Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ten z Juli po trzech sezonach z czego dwa pod drzewem wygląda jak nowy. Ostatni sezon przyczepa stała na odkrytej przestrzeni narażona na słońce i wiatr i żadnych uszkodzeń. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie jest odrobinę lepiej ale mnie ratuje to, że stoi pomiędzy dwoma murowanymi garażami, za plecami mam żywopłot. Myślę, że sporo spustoszenia może robić słońce, promieniowanie uv i wiatr. (...)

Bez wątpienia, największym niszczycielem jest tu wiatr i słońce - cepa stoi non-stop na otwartej przestrzeni. Stąd efekty.

 

Wg mnie masz niezły wynik bo rocznie zabezpieczenie przyczepy kosztuje Cię niewiele ponad 100 zł! Pewnie jeszcze jeden sezon wytrzyma, a za rok kupisz nowy. Mój wyglada jakby miał jeszcze długi podziałać - dzięki osłonięciu od wiatru.

Dlatego też mocno nie płaczę a jedynie zaznaczam zauważone mankamenty...  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzewam temat przygotowania przyczepy do sezonu zimowego.  W przyczepie na dachu mam wystajacą ponad powierzchnę dachu -  oprócz okien dachowych i kominka -  antenę TV.  Jest ona na stałe przykrecona.  Moją wątpliwoscia jest - jak połozyc na to  pokrowiec - bo wyjdzie z tego ładny "garb".  Czy ktos ma własne pomysły wynikające z doświadczenia - z wykluczeniem "demontazu" anteny.     Chyba ze trzeba bedzie tak zrobić, bo i tak z niej nie korzystam !  A w to miejsce wstawić jakis kolejny wywietrznik dachowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka masz antenę. Ja mam takie UFO ale bez szpikulca na górze. Spokojnie pod pokrowcem stał kamper zimą i nic się nie stało. Mam pokrowiec z JULA i jest ok. Jedyna wada to zwierzaki które mi zrobiły dwie dziury na dole pokrowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Krótkie pytanko odnośnie zakładania pokrowca: czy konstrukcję na dachu (odwrócone T) ze styropianu lepiej położyć bezpośrednio na blachę czy podłożyć jakiś materiał (filc, bawełnę lub agrowłókninę do przykrywania roślin) ? nie chcę przez nadgorliwość strzelić sobie w kolano, bo np materiał może nasiąknąć wilgocią i wtedy skutek zamiast ochronnego może być wręcz przeciwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat przygotowania przyczepy do sezonu zimowego.  W przyczepie na dachu mam wystajacą ponad powierzchnę dachu -  oprócz okien dachowych i kominka -  antenę TV.  Jest ona na stałe przykrecona.  Moją wątpliwoscia jest - jak połozyc na to  pokrowiec - bo wyjdzie z tego ładny "garb".  Czy ktos ma własne pomysły wynikające z doświadczenia - z wykluczeniem "demontazu" anteny.     Chyba ze trzeba bedzie tak zrobić, bo i tak z niej nie korzystam !  A w to miejsce wstawić jakis kolejny wywietrznik dachowy ?

Starą oponę samochodową nałóż  na antenę,komin itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam cały czas wątpliwości co do ubierania przyczepy w pokrowiec. Z jednej strony osłoniłbym ją chętnie przed jesienno-zimowym brudem, a z drugiej trochę się obawiam wilgoci. Jak się zdecyduję to chyba na ten z Juli na próbę. W moim przypadku różnica 50 zł, a przynajmniej koledzy zeznawali ze jest ok.

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o 50 zł.

Z życiowego doświadczenia wiem, że coś produkowanego przez lata w tej samej cenie nie zdrożało dlatego, bo zdziadowiało.

Koledzy pisali wyżej, że zeszłoroczny zakup już się zaczyna rozpadać. Super to były te co mają teraz kilka lat.

Tak właśnie sobie myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.