Skocz do zawartości

Stasiu1971 - poszukiwania przyczepy


stasiu1971

Rekomendowane odpowiedzi

 

Edit: Zawsze zapomniałem zapytać jak to jest z holowaniem przyczepy od tego roku czy dalej obowiązuje kod96 w prawo jazdy do holowania przyczepy powyzej 750 kg (tak zwanej lekkiej) czy zostało to zniesione przy okazji zmian przepisów drogowych w tym roku

 

Pełną informację o prawach jazdy i co można holować znajdziesz na naszym portalu oraz w wielu tematach na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 nie wiem jak na tym forum ale pewnie tak jak i na innych na których są pasjonaci danego modelu i w idealnym stanie mozna zazwyczaj kupić u forumowicza bo jeden drugiego raczej nie oszuka 

Powiem Ci kolego, że trochę racji masz, ale czujność trzeba zachować zawsze.

Raz, że często pseudo forumowicze rejestrują się, pykają kilka, lub kilkadziesiąt postów aby zamydlić i wystawić ogłoszenie.

Dwa, że nie wszyscy forumowicze mają sporą wiedzę i często może Im się tylko wydawać, że ich sprzęt jest w dobrym stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem cały artykuł i dalej nie wiem czy trzeba jeszcze ten wpis czy nie trzeba np mam auto 1,5 tony i chcę ciągać przyczepę 1 tona z hamulcem więc jak jest z tym kodem ?

Wiem oszustwa się wszędzie zdarzają u nas na forum busikowym też się zarejestrował jeden oszust (znany z innych for) i przekręcił kolegę na parę stów (na tanich częściach , które oczywiście nie istniały) ale ma już zarzuty prokuratorskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu jest wymagany jeżeli DMC auta + DMC przyczepy jest większe niż 3,5 tony ale mniejsze niż 4,25 tony.

W twoim przypadku jaki opisałeś DMC auta 1,5 + DMC cepki 1 tona = 2,5 tony więc jest tylko na kat.: B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu jest wymagany jeżeli DMC auta + DMC przyczepy jest większe niż 3,5 tony ale mniejsze niż 4,25 tony.

W twoim przypadku jaki opisałeś DMC auta 1,5 + DMC cepki 1 tona = 2,5 tony więc jest tylko na kat.: B.

 

Myślę, że bardziej chodziło o MW 1,5 T niż DMC, no chyba, że kolega planuje holować Corsą, czy też innym małym autkiem. Nie mniej jednak wiadomo, liczy się suma DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zafira ma chyba 1100 kg max na haku, scenic 1200 kg , xsara nie wiem, ale wiem ,że jak na moje auto to mam dosyć dużo 1500kg,  :yay: , i  w razie jak by mi przyszło holować dosyć dużą przyczepę to do przekroczenia 3500 kg mam jeszcze trochę zapasu, bo auto ma DMC 2016 kg, czyli przyczepa np 1480kg i się jeszcze mieszczę  w kat B . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zafira ma chyba 1100 kg max na haku, scenic 1200 kg , xsara nie wiem, ale wiem ,że jak na moje auto to mam dosyć dużo 1500kg,  :yay: , i  w razie jak by mi przyszło holować dosyć dużą przyczepę to do przekroczenia 3500 kg mam jeszcze trochę zapasu, bo auto ma DMC 2016 kg, czyli przyczepa np 1480kg i się jeszcze mieszczę  w kat B . 

Zafira na haku ma 1300 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i się stało kupiłem :oslabiony: AUDI A4 B5 1,8 / 125 KM Z GAZEM BRC miało nie być takiej marku i małego auta no ale cóż my swoje los swoje , wiec poszujkue coś małego taniego (max5 tyś) najlepiej zimą co by było najtaniej .Co polecacie w tej kwocie muszą być 4 spania lodówka zlew palniki a jak byłby  sracz z prysznicem to uznał bym to za luksus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wiec poszujkue coś małego taniego (max5 tyś) najlepiej zimą co by było najtaniej .Co polecacie w tej kwocie muszą być 4 spania lodówka zlew palniki a jak byłby  sracz z prysznicem to uznał bym to za luksus

Wybacz szczerość- uśmiałem się do łez. Mało brakowało a by mi gile wyskoczyły. No jeszcze powinna być szczelna i sucha.

Kiedyś pisali- takie cuda to tylko w erze.

Tak już na poważnie. Znalezienie suchej przyczepy w dobrym stanie z dwiema sypialniami w tej

cenie to raczej nieprawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.