Skocz do zawartości

Upały groźne dla holowników


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Daj znać jak sprzęt sprawuje się po wymianie chłodnicy. Mam ten sam problem.

Po wymianie wszystkiego i czyszczeniu chłodnicy efektu nie osiągnąłem.

U mnie pozostaje jedynie wymienić chłodnicę na nową i "grubszą". W starszym modelu była 26 mm a w moim akurat zastosowano 16 mm.

Szlag by trafił  tych "księgowych" decydujących o oszczędnościach. :tuk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W te upalne dni coraz więcej mamy aut z awariami sterowników zamka centralnego lub awarie modułów komfortu. Zasłaniajcie kokpity.

Zwracajcie proszę też uwagę na gniazda wtyczki 12V w bagażniku  głównie kiedy są do niej podłączone urządzenia zewnętrzne , przykładowo lodówka turystyczna. Popalona instalacja to najmniejszy problem gorzej jak auto zaczyna się palić tak bywa najczęściej. Te wtyczki są zasilane nawet kiedy auto jest ze stacyjki wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Helmut napisał:

W te upalne dni coraz więcej mamy aut z awariami sterowników zamka centralnego lub awarie modułów komfortu. Zasłaniajcie kokpity.

Zwracajcie proszę też uwagę na gniazda wtyczki 12V w bagażniku  głównie kiedy są do niej podłączone urządzenia zewnętrzne , przykładowo lodówka turystyczna. Popalona instalacja to najmniejszy problem gorzej jak auto zaczyna się palić tak bywa najczęściej. Te wtyczki są zasilane nawet kiedy auto jest ze stacyjki wyłączone.

Słuszna uwaga. Tym bardziej ,że w aucie nie ma wentylacji gdy stoi w słońcu.  + 50 ??? to może się zdarzyć.

Mój niestety usypia gniazdka gdy wyłączam auto i nie mam możliwości podtrzymania lodówki.

A szkoda. I nijak nie da się tego obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarosław69 napisał:

Słuszna uwaga. Tym bardziej ,że w aucie nie ma wentylacji gdy stoi w słońcu.  + 50 ??? to może się zdarzyć.

Mój niestety usypia gniazdka gdy wyłączam auto i nie mam możliwości podtrzymania lodówki.

A szkoda. I nijak nie da się tego obejść.

zrób sobie kabelek od akumulatora, przecież w nim napięcie jest 24H, oczywiście do czasu podpięcia lodówki na kilkanaście godzin :)

u mnie ostatnio odkryłem w samochodzie guzik MAX AC. Odpalam silnik po postoju na słońcu, wciskam go i wysiadam na 20s. Wystarczy, wsiadam i mogę jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie znalazłem przycisk "Rest" na panelu klimy - pół roku mnie nie interesował. A ten skubaniec może do pół godziny po zamknięciu samochodu wietrzyć/podgrzewać wnętrze. Przydało się w ostatnie upały. Ździebko chłodniej po krótkim postoju.

A swoją drogą, ostatnio zatęskniłem za owiewkami, zawsze można było zostawić samochód z lekka "wietrzony" nawet gdy padało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maarec napisał:

zrób sobie kabelek od akumulatora, przecież w nim napięcie jest 24H, oczywiście do czasu podpięcia lodówki na kilkanaście godzin :)

u mnie ostatnio odkryłem w samochodzie guzik MAX AC. Odpalam silnik po postoju na słońcu, wciskam go i wysiadam na 20s. Wystarczy, wsiadam i mogę jechać.

To oczywista oczywistość. Tak miałem w Mitsu i Toyocie.W trasie w nocy chodziła kompresorówka jako zamrażalka  i wcale nie doiła zbytnio aku. (0,2 Volta na 9 godzin)

 Niestety w nowym holowniku nie wchodzi to w rachubę ponieważ comp czyta ubytki prądu i zapamiętuje to jako usterkę gdy auto zamknięte i zaczyna się jazda z wezwaniem do serwisu. Wszystko pozostaje w pamięci kompa. No i sprawy gwarancyjne lecą z automatu.

"przewaga dzięki technice".....niech tą technikę pies ..trąca !

ps.  jak ktoś wymajstruje takie rozwiązanie to pamiętać koniecznie należy o bezpieczniku !!!

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bezpieczniki ? Te wtyczki są często zabezpieczone bezpiecznikiem 30 A - to niebywale dużo. Aż za dużo.  Wszystko zależy od modelu auta.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem obrazek czy krótki filmik potrafi lepiej dotrzeć do świadomości użytkowników. To co wcześniej wspominałem,  taka gorączka, "potrafi skutecznie "rozwalić"  układy sterowania zwłaszcza te które znajdują się pod kokpitem na podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.