Skocz do zawartości

Upały groźne dla holowników


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

co dla uściślenia dawało dokładnie odwrotny efekt  :ee: a w najlepszym razie nie dawało nic  :]

oj tam oj tam, była moc to musiało być i odpowiednie chłodzenie :]

 

No to od teraz cała Polska gasi silniki po 10 minutach i będzie git, a może by to opatentować na cały świat.

z tym wyłączaniem to wychodzi tak że czasami sama sytuacja wymusza pracę silnika jeszcze przez kilka minut, jak np. dojedziemy

na kemping czy w innych sytuacjach gdzie nie gasimy od razu silnika, nikt tego ze stoperem nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................

Przecież nie mamy aut od wczoraj.

Ale czy właśnie z tego powodu nie powinniśmy uświadamiać tych- dla których mechanika motoryzacyjna to czarna magia?

Mam przykład najbliższy z możliwych- czyli styl jazdy małżonki.

Coby nie było: żona jest bardzo dobrym kierowcom, jednak jej styl jazdy nowoczesnym dieslem Common Raill to zabójstwo dla jego układów mechanicznych- jest to styl który nadawał się do zastosowania starych klekotów.

 

Nie potrafi zrozumieć- że turbina u mnie ma zmienne położenie łopatek i trzeba kręcić silnik w pełnym zakresie aby się nie zapiekły w jednym położeniu: jej ulubione obroty silnika to 1800  :klotnia:

Nie potrafi zrozumieć czym się różni sprzęgło od zestawu sprzęgło+koło dwumasowe: no chce dobrze oszczędnie)- pedał gazu na granicy "łapania" sprzęgła i w związku z tym ciągłe szarpanie dwumasy  :'(

Jazda na wysokim biegu przy jej "ulubionych" obrotach i przyspieszanie na nich  :blagac:

 

I co z tego że wynik ma taki (ja mam o litr gorszy :) ):

 

Lancia_Phedra_ON.jpg

 

No nie wierzy- że przyjdzie szybciej wydatek na wcześniejsze naprawy i będą to dużo większe koszty jak jej oszczędności.

Plus tego jest jeden- kiedyś wyjdzie że to przez nią te wydatki  :]

W tym mój ból-  ona nie rozumie różnic w działaniu starych i nowych rozwiązań.

I wicie co- ona potrafi mnie opierniczyć że to ja źle jeżdżę: bo nie może być tak, że lepszy kierowca ma spalanie o litr większe  :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka żona to skarb....

 

 

 

... dla serwisu ;)

 

 

Commander - automat też będzie zmieniał biegi tak, żeby oszczędzał paliwo a nie podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, tylko że takie auta się już kończą.

Sam trzymam jeszcze moją 20 letnią Astrę F i cioram nią do roboty i marketów w okolicy ( zwłaszcza Casto) za podobne pieniądze.

Ostatnia awaria, która unieruchomiła pojazd na 2 dni kosztowała 42 zł. Roboty jeszcze sobie za to nie policzyłem, ale myślę, że 4pak Pilsnera mi się należy :]

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie TOM o to chodzi ,że rzadko kiedy musimy zaraz po ostrej jeżdzie wyłączać silnik. Najczęściej wjeżdżamy do miasta lub na dojazd do kempingu i te kilka minut spokojnej jazdy wystarczy na schłodzenie silnika. Bo kiedy najczęściej grzeją się płyny -nie podczas szybkiej jazdy a w korkach gdzie silniki pracują raczej na wolnych obrotach, wentylatory działają, a głównie auto stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.