paru dni sporadycznie wpływaja informacje, że klienci nie dostają automatycznej informacji z naszego systemu.

 

bardzo dziekuje za Pańską uwage postaramy sie jak najszybciej usunac ten problem .

 

Jeżeli chodzi o koszty przesyłki sa one przewidziane na każdy rodzaj przesyłki bez wzgledu na wage oraz ilosc paczek.

Zdecydowanie nie opłaca sie robić zakupów w naszym sklepie on-line na pojedyncze, drobne artykuły i płacić wysokie koszty wysyłki.Nie ma to najmniejszego sensu ale jezeli klient zamawia przedsionek (5 paczek) i do tego jeszcze inne wieksze lub mniejsze artykuły to zdecydowanie mu sie to opłaca.

 

Prosze pamietać, że na rynku Polskim jestesmy od niedawna tzn. od marca. Wszelkie sugestie od Państwa moga poprawić funkcjonowanie polskiej strony oraz poprawić jakosc oferowanych przez nas usług. Bardzo prosze wysylać e-mail na adres:support9@obelink.nl

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Muszę stwierdzić, że reakcja firmy Obelink na mojego posta na tym forum była bardzo szybka.

 

Zanim zdążyłem przeczytać ww odpowiedź, zadzwoniła do mnie miła  Pani i wyjaśniła chwilowe problemy z transferem danych.

 

Zanim skończyliśmy rozmawiać dostałem e-maila z numerami przesyłek ( towar był za duży na jedną paczkę dlatego "przesyłek").

 

Jeżeli zamawiamy coś dużego to płacimy  jedną  stawkę  zamiast za każdą paczkę w przesyłce.

 

Trochę to tłumaczy te koszty transportu.

 

Dziękuję za rozmowę i wypatruję kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić, że reakcja firmy Obelink na mojego posta na tym forum była bardzo szybka.

 

Zanim zdążyłem przeczytać ww odpowiedź, zadzwoniła do mnie miła  Pani i wyjaśniła chwilowe problemy z transferem danych.

 

Zanim skończyliśmy rozmawiać dostałem e-maila z numerami przesyłek ( towar był za duży na jedną paczkę dlatego "przesyłek").

 

Jeżeli zamawiamy coś dużego to płacimy  jedną  stawkę  zamiast za każdą paczkę w przesyłce.

 

Trochę to tłumaczy te koszty transportu.

 

Dziękuję za rozmowę i wypatruję kuriera.

 Faktycznie. Z Panią z firmy obelink bardzo miło się rozmawia. Jest bardzo chętna do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Postaram się odnowić temat i zapytać.

Jak wygląda sprawa zapłaty przy zamówieniu jak nie posiadam konta walutowego?

Czy pieniążki przesyłam w złotówkach na teren PL? Czy inaczej? Jeśli tak, to jak?

Może ktoś z forumowiczów mi podpowiedzieć co robił już zakupy, a może kolega Obelink - choć temat był dawno nie aktywny jak widać?

Nie robiłem jeszcze żadnych zakupów w sklepach ani na aukcjach internetowych, po za terytorium PL, - dlatego pytam, bo nie wiem.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów w 2015 roku.

 

Faktycznie wielu klientów zadaje to pytanie. Po wrzuceniu do koszyka wybranych artykułów możemy zarejestrować się jako gość i wpisujemy adres e-mail następnie dane personalne. Następnie wybieramy jeden z trzech rodzai płatności: przelew bankowy, kartą płatniczą lub poprzez PayPal. Wpisujemy dane banku (przelew bankowy) i potwierdzamy. Korzystamy z konta złotówkowego ale mimo wszystko ostateczna kwota ukaże się nam w walucie euro, ponieważ nasz bank znajduje się w Holandii. Należy pamiętać o opłatach związanych z transferem przekazu bankowego oraz o przewalutowaniu. W zależnosci od banku opłaty są bardzo zróżnicowane. Wygodna jest opcja SEPA - niski koszt za wysyłę przekazu bankowego do krajów Unii Europejskiej. Decydując się na płatność przelewem bankowym należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pod uwagę należy wziąć czas transferu przelewu bankowego z banku do banku. Przygotowanie paczki do wysyłki następuje dopiero po zaksięgowaniu w naszym programie zapłaty klienta.

