Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Stont inont, ja też miałem docięty styropian i oszlifowany, co by obłe kształty miał, a jednak w miejscu styropianu jest deko bardziej " zużyty" materiał pokrowca, właśnie z tego względu, że cała strona "wisi" właśnie na nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie na nim to będzie,na krawędzi przyczepy się wspierał... Tak czy siak kontakt jakiś,być musi i tego się nie uniknie. Ps trzymajcie kciuki jutro, powinna się wyjaśnić sprawa wiaty na zimowisko :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Morzna" zrobić to, co ja planuję. Otóż rozłożę styropian na wysokość kominka na całej powierzchni dachu, wytnę tylko dziurkę na kominek i końcówkę masztu antenowego. Kupię po prostu w markecie całą paczkę. Dzięki temu pokrowiec będzie jednakowo się układał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie faktycznie, jak napisał @Kritofer "ludzie litości" chcecie tu czy tam wykładać styropianem. gdyby nie było wywietrznika, to przecież okna też odstają.

To co cały dach będziecie wykładać styropianem i to o różnej grubości biorąc pod uwagę wywietrznik, okna?

A czy nie lepiej już zainwestować w te miejsca folie bąbelkową i również dobrze naciągnąć pokrowiec a w razie dużych opadów śniegu po prostu go zmieść?

To co ja mam powiedzieć "biedny żuczek" jak u mnie antena wystaje ok. 30 cm? - tez mam kłaść styropian na cały dach o długości prawie 5,5 m?

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie , to ja tylko stwierdzam fakt, że mimo podkładania w miejsce kominka i tak zostało odciśnięte piętno na materiale przez to że grzybek jest prawie na krawędzi dachu i niestety cała jedna strona wisi na podkładce ze styropianu .Pewnie warunki atm. zrobiły swoje (wiatr itd). Nie zamierzam nic więcej podkładać...A w miejscach okienek sufitowych nie powstają praktycznie żadne naprężenia i tam materiał leży w miarę swobodnie, więc po co tam podkładać ? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie , to ja tylko stwierdzam fakt, że mimo podkładania w miejsce kominka i tak zostało odciśnięte piętno na materiale przez to że grzybek jest prawie na krawędzi dachu i niestety cała jedna strona wisi na podkładce ze styropianu .Pewnie warunki atm. zrobiły swoje (wiatr itd). Nie zamierzam nic więcej podkładać...A w miejscach okienek sufitowych nie powstają praktycznie żadne naprężenia i tam materiał leży w miarę swobodnie, więc po co tam podkładać ? :niewiem:

Może dać trochę luzu pokrowcowi, nie opasać tak mocno. U mnie nic się nie przetarło. Fakt, że na moją nie wieje bo stoi przytulona do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grzybek przeciera to można to miejsce podkleić od spodu pokrowca zwykłą cienką gumą na butapren. Nawet stara dętka nalepiona od spodu materiału załatwia sprawę. To nie kosztuje wiele, a uszczelni i wzmocni. Brak "oddychania" na tak małym kawałku nie ma żadnego znacznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę dobrać rozmiar pokrowca.....

 

Chcę kupić pokrowiec CARPOINT ze względu na dobre opinie jakie można o nim przeczytać na naszym forum.

 

 

 

Przyczepa ma rozmiar:

 

Szerokość - 230cm

Długość - 550cm + bagażnik rowerowy ok. 35cm - ok. 585cm

 

 

 

Pokrowce Carpoint:

 

Roz. M. - Szer. 250cm ; Długość 550cm   -- Gdyby nie bagażnik to prawie ideał!

 

Roz. L. - Szer. 250cm ; Długość 610cm -- 20cm za szeroki i ok. 20cm na długi

 

 

 

 

Mogę kupić rozmiar L, czy szukać pokrowców u innych producentów?

Edytowane przez Michalcc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę dobrać rozmiar pokrowca.....

 

Chcę kupić pokrowiec CARPOINT ze względu na dobre opinie jakie można o nim przeczytać na naszym forum.

 

 

 

Przyczepa ma rozmiar:

 

Szerokość - 230cm

Długość - 550cm + bagażnik rowerowy ok. 35cm - ok. 585cm

 

 

 

Pokrowce Carpoint:

 

Roz. M. - Szer. 250cm ; Długość 550cm   -- Gdyby nie bagażnik to prawie ideał!

 

Roz. L. - Szer. 250cm ; Długość 610cm -- 20cm za szeroki i ok. 20cm na długi

 

 

 

 

Mogę kupić rozmiar L, czy szukać pokrowców u innych producentów?

ja mam przyczepe też z bagażnikiem w sumie 490dł kupiłem 5,20 manfula z pasami i jest ok,nie trzeba sie szarpać przy zakładaniu a na tzw grzybek założyłem gąbkę 7 cm  :]  :]  :]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zapakowałem przyczepę na zimę. Rozpoczynam drugi rok testów :).

 

Tym razem poszło prościej z zakładaniem. Na dach wrzuciłem żonę, która najpierw dokładnie umyła dach, ja resztę przyczepy. Rozszczelniliśmy wszystkie okna. Następnie żona znów na dach i z dachu rozpoczęła zakładanie pokrowca.

 

Miło i przyjemnie.

 

Kominek zabezpieczony fragmentem karimaty. Ze styropianem za dużo zachodu. Przyklejona do dachu karimaty uprościła cały proces.post-373-1415774905,05_thumb.jpg

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.