Skocz do zawartości

Viatoll Przestroga dla Wszystkich pow. 3,5T.


tomek_jaz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na przedniej szybie przyczepy działa :) - na zwykłych bramowicach niestety za daleko by otworzyć szlaban na autostradzie.

tomek_jaz mam dokładnie taki sam problem jak ty, byłem w Peugeot po pismo że szyba jest metalizowana, okazało się że niestety nie jest ani metalizowana ani aerotermiczna, wiec niestety nie mogę się starać o urządzenie z anteną zewnetrzną. Powiem wprost paranoja.

Edytowane przez rafal.wosik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedniej szybie przyczepy działa :) - na zwykłych bramowicach niestety za daleko by otworzyć szlaban na autostradzie.

tomek_jaz mam dokładnie taki sam problem jak ty, byłem w Peugeot po pismo że szyba jest metalizowana, okazało się że niestety nie jest ani metalizowana ani aerotermiczna, wiec niestety nie mogę się starać o urządzenie z anteną zewnetrzną. Powiem wprost paranoja.

To nie jest paranoja oni to mają po prostu w :pupa:

Dobrze że u mnie znalazło się jednak miejsce gdzie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bramownicach bywają kamery i niekoniecznie musi „jelenia” złowić ITD., bo gdzieś na Forum czytałem, o przysłanych zdjęciach i związanych z tym roszczeniach na rzecz Viatoll.

Szpicle podglądający Cię przez kamery, mogą nie wiedzieć, że zestaw przekracza 3,5 t. i na tym opieram swoją nadzieję, że przyjazne państwo , nie dostrzegło popełnionego wykroczenia.

Zastanawiam się, nad ewentualną linią obrony w sądzie, gdybyś oczywiście nie zechciał wesprzeć budżetu ich państwa datkiem rzędu marnych 90.000 zł ?

Przede wszystkim, to poproś, o biling połączeń, by wykazać, że łączyłeś się z Viatollem, podczas feralnej podróży.

Mam nadzieję, że rachunek za doładowanie Viaboxa masz lub zapłaciłeś kartą i jakby co, to dostaniesz potwierdzenie, że zapłaciłeś haracz.

Zaświadczenia, od lekarzy, mogą okazać się zbędne, bo ten system ma nas wykończyć więc względy zdrowotne tylko robotę tą ułatwiają.

Większość adwokatów, to nadęci ignoranci ale powinieneś wziąć takiego, by nie przepadły Ci jakieś terminy odwoławcze.

Dalsza linia obrony, to sprawy techniczne.

Należy wypunktować, że nie jesteś ekspertem, od zasad działania tego pudełka ale przed jego otrzymaniem, Viatoll kazał Ci okazać dowód rejestracyjny pojazdu i jak mógł z niego wykapować numer Twojego EURO, tak powinien po numerach VIN wiedzieć, że samochód ma metalizowaną szybę – tym sposobem Viatoll wcisnął Ci pudełko, nie przystosowane do Twojego samochodu, a więc popełnił błąd zaniedbania.

Zasugeruj, że Viatoll powinien osobiście i fachowo montować każde pudełko, bo sprawa jest jak widać zbyt poważna z powodu bandyckich kar za przejechanie bramki bez opłaty.

Kolejną sprawą jest nieczytelność urządzenia i Twoja wada słuchu lub głośna muzyka w samochodzie, a może „pikanie” gier, którymi bawiły się dzieci ?

Pikało, więc myślałeś, że jest O.K.

Viatolla stać było na wybudowanie bramownic ale nie starczyło mu już kasy na tablice ostrzegawcze, że zbliżasz się do punktu pobierania opłat i należy sprawdzić działanie Viaboxa na „testowej” bramce, jaka powinna stać przed każdą płatną – czy takie zaniechanie nie jest próbą wyłudzenia kar, od nieświadomego zagrożenia kierowcy ?

Gdyby Viabox nie był pułapką na użytkownika, to miałby ekran informujący o stanie urządzenia, czy jest włączone i ile mamy na koncie, a ewentualne reklamacje umożliwiałaby karta pamięci sprzężona z GPS, rejestrująca nasze trasy i mijane bramki – brak takiego urządzenia stawia kierowców w nierówno rzędnej sytuacji wobec Viatoll.

