Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Witus, taśma po odklejeniu może Ci uszkodzić laminat na dachu. Przy remoncie zabezpieczałem przyczepę plandeką, którz przylejałem do dachu taśmą i niestety po oderwaniu są ślady.

Faktycznie teraz sobie przypomniałem, że ta taśma trzyma jak cholera :) no nic na wiosnę będę delikatny ... Dzięki za ostrzeżenie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może lepiej jednak odkleić teraz na świeżo zanim klej wejdzie w kilkumiesieczna reakcje z poszyciem... Choć wiem i rozumiem ze się nie chce ;-)

Zwłaszcza ze dach wyszorowany i nie trzyma się brudu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z dużym opóźnieniem, ale czas pokazać i mój pokrowiec.....

 

Sprawa raczej edukacyjno-pouczająca:

 

 

Przyczepa ma rozmiar:

 

550cm

230cm

 

 

Po wcześniejszych pytaniach na forum wybrałem CARPIONT

Roz. L. 

610 cm

250 cm 

 

więc 20cm za szeroki i 60cm za długi

 

 

Jakie było moje zdziwienie gdy nie mogłem założyć pokrowca??????

Napięty jest jak struna i pewnie dłużej niż 1-2 sezony nie posłuży..... :(

 

 

Podejżewam błąd w produkcji, lub bład przy pakowaniu towaru, na samym pokrowcu nie ma metki z rozmiarem, info o rozmiarze jest jedynie na pudełku..... Więc uważajcie!!!!!!!!

post-17360-0-58732900-1421080823_thumb.jpg

post-17360-0-14180600-1421080891_thumb.jpg

post-17360-0-69894400-1421081017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, ale:

1. Przyczepa ma 550cm, bagażnik ok.. 30cm., a pokrowiec jest na przycze 610cm! :(

2. Bagażnik nie jest tu winien.... Jak widzisz pokrowiec jak jakby był za krótki po podłodze i za niski z przodu przyczepy.Napięty jak struna jest kant przy bakiście. Przy bagażniku wszystko wisi luźno na tyle, że musiałem to przewiązać....

Edytowane przez Michalcc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale po obróceniu pokrowca, raczej nie rozciągnie się...... Problem leży w długosci pokrowca po podłode przycepy.... :(

 

Mi wydaje się, że to błąd produkcji, lub błąd w pakowaniu...... On w końcu powienien być też 20cm za szeroki, a jak widać jest na styk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwage na zapięcia pasków, powinny byc po lewej stronie przyczepy.

A czy to reguła? U mnie też deko dziwnie się układa, ale na chłopski rozum zapięcia po lewej to nie ma wejścia do p-py :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to reguła? U mnie też deko dziwnie się układa, ale na chłopski rozum zapięcia po lewej to nie ma wejścia do p-py :?

Nie wiem, ale u mnie tak wyszło jak zauważyłem od środka pokrowca gdzie opisany jest FRONT... No i pokrowiec lepiej się ułożył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie założyłeś pokrowiec. Zamki są (niestety) po lewej stronie, więc jeśli ktoś ma angielkę dostanie się do środka otwierając zamki. W przypadku przyczepy z wejściem po prawej niestety trzeba zsunąć pokrowiec częściowo, aby wejść do środka. Na wiosnę planuję zatrudnić żonę z jej wierną maszyną i wyciąć otwór w pokrowcu po prawej stronie, wszyć długi zamek, aby wchodzić do środka otwierając tylko ten kawałek o rozmiarach drzwi.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki z Łodzi jest to już drugi dedykowany dla N126N , poprzednio miałem N126E i przez 2 zimy zakładałem też taki pokrowiec - jest super , przyczepka na wiosnę czyściutka , żadnych przytarć , w każdej chwili można rozpiąć zamki i wejść do przyczepki - polecam ( Polski producent )

post-4393-0-08833300-1421708109_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mówię od kilku lat. Ale Julę mam niedaleko.

śpieszę donieść że wiatka stoi a buda pod wiatką ........ fotkę innym razem wkleję. 

Oczywiście wiatka nijak nie chciała wyjść 1500zł (gdzieś na forum był taki kosztorys) ale na niebanalną cenę końcową może mieć wpływ to że moja ma 12 metrów na 4,5 czy jakoś tak. (długości jestem pewien bo jest 2 metry za krótka żeby weszła buda i jeden holownik .... holownik wystaje) 

Z wiatki jestem średnio zadowolony bo i tak buda brudna jak nieboskie stworzenie ............ ale nic to jak sąsiedzi się oswoją to się ściany dorobi i będzie git :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpieszę donieść że wiatka stoi a buda pod wiatką ........ fotkę innym razem wkleję.

Oczywiście wiatka nijak nie chciała wyjść 1500zł (gdzieś na forum był taki kosztorys) ale na niebanalną cenę końcową może mieć wpływ to że moja ma 12 metrów na 4,5 czy jakoś tak. (długości jestem pewien bo jest 2 metry za krótka żeby weszła buda i jeden holownik .... holownik wystaje)

Z wiatki jestem średnio zadowolony bo i tak buda brudna jak nieboskie stworzenie ............ ale nic to jak sąsiedzi się oswoją to się ściany dorobi i będzie git :-)

Czekamy na zdjęcia. Też muszę w końcu się zabrać za wiatę. Z drugiej strony jak tak ma zima wyglądać to niepotrzebnie pokrowiec zakładałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.