Skocz do zawartości

Upały groźne dla holowników


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Grzeje mi się auto od jakiegoś dłuższego czasu... Ze 2 lata i chyba jest coraz gorzej. Jest to Vectra B 1.8 125 KM.

Jest nowa pompa, 3 termostat, nowa chłodnica, była płukanka. Komp pokazuje 92 stopnie przy normalnej jeżdzie, potem rośnie.

Często jeżdzę na wiatrakach w trasie... Zagladało już kilku i nic nie znaleźli.

 

Jakieś sugestie?

Miałem tak w focusie 1.8 tdci 90km. Do 100-110 km/h nic a powyżej wskazówka leciała aż na czerwone pole po chwili. Auto sprzedałem bo już nie było czego robić czy wymieniać a problem nadal był. Do tego na forum praktycznie 80% użytkowników miało z tym problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jesteś pewny że to za dużo?

Bo na przykład u mnie- choć Lancia to nie Opel-  pełne otwarcie termostatu następuje przy 95 stopni, full obroty wentylatora przy 100 do 105 stopni: i to jest normalne/prawidłowe działanie w tym silniku.

 

Jestem i nie tylko ja...mecher też.

Byle wzniesienie na autostradzie solo, za oknem 12C i już wiatraki się kręca.

Kiedyś było inaczej. Nawet jedna zmiana świateł w mieście było mało, żeby się śmigła włączyły i to przy ok.22-25C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........nowa pompa, 3 termostat, nowa chłodnica, była płukanka. Komp pokazuje 92 stopnie przy normalnej jeżdzie, .................

Ciekawe co by komp pokazał na chłodno- u mnie w osprzęcie są cztery czujniki temperatury, rano gdy wszystkie czujniki mają taką samą temperaturę (garaż) komputer pokazuje taką samą na wszystkich.

Może czujnik?

Kiedyś też czytałem o przypadku, kiedy to uszkodzony układ klimy powodował wysoką temperaturę na jej chłodnicy- a jako że jest ona przed chłodnicą płynu przenosiło się to na duże podwyższenie temp. silnika.

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze jeśli masz klime to czy między chlodnicami Klimy i płynu nie masz syfu. Wiąże się to niestety z wyciąganiem jej chyba że na tyle jest miejsca że odchylisz tylko. Innym właśnie ten syf podnosił temp.

A sory nie zauważyłem że masz nową chłodnicę

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w starym a6 2.4 b, wentylatory chwile po nagrzaniu silnika szły pełna parą. Okazało się, że uszkodzony był czujnik (lub był założony nieodpowiedni ), który odpowiadał za ich włączanie. Czujników jest kilka i wentylatory na chłodnicy może włączać np. klimatyzacja te układy są ze sobą połączone.  Mechanicy z komputerkami nie widzieli żadnego problemu. Sam do tego doszedłem wypinając poszczególne kostki od czujników i tak zlokalizowałem wadliwy. Wymieniłem dziada na prawidłowy i wentylatory pracowały prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że wysoką temp silnika potwierdza komp :hmm:  no i załączanie wiatraków jest logiczne. Jazda na klimie/bez nie robi rózncy w odczycie temperatury.

Problem nie występuje jak włączam ogrzewanie. Wskazówka spada do poziomu jaki był był przez dawne lata (auto mam od 10 lat).

Nie mam klimatronika. Kostki sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś założyć termostat o niższej temp. otwarcia lub pozbyć się go całkowicie ( na próbę ). 2 lata od zaobserwowania usterki to dużo czasu, jak by to miała być uszczelka pod głowicą to dawno by dała o sobie znać. Raczej jakaś pierdoła ( termostat lub czujnik) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że wysoką temp silnika potwierdza komp :hmm:............

Ale komp sam z siebie nie mierzy: pobiera dane z czujnika. Jeśli czujnik źle zadaje napięcie to może wszystko jest OK tylko właśnie.....

Nie wiem jak u ciebie- u mnie czujnik to po prostu termistor.

Poszukaj na necie jaka jest prawidłowa jego rezystencja (lub jak u mnie napięcia na złączu) w danej temperaturze (w twoim aucie)  i sprawdź czy tak jest.