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć ten temat.

 

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do naszego sklepu on-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w złotówkach są bardzo nieaktualne i po nierealnym na dzień dzisiejszy kursie. Wiem bo ostanio robiłem w Oberlink spore zakupy i niemile mnie zaskoczyło gdy paypal zamienił mi kwotę na euro a ta miała niewiele wspólnego z tą w złotówkach podaną na stronach sklepu. Nie traktujecie poważnie klientów z Polski :( Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry

 

W sklepie on-line ceny ustawione są na prawie 4,18zł za 1 euro. Program nie reguluje automatycznie każdego dnia podanych cen w zależności od wzwyżu lub spadku waluty euro. Każdy bank w Polsce przelicza po własnym kursie i w zależniości od tego zakupy mogą się okazać korzystne lub nie. Niestety prawdą jest, że jest niemiła niespodzianką płacić więcej za zakupy spowodu kursu waluty lecz są to sprawy nie do przeskoczenia. Firma Obelink nie posiada siedziby ani konta bankowego w Polsce i dlatego za każdym razem nastepuje przewalutowanie. Rozwiazaniem z pewnością jest płacenie z konta walutowego, ale nie każdemu takie jest potrzebne. Również zgadza się, że nie każdy klient w momencie robienia  zakupów myśli o kursie walut. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosze o kontakt telefoniczny (0031543 -477873 kontakt w jęz.polskim ) lub e-mail ze strony Obelink.pl.  

Dostawaliśmy bardzo wiele informacji od zadowolonych klientów z Polski, gdy kurs euro był poniżej 4 zł. W dniu dzisiejszym najwyższy kurs sprzedaży  jest w Banku Millennium bo aż 4,14 zł a najniższy 3,98 w banku City Handlowy.

Z podobną sytuacją spotykają się klienci z Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii lub każdego innego kraju gdzie nie obowiązuje waluta euro.

 

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestem właścicielem namiotu Obelink i niestety przestrzegam przed nią - firma nie traktuje klientów w Polsce dobrze. Mój namiot, pierwszy raz rozłożony, w następny dzień przy lekkim deszcz zaczął przeciekać. Reakcja firmy: wysłali mi zestaw do samonaprawy - w Warszwie będę ustawiał naprawiał, czekał aż spadnie deszcz :).

Po odesłaniu napisali, że mi go naprawią - a myślałem że zapłaciłem za dobry namiot. Oczywiście ani słowa o zwrocie kosztów wysyłki (ponad 100zł sic)

 

Drodzy przyszli klienci, pamiętajcie że przy zakupie czegokolwiek, najważniejsze jest jaki serwis gwarantuje firma, jak obsługuje klientów i jak podchodzi do samej gwarancji.


Chciałem dodać, że Obelink nie zwróci mi straconych wakacji, czasu i pieniędzy. A słowa przepraszam to nie znają ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miesiąc temu kupiłem w Obelinku 2 krzesła Dukdalf Limbo po promocyjnej cenie za które zapłaciłem 604 zł. razem z przesyłką.

Przesyłka doszła bardzo szybko, solidnie zapakowana razem z dokumentami gwarancyjnymi.Zakup opłaciłem przed wysłaniem.

Kontakt z przewoźnikiem miałem bardzo dobry.

Jeżeli Obelink będzie miał w sprzedaży interesujące mnie rzeczy to kupię je bez wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem u nich przedsionek (potrzebny był mi na wyjazd) , płatność została zaakceptowana i czekałem na przesyłkę, po kilku dniach okazało się że jednak nie zaakceptowali platnosci o czym nie zostałem poinformowany i jak głupi czekałem na paczkę, niestety musiałem zrezygnować z zakupu,w czasie rozmowy telefonicznej zupełne olewanie sprawy . Pierwszy i ostatni raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.