Viatoll  to szemrany interes, jak widać z powyższego i uważam, że powinien się tym zająć Rzecznik Praw Obywatelskich.

Osobiście uważam, że wszystko w tym kraju działa na zasadzie Viaboxa więc po wyczerpaniu drogi prawnej w Polsce, możesz pisać do Trybunału Europejskiego, gdzie siedzą kolesie tych, co na nich skarżysz.

Kiedy już nic nie pomoże, zniszczą Ci firmę, a komornik uśmiechnie się do Ciebie poprzez wizjer w drzwiach, możesz próbować pójść w ślady Lenina i zmienić porządek tego świata.

Karawaning jest sportem ekstremalnym, o czym nie wszyscy wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że jest aluminiowa jak w Renówkach :)

Niema znaczenia z jakiego jest metalu , Aluminium także działa  wyśmienicie jak ekran  więc te fale się  nie przecisną  przez klapę  bagażnika jeśli ekranuje je już  siatka wtopionego w szybę drutu ogrzewania.  

 

Te zestawy z anteną  powinny być  bez łaski. A to że stawiają  jakieś  wymogi i trzeba im udowadniać  zasadność wyboru zestawu z anteną to już  jest po prostu kur...wo. 

 

Choć  nie obejmują  mnie wymogi tej całej paranoi to mam nadzieje że ten proceder w końcu się  skończy a winni bekną za te numery. 

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonom blacha nie przeszkadza, naprawdę tak kiepskiej mocy są te pudełeczka ? Nie ma się co przejmować wymienią na sprawne i będzie ok, czemu zakładać, że przyjdzi jakiś mandat jeżeli nie było zatrzymania, a autko wcześniej nie miało viatola. Będzie ok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czemu zakładać, że przyjdzi jakiś mandat jeżeli nie było zatrzymania, a autko wcześniej nie miało viatola. Będzie ok !

Na niektórych bramownicach są kamery (lub aparaty fot), które rejestrują przejeżdżające pojazdy. Miałem okazje obejrzeć taką fotkę i mogę stwierdzić, że jakościowo biła na głowę fotę z fotoradaru. A wiadomo, jak na zdjęciu będzie widoczny Viabox a nie będzie zarejestrowanej opłaty to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Współczuję Tomkowi jego opisanej sytuacji i rozterek nim targających.

Nasuwa mi się jednocześnie mała refleksja.

Nie negując tego wszystkiego, co na temat systemu Viatoll i "skrzyni" ViaBox zostało na forum napisane (sam również podzielam te wszystkie opinie), zastanawiam się, dlaczego w tak istotnej kwestii, tak wiele osób nie czyta uważnie choćby tej krótkiej instrukcji obsługi.
Moim zdaniem, warto (wypada) też wiedzieć co nieco na temat posiadanego samochodu :hmm: .

Czy przednia szyba jest metalizowana, to informacja podobnej wagi, jak ta, "czy tylna szyba jest ogrzewana", a teraz

okazuje się, że nawet większej.
Przypuszczam, że odsetek osób, które wiedzą o posiadaniu ogrzewanej szyby tylnej jest znaczny.
Dlaczego więc nie interesujemy się szybą przednią :niewiem:  ?
Gdy odbierałem swój ViaBox, to byłem pytany, czy nie mam przypadkiem szyby metalizowanej, a było to jeszcze na samym początku wchodzenia systemu. Fragment instrukcji, który zamieszczam, również pochodzi z tamtego okresu.
Wiedząc, że mamy taką szybę, powinniśmy poprosić o odpowiednie urządzenie, lub je wymienić, zaraz po przeczytaniu instrukcji, czyli jeszcze przed montażem i pierwszą trasą.

IMHO

 

post-8228-0-55783500-1372008893_thumb.jpg

Inna sprawa, to fakt, że żąda się jakichś zaświadczeń o posiadaniu metalizowanej szyby  :look:   (takie wypowiedzi przynajmniej czytam, osobiście się z tym nie spotkałem).