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu zaczynam się gubić :hmm: .

 

to oddaj samochód do dobrego mechanika, nie każdy musi się na tym znać (ja lubię sobie poczytać, pokombinować, ale za dłubanie się nie biorę). Nie bój się Aso, może zagadaj z Kajetanem i niech szukają.

 

Miałem problem z rozrządem w mondeo 1.8td dobrych 5 lat wstecz albo i dalej, każdy mechanik w mieście znał to auto, każdy próbował a auto dalej trup. Straciło1/3 mocy, ledwo odpalał rano... a wystarczyło oddać do Aso, gdzie fajny starszy pan, jeszcze przy mnie jak tylko podniosłem maskę powiedział, że ktoś majstrował przy pompie wtryskowej. Złapał się za głowę, powiedział, że auto nie ma prawa jeździć dobrze - w 10 sekund 1 spojrzeniem. Za ustawienie zapłaciłem 180zł razem z uszczelką wartą 88zł. Rano odebrałem czysty umyty i odkurzony samochód mimo mrozu odpalił od strzała a silnik pracował tak cicho, że myślałem, że przez noc przekładkę z diesla na benzynę zrobili. Cała naprawa wystarczyła na kolejne kilkadziesiąt tyś i samochód sprzedałem w stanie bdb (nie mówię o blacharce :) ).

 

może warto sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comander, a może mała partyzantka?

Idź do OBI, Castoramy czy gdzieś tam, kup za 9.99zł termometr wew/zew (z czujką na kabelku).

Rozbierz ten plastik na końcu a będzie tam czujnik temperatury (taki mały z dwoma nóżkami - wygląda jak supr mini dioda LED).

Odlutuj od niego kabelki i przedłuż zwykłym dwużyłowym kablem (jak nie masz to kup od razu ze 3mb w sklepie najcieńszego jaki jest w pojedynczej izolacji).

Po przedłużeniu idź do auta i wyświetlać włóż np w narożnik dolny lewy przedniej szyby (tak abyś widział wskazania) a czujnik przyczep np taśmą izolacyjną do węża wchodzącego do nagrzewnicy (nagrzewnica jest na małym obiegi a chłodnica na dużym za termostatem, dla tego tak proponuję).

Kabelek w narożnik maski i niech wychodzi przez Twoje drzwi po słupku (2-3cm) i już pod maskę.

 

Pojeździj tak chwilę, popatrz na wskazania tego termometru vs. wskazania wskaźników w aucie vs. załączanie się wentylatorów.

 

Może nie jest to super precyzja ale za 13zł ogarniesz wstępnie co się dzieje mając czujnik temperatury pomijający całkowicie elektronikę auta.

Auto stale do dyspozycji bo nie musisz zostawiać na warsztacie itd.

 

 

Demontaż tego "niezależnego układu pomiaru temperatury" ;) zajmie Ci potem około 2 minut więc luzik :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, gdzie auto nie było i co z nim nie roblili...

W ASO zroblili płukankę, zmienili termostat i na koniec stwierdzili, że mieści się w normie, bo przeciez w lecie jest goraco :niewiem:.

Mój  zaufany mechanik stwierdził że ew. jest coś nie tak ale trzeba bardzo szukać i na razie się tym nie zajmie bo jest przedwakacyjne wariactow a moje auto jeździ.

Osobiście myśle, że to kwestia jakiś czujników.

 

Strusiu pomyślę i o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak z ciekawości zapytam :]  myjecie czasem z zewnątrz chłodnice? :hmm:

 

Bo moja (klimy) wyglądała tak i to podobno całkiem przyzwoicie jak mówili ludzie siedzący w temacie :look:  założyłem nową a chłodnice cieczy i IC wymyłem i różnica naoczna mnie rozłożyła na łopatki :look: teraz widać przez nie światło a przed zabiegiem była ciemność  :bzik:  dla mnie szok bo nigdy nie myślałem że aż taki syf tam może być  :pad:

post-1137-0-39697200-1470851464_thumb.jpg

 

Niestety byłem tak zaczarowany efektem że nie zrobiłem fotki po :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.