Skocz do zawartości

Stasiu1971 - poszukiwania przyczepy


stasiu1971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie sprzedałem VW T3 Westfalia (miałem ją nie cały rok) i teraz mam dylemat czy kupić holownik plus przyczepę czy kupić kampera i wozidło miejskie na zakupy i do pracy tak czy siak muszę zakupić dwa pojazdy i teraz pytanie co mam kupić .Kwota jaką posiadam na te zakupy to max 20 tyś zł , czy ktoś mi jest w stanie coś doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freelander  w tym wydaniu to wg mego kolegi, który 15 lat zajmuje sie naprawami, sprowadzaniem itp wszystkich modeli land i range roverów to auto budowane przez szkockiego księgowego, :sciana:  jeśli wiesz o czym myślę pomijam fakt ż sil 1,8 na tą bude to szału nima a cepa do niego to już może być wyzwanie a wracając do awaryjności to spójrz na opis w ogł co już było wymienione i jakie są ceny za "remont głowicy i np "uszczelienie skrzyni"- :>  czytaj wymontowanie

co do hymera to cóż jechać i oglądać ale 15 tysi to nie oczekuj za wiele najważniejsze aby był suchy i wyposażenie sprawne było, bo pojazd zawsze można zreanimować taniej niż zabudowe...niestety

jestem zawodowym kierowcą więc pojadę nawet na samej ramie bez fotela ale jeśli chcesz/chciałbys hymerkiem pomykac na codzień to niepolecam, lepiej za 3 kafle jakieś miejskie wozidło kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram przyczepę plus samochód,,,dlaczego??   a dlatego że jak zajedziesz na miejsce i rozłożysz cały dobytek to samochód masz cały czas do dyspozycji .............a z kamperem co? będziesz to wszystko składał układał co rusz ?? ,ponadto kamper prawie cały rok będzie stał i niszczał nie używany !!

a za sumę jaką podajesz można kupić i samochód i przyczepę np....http://allegro.pl/kemping-niewiadow-n126-n-wieksza-zobacz-ladna-i3324148262.html

..........http://otomoto.pl/renault-scenic-serwis-gaz-sekwencja-C29554284.html........oferty z podałem przykładowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Stasiu1971 przy takim budżecie rozsądniej będzie kupić przyczepę i fajny holownik, oczywiście po zastanowieniu jak chcesz z zestawu czy kampera korzystać, jednak takimi radami jak powyżej się nie kieruj bo świadczą jedynie o kompletnym niezrozumieniu różnic między użytkowaniem przyczepy i kampera :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tematu zapodanego przez kolegę "Tom3653" wyglada na to ze lepszym rozwiązaniem bedzie:

Kamper+wozidło miejskie niz przyczepa+holownik  ja nigdy nie spędzam więcej czasu w jednym miejscu jak 3 - 4 dni no chyba że wykupiłem wakacje z biurem podróży(nmigdy tego nie lubiłem) bo co można robić w jednym miejscu parę dni ? i kolejny problem ja lubię góry (nie wspinać się po nich) ale takie wlaśnie widoki itp , więc z tego co czytałem to nie wszędzie mozna jeździć przyczepą po górach.Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w temacie, pozdrawiam

Edytowane przez stasiu1971 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu myślę o kamperze. Ok - marzę o kamperze.

Może jestem wyjątkowym ciapciakiem albo pechowcem, ale jeszcze nigdy w życiu nie udało mi się okazyjnie kupić samochodu. Zawsze musiałem zapłacić rynkową cenę, a nawet wyższą niż średnią rynkową (raz to nawet dużo wyższą niś średnią). Samochody tańsze niż średnia były dla mnie zawsze ryzykowne w zakupie, bo miały nieznany przebieg, historię, były po wypadkach itp.

 

Do czego zmierzam - szczelny kamper alkowa kosztuje od 25-30 tys zł. W Niemczech poniżej 7 tys Euro nie ma czego nawet zacząć oglądać. Dochodzą koszty sprowadzenia, akcyzy itd. Czyli jeśli u nas w kraju stoi kamper za 15 tys zł, a jego odpowiednik w normalnym stanie za granicą kosztuje dwa razy wiecej, to należy być bardzo czujnym podczas zakupu.

Przy budżecie 20 tys zł na całość nie widzę możliwosci kupienia samochodu "do jazdy" i kampera. Obawiam sie, że zakup takiego zestawu za 20 tys. zł to będzie skarbonka na drugie tyle do zapłacenia za remonty.

Tanie wozidło po mieście da się kupić za 5 tys zł. Może nawet będzie w miarę sprawne - jeśli zdecydujesz się na seicento albo coś równie taniego. Chociaż za przyzwoity rocznik to raczej cena wychodzi 10 tys zł. Jeśli jednak kupisz za te 5 tys. auto, to na kampera zostaje 15, To moim zdaniem dramatycznie mało. Chociaż nie wykluczam możliwości kupienia:

 

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=16120
http://allegro.pl/show_item.php?item=3331484956

W obu ofertach zwróć uwagę na niemożność jazdy rodziną 2+2, bo nie ma wystarczającej liczby siedzeń z pasami do zamontowania fotelików. Czyli ewentualny zakup zależy od składu załogi.

 

Wydaje się, że łatwiej będzie się zmieścić w budżecie z przyczepą + holownikiem.

Przykładowo: 

http://karawaning.net/chateaulecar430.htm

albo w wersji z bardziej okrojonym budżetem na przyczepę i większym na holownik:

http://karawaning.net/soliferartic50t.htm

 

Życzę udanych zakupów i bardzo bym chciał, żebyś dał radę kupić kampera za 15-20 tys zł, bo wówczas ja również miałbym nadzieję, że za 20-25 tys zł kupię (a tyle mam na kampera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem tu na PW z kolegą z forum i za mniejszy budzet niż ja kupił ładnego kamperka tyle że zimą .Co do cen ja sprzedając moją westfalię za 13 tyś zł (ten co ją kupił odemnie wystawił ją teraz za 30 tyś zł http://otomoto.pl/volkswagen-transporter-oryginalny-camper-westfalia-C29655124.html ) sprzedałałem w tej samej cenie co na zachodzie tyle że tam są za 13 tyś tylko ojro tak wiec licze u nas na jakieś zadbane egzęplarze [ :)] co do wozidła miejskiego moze to nawet być cinqecento nie mam jakiś wymagań na dojazdy do pracy czy na zakupy a na wycieczki kamperek , ja moją westą męczyłem się cały rok jazdą do pracy zakupy itp a nie miała wspomagania, dzieki za rady wszystkim i pozdrawiam

Edytowane przez stasiu1971 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.