Taka sytuacja jest kuriozalna i nic logicznego, co mogło by takie postępowanie tłumaczyć, nie przychodzi mi do głowy :pad:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiele słów, uwag i rozważań, 

Już troszkę ochłonąłem(tabletki pewnie działają), dostałem na forum forda odp. że ponoć jest coś takiego jak szyba z filtrem przeciwsłonecznym o oznaczeniu IR i wtedy nie działa viabox zwykły. Sprawdziłem i faktycznie taką mam. Dzwoniłem do Viatoll'a i pytałem czy można używać i powiedzieli że tak że powinna działać(oczywiście spisałem dane gościa i godzinę rozmowy). Teraz tylko nie wiem czy to to samo co szyba metalizowana, jutro  będę dzwonić do Forda. Jeśli okaże się że to coś innego to mam bardzo ważny argument. Nikt nigdzie w umowach, instrukcjach viatoll o takich szybach nie wspomina, więc nawet jak dojdzie do sądu to mam zapewne sprawę wygraną:)  czekam... dalej

Dodam że bardzo się zraziłem do auta, cepki (to był mój drugi wyjazd) już tyle serca w nią włożyłem w remonty:(

A teraz nawet jak będzie ok to będę zawsze się stresował czy piknie w bramce. Od 1 lipca miałem jechać na dłuższy 10-dniowy urlop na który czekałem rok a teraz to nie pojadę w związku z ta sytuacją:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj piszesz jak by Ci postawili bramkę pod domem. Zakup sobie CB radio i jedź na kontakcie . W każdym miejscu  zadasz pytanko do kierowców i podadzą  Tobie alternatywną  trasę . Albo przygotuj ją  przed urlopem . Rezygnacja z wymarzonego urlopu tylko z powodu via-kure.....twa to jakaś paranoja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz protokół wymiany , jeśli tak co tam  jest napisane - jaki powód wymiany  ?

jeśli nieprawidłowa praca , awaria itp. zacznij od reklamacji viaboxa wraz z roszczeniem naprawienia wyrządzonej szkody 

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne mają zasady, niby klient wymienia ot tak sobie , myślę,że celowo nie wpisują przyczyny wymiany 

niemniej jednak reklamuj urządzenie a nie baw się w przepychanki typu "jak Pan zamontował , a gdzie, a szyba tak czy jaka" - zamontowałem własciwie 

sprzedawca rejestrując urządzenie dla określonego typu samochodu powinien dokładnie sprawdzić jego zgodność z danym modelem i wydać właściwe

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpicle podglądający Cię przez kamery, mogą nie wiedzieć, że zestaw przekracza 3,5 t. i na tym opieram swoją nadzieję, że przyjazne państwo , nie dostrzegło popełnionego wykroczenia.

 

Niestety, bramownice z kamerami są zautomatyzowane.

Na bramownicach jest radar rozpoznający kształt samochodu. Kamery robią zdjęcia od przodu i od tyłu. Automatycznie rozpoznany zostaje numer rejestracyjny pojazdu, a jeśli jest to pojazd z przyczepą to także numer rejestracyjny przyczepy/naczepy.

Na podstawie tych rozpoznanych numerów rejestracyjnych automatycznie pobierane są dane z CEPiKu w tym DMC.

Więc to automat a nie człowiek odsiewa pojazdy do kar, a co za tym idzie jego skuteczność powinna być spora....

 

Ale na co ma zbierać dowody :niewiem:  czy ktoś go złapał że jechał a bramownice mu nie naliczały, jeżeli nie to nic mu nie udowodnią.

Na to, że dopełnił wszelkich starań, żeby myto uiścić zgodnie z prawem, ale operator mu tego nie umożliwił.

 

Był na jednym z forów opis jak to gościa zatrzymała  ITD. W czasie zatrzymania jechał solo. Okazało się, że dwa tygodnie wcześniej przejechał bez viaboxa z przyczepą. Zostało zrobione zdjęcie, naliczona kara. Po tych dwóch tygodniach gość znów przejeżdżał pod bramownicą z kamerami i ITD będące w okolicy dostało informacje, że ten samochód jest na drodze i należy zatrzymać kierowcę.

Więc to, że Cię nie zatrzymała ITD na gorącym uczynku nie oznacza, że nie ma fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.