Skocz do zawartości

Pokrowiec na przyczepę - sprawdzian po zimie


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przyczepa po raz pierwszy zimowała pod chmurką. Przykryta była pokrowcem Manful, który kupiłem na allegro. W weekend kiedy ją "rozpakowałem" zobaczyłem, że szyby są niezmatowione, czyli ok. Niestety w jednym miejscu materiał przetarł się na kominku od ogrzewania, pomimo że komin zabezpieczony był szmatką. Pod spód dostało się trochę wilgoci, ale nie spowodowała ona żadnych szkód, bo materiał jest paroprzepuszczalny. Niestety będę musiał wykombinować jakąś łatę i wzmocnienie w tym miejscu. Tak więc wystawiam jedynie mocną tróję dla pokrowca. Trochę za szybko się przetarł niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moja przyczepka również była pierwszy raz pod kapturem. Nie pamiętam jego nazwy ale jestem bardzo zadowolony. Wewnętrzna warstwa jest miła w dotyku przez co też nie mam porysowanych okien. Zewnętrzna mimo że "dziurkowana" nie przepuszcza wody. 

Zaskoczyło mnie jak szybko schnie taki pokrowiec. 

Ja starałem się go dobrze naciągnąć takimi paskami spinającymi aby podczas wietrznej pogody za dużo nim nie majtało. Może Twój właśnie dlatego się przetarł na kominku bo szarpało nim podczas wiatru  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się przykryć ją starannie. Zabezpieczyłem wszystkie rogi i ostre elementy, a przetarło się na obłym kształcie komina. Trudno. Zrobi się łatkę i będzie ok.

Paweł , między kominek a nową łatką podłóż kawałek pianki ,coś w rodzaju otuliny do rur i będzie dobrze.

Najważniejsze ,że szyby masz nie porysowane bo dziurka w pokrowcu to pikuś przy zniszczonych szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tą pianką. Dzięki!

Druga opcja, to odpowiednio gruby( wysokość kominka) styropian i wyciąć w nim otwór o średnicy kominka i założenie go na dach przyczepy.

Duża powierzchnia styropianu zapobiegnie przetarciu pokrowca. Przed założeniem styropianu dobrze by było na kominek założyć woreczek  owinięty gumką aby okruchy styropianu nie dostały się do komina . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zabezpieczaniem szyb zawsze warto to zrobić niezależnie od jakości pokrowca. Zwłaszcza gdy w pobliżu zimowania przyczepy jest piach.  Wiatr taki piach potrafi wdmuchać pod plandekę , a w tym runie będzie się dobrze trzymał. Jeśli przypadnie to w odcinku szyby to masakra.

 

Z właśnie takim problemem boryka się teraz mój kolega ze swoją  przyczepą.

Ma postawioną  na stałe nad jeziorem z piaszczystą  plażą . Kiedy cepa stała sama to wiatr był dość "łaskawy" Teraz stoi w towarzystwie 2 innych cepek po bokach. Zmieniła się  cyrkulacja wiatru i już  w zimę  zaobserwował zaspy śniegu nawiewane między cepami. Wiosną  śnieg zastąpił piaseczek  Ten piaseczek dostał mu się pod plandekę i ma miejscami blachę alu do gołego wytarte a szybę  boczną do totalnej polerki. 

 

Takim idealnym zabezpieczeniem szyb jest folia transportowa. Jest to gruba folia samoprzylepna , Jej klej wyśmienicie przywiera do płaszczyzn gładkich , a zerwanie folii jest łatwe i nie pozostawia śladów. Rolka starczy na kilka /kilkanaście zimowań. Warto zastosować nawet pod najlepszą  plandekę jeśli ma ona kontakt z powierzchnią  szyby by spać  w zimę spokojnie. 

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie plandeką tylko pokrowcem do tego przeznaczonym. Najczęściej dwu lub więcej warstwowym.

Ja miałem pod plandeką ze słynnej  biedronki i miała się całkiem nieźle. Tylko trzeba uważac na "oczka" aby nie porysowały cepki i okien!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby się sprawdziły ale po 2 latach dziura nad kominkiem jest na wylot i nie wróżę mu trzeciej zimy żeby przeżył , ponadto mój był troszkę droższy bo XL ;-) 

w tym roku może budzie zafunduję stały garaż lub ewentualnie ostatni rok w pokrowcu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.